Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
19 września 2019

NFZ nie chce wydawać karty ubezpieczenia w Jastrzębiu

NFZ nie chce wydawać karty ubezpieczenia w Jastrzębiu
fot. pixabay

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest niezbędna w przypadku wyjazdów zagranicznych. Jastrzębianie chcący ją otrzymać muszą udać się w tym celu do oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Rybniku.  Niestety NFZ, nie chce umożliwić, aby wydawać ją w jastrzębskim magistracie.

W lutym 2018 roku władze miasta zwróciły się do dyrektora Śląskiego Oddziału NFZ w Katowicach z wnioskiem o uruchomienie w Jastrzębiu Sekcji Obsługi Ubezpieczonych. Komórka ta obsługuje ludność w zakresie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego, zaopatrzenia w środki pomocnicze, przedmioty ortopedyczne, przyjmowanie wniosków i wydawanie danych dostępowych do Zintegrowanego Informatora Pacjenta oraz weryfikacja ubezpieczenia.

Urząd Miasta zadeklarował udostępnienie dla NFZ odpowiedniego stanowiska z dostępem do Internetu oraz wsparciem informatycznym, telefonu, kserokopiarki bez barier architektonicznych dla niepełnosprawnych.

- Z odpowiedzi uzyskanej od Dyrektora Śląskiego Oddziału NFZ w Katowicach wynikało, że ze względu na ograniczenia finansowe obecnie nie jest możliwe uruchomienie kolejnej Sekcji Obsługi Ubezpieczonych. Informujemy mieszkańców, że ponownie skierujemy do NFZ prośbę o powołanie takiej komórki w Jastrzębiu - wyjaśnia Robert Cichowicz, II zastępca prezydenta miasta.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uruchomienie oddziału pediatrycznego zależy teraz  od NFZ Uruchomienie oddziału pediatrycznego zależy teraz od NFZ

WSS2: Sytuacja szpitala jest trudna. NFZ płaci za mało  WSS2: Sytuacja szpitala jest trudna. NFZ płaci za mało

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
wonZhipokryzją20.09.2019 12:40

...ze względu na ograniczenia finansowe...:)))) ?

Na koniec roku, jak zawsze, będą się chwalić w mediach ile milionów zaoszczędziły NFZety.

Podatnik19.09.2019 23:11

Bo Rybnik dba o swoje miejsca pracy i o swoich mieszkańców. I nie da tej roboty nikomu innemu. W przeciwieństwie do naszych włodarzy. Robota dla wszystkich pod warunkiem ze to ktoś z Wodzisławia.

@ robert.

Bo tyle byków narobiłeś w pisemku że pani to obsługująca myślała ze jesteś azorem i sam chcesz paszport weterynaryjny załatwić.

hud19.09.2019 14:16

do "Bzdury z 13:19". Widocznie coś źle robiłeś, albo miałeś pecha. Od momentu kiedy jest to możliwe zawsze składałam wniosek przez neta i po kilku dniach karta jest w domu - bez kosztów,, bez wychodzenia. Kiedyś wysyłałem pocztą wniosek i tez zawsze karta przychodziła.

Radio z osadem w głowie19.09.2019 13:53

Jak słyszę słowo rybnik, to mi sie chce wymiotować. Dlaczego jestem zmuszany do jeżdżenia, do najbardziej zanieczyszczonego i zasyfiałego miasta w Europie? Godzinny pobyt w Rybniku kosztuje nas wiele zdrowia.

gość19.09.2019 13:51

Do Bzdury: w tamtym roku wysłałem pocztą wniosek do Rybnika i za niecałe dwa tygodnie dostałem kartę listem do domu

Telewizja Kabul19.09.2019 13:33

@Franek-weź młotek i sam się zabij.
Rozumiesz słowo pisane?. Dostali pełne wsparcie ale to za mało. Lepiej żeby tysiące ludzi jeździło z SJZ z byle ....em do Rybnika, Wodzisławia, Żor i uj wie gdzie jeszcze.
Nie pamiętasz pajacyku, że w Jastrzębiu można było załatwić wszystko.
Z gazem, z prądem, ZUSem, dziś nie zostało z tego nic!!!
Ps-taki pan, to mnie kiedyś w nogę ugryzł!

osadnik19.09.2019 13:25

Dobry gest ze strony NFZ że w tym roku wydawał karty ważne przez 3 lata a nie jak to było dotąd na rok czasu. 3 lata spokoju.

Bzdury19.09.2019 13:19

Do Robert: Dwa razy rok po roku składałem wszystko przez internet i kart EKUZ nigdy nie otrzymałem. Jesteś pewny, że ta możliwość nie jest tylko wykazana na papierze??

Gość19.09.2019 10:30

@robert

Tak, tak. Ale zapominasz o jednej szczeólnej przywarze wszystkich Polaków: załatwiania na ostatnią chwilę.

Jak ktoś ma jakiś wyjazd teraz zaraz, to będzie chciał taką kartę od ręki, a nie pisać, wysyłać listy i czekać ;-)

robert19.09.2019 8:57

Nie trzeba nigdzie jechać, by wyrobic kartę EUKZ. Szkoda, że redaktor tego artykułu nie przyłożył się do tematu i rzetelnie nie poinformował wiecznie narzekajcych na wszystko jastrzębian, że można wniosek wysłać pocztą lub emailem i kartę otrzymać poczta do domu. Bez wychodzenia z domu i bez marudzenia.

Pokaż wszystkie opinie (14)