Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 3°
24 września 2019

Premiera Morawieckiego nie będzie w Bziu. Zastąpi go prezes

Premiera Morawieckiego nie będzie w Bziu. Zastąpi go prezes
fot. JSW S.A.

Premier Mateusz Morawiecki, który zapowiedział swoją wizytę w Jastrzębiu w związku otwarciem kopalni w budowie „Bzie-Dębina” zmienił swoje plany i nie przyjedzie do naszego miasta. Zastąpi go prezes JSW Włodzimierz Hereźniak.

W środę do Jastrzębia miał przyjechać premier Mateusz Morawiecki. Premier zmienił swoje plany tłumacząc się „innymi zobowiązaniami”. Podczas uroczystego otwarcia kopalni budowie „Bzie-Dębina” nastąpi oficjalne nadanie imienia szybowi. Zrobi to prezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Włodzimierz Hereźniak. Swoją wizytę zapowiedzieli inni przedstawiciele rządu RP.

Zasoby operatywne nowej kopalni szacowane są na ponad 180 mln ton węgla, znajdującego się w złożach Bzie-Dębina 1-Zachód (prawie 71,5 mln ton zasobów, do końca roku JSW chce pozyskać koncesję na to złoże) oraz Bzie-Dębina 2-Zachód (113,8 mln ton, koncesja należy już do JSW). Około 95 proc. zasobów w złożach Bzie-Dębina to węgiel koksowy typu 35.

***

Początkowo JSW informowała o zapowiadanej wizycie premiera Morawieckiego. Następnie zapowiadała, że premiera nie będzie w Bziu, ponieważ ma inne ważne obowiązki w tym czasie (e-mail z dnia 20.09 br.)

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zawalczcie o Biało-Czerwoną. Flaga na maszt! Zawalczcie o Biało-Czerwoną. Flaga na maszt!

Nowa kopalnia JSW ruszy w przyszłym roku? Wzrośnie zatrudnienie Nowa kopalnia JSW ruszy w przyszłym roku? Wzrośnie zatrudnienie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (40)
Prawdomowny26.09.2019 20:20

Myślałem, ze prezes klubu sportowego Tęcza.

Robin26.09.2019 16:45

Matusiak, 12000 tysia nie dało się oszukać solidaruchom i pisowcom w wyborach na Kaszę,nieda się 12000 tysia nabrać na lans , obłude i foto.Spotkamy się przy urnach 13 października.

kulka26.09.2019 12:29

A gdzie nocował ? W hotelu na godziny ?

:)26.09.2019 12:23

Uffffff...jednak był ! Był Zbawca !!! Jednak !!!! Klękajcie narody !

gość25.09.2019 17:53

W artykułach powinno podawać się źródło uzyskania informacji, albo czekać ma ustalenia faktyczne. Nigdy prasa nie powinna działać w pośpiechu!!!

****
Odpowiadamy: Źródło informacji - Zespół prasowy Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Rodzaj informacji - e-mail z dnia 20.09, pozdrawiamy.

gość25.09.2019 17:14

Nie będzie premiera - kto wam to powiedział? Jednak premier przyjechał i co, nie wstyd wam tubo? Na jakiej zasadzie dziacie? A może: "powiedziała baba babie".

***
Informacje o tym, że premier odwołał swoją wizytę podał zespół prasowy Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Proszę więc swoje pytanie kierować pod inny adres, pozdrawiamy

Gość25.09.2019 14:46

Czyli jednak kłamczuch. Bo miał być i okazało się że nie będzie. A jednak był w sumie to i tak jak by go nie było.

Tylko rozum, a nie głupota25.09.2019 13:35

Szkoda! Chcieliśmy mu zasygnalizować, że nasze zdanie o nim nie jest pochlebne.
Nie można popierać kogoś, kto nam szkodzi, choć opowiada jaki to on jest łaskawy dla nas. Nikt nie chciał tej kopalni. Powinniśmy odchodzić od węgla i tworzyć lokalne elektrownie energii odnawialnej. Na naszym terenie jest agregat napędzany metanem. Przydałyby się wiatrowe oraz słoneczne na dachach i ścianach bloków dofinansowane przez rząd nawet kredytami z długim czasem spłaty. Choćby po to aby zasilać oświetlenie wewnątrz (korytarze) i na zewnątrz budynków, oraz windy. Spółdzielnie stosują już oświetlenie LED z automatami włączający oświetlenie tylko wtedy gdy ktoś pojawi się w zasięgu czujników. To potania codzienną eksploatację. Mieszkańcy domków też korzystają z solarów i baterii słonecznych.

Jojejo25.09.2019 12:34

Może...
Jarosław ????

S25.09.2019 12:18

Akurat był dzisiaj Morawiecki na otwarciu

Pokaż wszystkie opinie (40)