Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
24 września 2019

Jastrzębianie nakręcili film o mieście

Jastrzębianie nakręcili film o mieście
fot. UM jastrzębie

Powstał już niejeden film, którego celem było promowanie naszego miasta. Ostatnia produkcja ma ukazać duszę Śląska i zarazem Jastrzębia powstałego w wyniku połączonego trudu ludzi, którzy żyli tutaj od wieków oraz przyjechali z całej Polski.

Krótki, bo zaledwie półtoraminutowy film to dzieło dwóch młodych ludzi - Mateusza Szczepara i Mateusz Paszka. „Gorol” - to przedstawienie historii oczami młodego pokolenia, które próbuje wczuć się w rolę ludzi. Ludzi, którzy w poszukiwaniu lepszego życia przyjechali na Śląsk - budować jego duszę.

- „Gorol” to film kiery nagrany je przez dwóch modych synków – gorola i hanysa. Oba dwa fedrowali kiedyś na grubie i widzieli jaki je rychtig wielki problym z dogodaniym sie miyndzy gorolami, a hanysami. Oba wiedzieli, że gorole dychajom tukej inkszym luftym i ciynżko im być tu kaj prziszło im żyć i łonaczyć. To było downo i chopy sie nie znoły. Pon Boczek jednak chcioł, co by oby dwa te karlusy sie trefiły i robiły w jednyj izbie. Dogodali się roz dwa że oba uważajom że kożdy hanys i gorol to jednak dwa braty. Sami łobejżcie czy gorol z hanysym som do zgody i razym mogom co spochać dobrego - zachęcają autorzy produkcji.

Film został zgłoszony do konkursu przez portal Obiektywnie śląskie. Motywem przewodnim jest śląska dusza. Jeśli wam się spodobał można oddać na niego swój głos.

Polub i udostępnij
Czytaj też
Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (60)
Iga22.10.2019 7:29

Chciałam ten film udostępnić dla grona znajomych z całej Polski ale ten film przypomina mi przemijanie smutek i zastanawiam się co on promuje to straszne.

Ona07.10.2019 19:11

Smutne, refleksyjne.

kowal01.10.2019 12:40

Zdjęcia ok. Reszta kicha.

Ruptawiok28.09.2019 18:15

Rewelacja - gratulacje dla Autorów!!!

Olo27.09.2019 21:35

@Gość

Moim skromnym zdaniem film jest dobry. Nie jest na miejscu porównywać go do fekaliów.

Sam bym się nie odważył na takie przedsięwzięcie. Tym bardziej imponuje mi to. To zaszczyt, że w tym mieście są ludzie kreatywni i realizujący jakieś pomysły, cele. Tyle ode mnie. Zamykam dyskusję.

Gość27.09.2019 10:19

@Olo

Ten filmik na konkurs nie jest żadnym parciem. Jest zdecydowanie zaparciem.
A że sraczka to dość rzadka przypadłość, dlatego z dwojga złego lepiej wybrać mniejsze zło.

Gość26.09.2019 21:20

Bardzo dobry film. Gratulacje!

Olo26.09.2019 17:48

@Micz

Filmik na konkurs jest parciem?

Micz26.09.2019 10:45

@Olo

"- nakręć lepszy."

Nie bo jestem wyznawcą prostej zasady, że jeśli nie potrafisz, to nie pchaj się na afisz. A oni mają parcie że szok.

Olo26.09.2019 7:27

@Micz
- nakręć lepszy.

Każde miasto ma duszę.

Wy i polski krytykantyzm!

Chłopaki trzymam kciuki!

Pokaż wszystkie opinie (60)