Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
18 września 2019

Policjant uprawiał konopie. Miał nielegalną amunicję

Policjant uprawiał konopie. Miał nielegalną amunicję
fot. Policja.pl

Doświadczony policjant jastrzębskiej prewencji został aresztowany za przestępstwo narkotykowe - uprawiał konopie indyjskie w domu. Jego znajomy wprowadzał substancje narkotyczne do obrotu.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Gliwicach, W dniu 14 września 2019 r. funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju uzyskali informacje, że mieszkaniec miasta w miejscu swojego zamieszkania uprawia konopie indyjskie. Na miejscu ujawniono plantację konopi indyjskich, a także znaczne ilości środka odurzającego w postaci ziela konopi indyjskich, innych niż włókniste. Ponadto w pomieszczeniach posesji ujawniono kilkaset sztuk amunicji.  

W sprawie zatrzymano dwie osoby, w tym jednego funkcjonariusza jastrzębskiej policji, którym przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw z art. 62 ust. 1 i 2 , art. 63 ust. 1 i 3 oraz art. 56 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii, a nadto jednemu z mężczyzn również z art. 263 § 2 k.k.

 - Ustalono, że podejrzani działali w oparciu o ustalony podział ról, gdzie jedna z osób zajmowała się hodowlą marihuany, druga jej wprowadzaniem do obrotu. Wobec podejrzanych Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania - informuje Prokuratura Okręgowa w Gliwicach.

W tej sprawie KMP w Jastrzębiu natychmiast powiadomiła prokuratora i Biuro Spraw Wewnętrznych. Komendant Miejski Policji zawiesił aresztowanego policjanta w czynnościach służbowych, wszczął postępowanie dyscyplinarne i administracyjne w celu wydalenia go ze służby.

Policjant służył 16 lat w wydziale prewencji.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policjanci przechwycili 200 działek narkotyków Policjanci przechwycili 200 działek narkotyków

Wciągali amfę tuż pod okiem kamery na Wielkopolskiej Wciągali amfę tuż pod okiem kamery na Wielkopolskiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
nieznajomy28.10.2019 13:46

W dodatku uczyl w szkole

Mieszkaniec sjz27.09.2019 0:07

Tam pełno na komisariacie kryminalistów w mundurze

Gość26.09.2019 19:45

Służba narodowi i konstytucji? To chyba jakaś kpina, przestępcy w mundurach!

Gość21.09.2019 11:30

Niech komendant sprawdzi ktogo krył i wspierał?

Do rozumiecie coś? 20.09.2019 17:16

Nie chodzi o to, że nie zamieciono to pod dywan, zresztą innej możliwości nie mieli. Chodzo o to ilu tam jeszcze takich "nieskazitelnych" pracuje? Nie chodzi tylko o przestępstwa, bo tych ukryć się nie da. Chodzi o spławianie obywateli, robienie odwalizny, krycie wzajmne tych pań i panów, niczym w mafi. Chlanie na umór po służbie, niby to prywatna sprawa, ale daje jakiś obraz poziomu tej tzw. elity w mundurach. No i jest jeszcze ta dyspozycyjność partyjny, który z nich ma honor i potrafi odmówić. Kpina a nie policja

Rozumiecie, coś?20.09.2019 16:51

Policjanci wykryli wśród swoich pracowników przestępcę. Nie bronili go. Nie zwalili winy na innych, tych z poza policji. Komendant nie oświadczył, że to pomówienie. Nie udał, że wredny paszkwil. Zareagowali szybko i skutecznie. Poinformowali nas co wykryli. A wy, mydłki zatracone, macie oto do policji pretensje?!
Takich ja wy, powinno się zamykać w zakładach dla psychicznie nierozwiniętych, i tylko raz na dzień przerzucać przez wysoki mur cos do jedzenia. Tam było by wam tak dobrze jak nigdy.

Gość20.09.2019 12:49

Ile jeszcze macie tam Komendancie ćpunów, przestępców i alkoholików? Tak się dzieje, jak się każdy chłam przyjmuje - praca która przyjmuje wszystkie odpady, które nigdzie indziej się nie dostały. Wstyd!

Gość20.09.2019 12:15

Najciemniej pod latarnia. Nie podzielił się trawka to kolesie doniesli

Będzie w zad20.09.2019 9:15

Ale na kryminale jak się dowiedzą, że mają psiaka u siebie to zrobią z niego prywatną cizie do towarzystwa. ROW bd miał przetrzepany dzień w dzień

Gość19.09.2019 20:03

Zajmował się hodowlą..
. zwierząt, ale mógł uprawiać np. rośliny

Pokaż wszystkie opinie (21)