Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 -1°
20 września 2019

Kiedy policjant może użyć kajdanek i pałki?

Kiedy policjant może użyć kajdanek i pałki?
fot. KMP Jastrzębie

Użycie środków przymusu bezpośredniego przez policjanta, czyli broni, kajdanek i pałki jest obwarowane przepisami. Komenda Miejska Policji informuje, kiedy funkcjonariusz może ich użyć.

Środki przymusu bezpośredniego są to określone prawem metody i narzędzia, których użycie przez policjanta ma na celu podporządkowanie wydanym poleceniom na przykład przez sprawcę przestępstwa.

- Środków przymusu bezpośredniego np. pałki służbowej, czy kajdanek używa się po wcześniejszym bezskutecznym wezwaniu osoby do zachowania się zgodnego z prawem oraz po uprzedzeniu jej o zamiarze użycia tych środków. Jednak procedury tej nie stosuje się w sytuacji gdy występuje bezpośrednie zagrożenie życia, zdrowia lub wolności policjanta lub innej osoby (np. następuje nagły atak ze strony sprawcy) - informuje Komenda Miejska Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga Alarm! Zwracajcie uwagę na zagrożenia Uwaga Alarm! Zwracajcie uwagę na zagrożenia

Slalomem przez miasto. Wpadł w ręce drogówki Slalomem przez miasto. Wpadł w ręce drogówki

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (13)
Gość22.09.2019 20:38

Na 99% szukajcie go na ul. Długiej.

uciekł 22.09.2019 17:22

Poszukiwany jest srebrny mercedes SJZ.... , który na Cieszyńskiej o godz. 12:40 jadąc w stronę Zebrzydowic z szybkością 115 km/godz naraził kilku użytkowników na niebezpieczeństwo wielu innych użytkowników drogi. Młody kierowca był ubrany w czerwony T-shoirt. Nagrany przez kamery samochodowe filmy są już zabezpieczone o gotowe do przekazania Policji.

To sem ja21.09.2019 23:42

do to sem ja - widać twoje wredne zamiary do mojej osoby w poniższym komentarzu.
Przeczytaj artykuł jeszcze raz a potem mój komentarz. Może uda ci się zrozumieć...?
Jeśli nie to daj sobie spokój, bo ci zwoje się zagotują...

Paula21.09.2019 9:12

A co na to Grzesiek ?

Podatnik20.09.2019 20:09

Dlaczego narzekają na to co co maja problemy z prawem i co za tym idzie z policją? Dlaczego zwykły uczciwy obywatel nie narzeka?
Rodziny królewskie z 2 bloków przy ul. Pszczyńskiej i na Gagarina oraz na Stodołach. Strasznie narzekają na policję a jak przyjdzie co do czego czyli konkubent nie odda 2 zł to pierwsze co to telefon na Śląską I POLICJA ratujcie bo mi się krzywda dzieje!

tik tak20.09.2019 18:55

Dobra dobra :) Następny artykuł będzie o tym jak policjant ściągnął kotka z drzewa, a inny przeprowadził babcie przez pasy?

do to sem ja20.09.2019 16:45

Takich prostych przekazów nie rozumiesz? Coś ty za prosty umysł?

Pokaż wszystkie opinie (13)