Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
20 września 2019

Kiedy policjant może użyć kajdanek i pałki?

Kiedy policjant może użyć kajdanek i pałki?
fot. KMP Jastrzębie

Użycie środków przymusu bezpośredniego przez policjanta, czyli broni, kajdanek i pałki jest obwarowane przepisami. Komenda Miejska Policji informuje, kiedy funkcjonariusz może ich użyć.

Środki przymusu bezpośredniego są to określone prawem metody i narzędzia, których użycie przez policjanta ma na celu podporządkowanie wydanym poleceniom na przykład przez sprawcę przestępstwa.

- Środków przymusu bezpośredniego np. pałki służbowej, czy kajdanek używa się po wcześniejszym bezskutecznym wezwaniu osoby do zachowania się zgodnego z prawem oraz po uprzedzeniu jej o zamiarze użycia tych środków. Jednak procedury tej nie stosuje się w sytuacji gdy występuje bezpośrednie zagrożenie życia, zdrowia lub wolności policjanta lub innej osoby (np. następuje nagły atak ze strony sprawcy) - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Krzyki w środku nocy. Policja siłowo weszła do mieszkania Krzyki w środku nocy. Policja siłowo weszła do mieszkania

Policja namierzyła Czechów kradnących rowery Policja namierzyła Czechów kradnących rowery

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Gość22.09.2019 20:38

Na 99% szukajcie go na ul. Długiej.

uciekł 22.09.2019 17:22

Poszukiwany jest srebrny mercedes SJZ.... , który na Cieszyńskiej o godz. 12:40 jadąc w stronę Zebrzydowic z szybkością 115 km/godz naraził kilku użytkowników na niebezpieczeństwo wielu innych użytkowników drogi. Młody kierowca był ubrany w czerwony T-shoirt. Nagrany przez kamery samochodowe filmy są już zabezpieczone o gotowe do przekazania Policji.

To sem ja21.09.2019 23:42

do to sem ja - widać twoje wredne zamiary do mojej osoby w poniższym komentarzu.
Przeczytaj artykuł jeszcze raz a potem mój komentarz. Może uda ci się zrozumieć...?
Jeśli nie to daj sobie spokój, bo ci zwoje się zagotują...

Paula21.09.2019 9:12

A co na to Grzesiek ?

Podatnik20.09.2019 20:09

Dlaczego narzekają na to co co maja problemy z prawem i co za tym idzie z policją? Dlaczego zwykły uczciwy obywatel nie narzeka?
Rodziny królewskie z 2 bloków przy ul. Pszczyńskiej i na Gagarina oraz na Stodołach. Strasznie narzekają na policję a jak przyjdzie co do czego czyli konkubent nie odda 2 zł to pierwsze co to telefon na Śląską I POLICJA ratujcie bo mi się krzywda dzieje!

tik tak20.09.2019 18:55

Dobra dobra :) Następny artykuł będzie o tym jak policjant ściągnął kotka z drzewa, a inny przeprowadził babcie przez pasy?

do to sem ja20.09.2019 16:45

Takich prostych przekazów nie rozumiesz? Coś ty za prosty umysł?

Pokaż wszystkie opinie (13)