Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
24 września 2019

Jastrzębskie lasy jak wielkie wysypisko

Jastrzębskie lasy jak wielkie wysypisko
fot. UM Jastrzębie

Okazuje się, że w lesie o tej porze roku można znaleźć nie tylko grzyby. Ludzie podrzucają tam najróżniejsze odpady - stary sprzęt komputerowy, puszki po piwie, papiery, plastikowe butelki i inne odpadki.

150 worków śmieci oraz kilka odpadów wielkogabarytowych zebrali z naszych lasów jastrzębianie.

W sobotę, 21 października, na terenie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego odbył się finał akcji „NIE ŚMIECIMY-SPRZĄTAMY- ZMIENIAMY". Na jej uczestników – mogących pochwalić się zdjęciami zebranych odpadów – czekały drobne upominki.

-  Dziękuję wszystkim za wspólne sprzątanie. O tym, jak długo będzie tak czysto, zadecydujemy sami. Zadbajmy o nasze środowisko wspólnie - powiedziała prezydent Anna Hetman.

W ramach podziękowania Urząd Miasta rozdał mieszkańcom 71 ekologicznych worko-plecaków.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Strażnik miejski wlepi nam mandat za wywóz śmieci? Strażnik miejski wlepi nam mandat za wywóz śmieci?

Jastrzębianie, wyrzucajcie mniej śmieci Jastrzębianie, wyrzucajcie mniej śmieci

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
Do prezydent Hetmanowej25.09.2019 21:56

Na rondzie Podhalańska/Cieszyńska od 2 miesięcy są wywalone drzwi - zabierz je do magistratu i ukarać strażników miejskich jak ich nie widzą na co dzień.

Do menelstwa 25.09.2019 14:31

Tu widać inteligencję mieszkańców. To straszne, z kim my mieszkamy. Rzucanie gdziekolwiek to co już jest niepotrzebne, zaczynając od petów, świadczy o baraku myślenia. Czasami czytam złe opinie o menelach. Przecież to wy. O sobie piszecie. Jedyna różnica pomiędzy tymi którzy nie mają gdzie mieszkać, a wami, że oni zostali wyrzuceni z miejsc zamieszkania. Nic poz tym. Tak samo śmierdzicie, co można poczuć w kolejkach do kasy, tak samo żłopiecie co wam wpadnie w ręce, tak samo się zachowujecie. Z tym, że menele bywają kulturalni, bo zrozumieli jak nisko upadli. A wy jeszcze nie.

erwin25.09.2019 12:01

Nie ma wysokich kar finansowych za wyrzucanie odpadów gdzie popadnie to problem nigdy nie zniknie dlatego nikomu się nie opłaca ścigać takich cwaniaczków a kara powinna być nie mniej jak 15-tys złoty i nie ma że boli .

gość25.09.2019 7:45

To dziecko działa na wyobraznię niczym ta 1-. tonowa sterta plastiku. tąd wniosek, że nasze dzieci sprzątają, a ci co nie maja dzieci niech ida sprzątać sami, skoro nie mają zstepnych!!!

Dziecko ólicy25.09.2019 6:46

Urzędnicy magistraccy powinni obligatoryjnie podczas lekarskich okresowych badań kontrolnych być poddawani testom IQ, a ich wyniki UM niech zamieszcza w BIP-ie. Dodatkowo przynajmniej osobami decyzyjnymi powinni być rdzenni mieszkańcy tej upadającej osady górniczej, z dziada pradziada. Może wówczas drgnęłoby coś, cokolwiek, jakaś iskierka, wietrzyk, zefirek, światełko, nadzieja na jakąkolwiek przyszłość. A tak? Skoro pozatrudniani są mieszkańcy okolicznych miast i gmin to nic dziwnego, że rozwój Jastrzębia-Zdroju jest im obojętny, a zbłąkanych inwestorów natychmiast odsyłają do swoich rodzinnych miejscowości. Takie są fakty.

Babcia Jadzia24.09.2019 18:20

Szkoły są zobligowane do udziału w tych akcjach przez urzędasów, takich jak ta nawiedzona od kupy śmieci w centrum miasta. Pomysły jest- premia jest! A dzieciaki zrobią robotę, pod szczytnym tytułem "uczmy od małego jak dbać o środowisko"
Nauczyciele z dzieciakami zapylają z worami, żeby posprzątać to, co na co dzień jest wywalane bez żadnych konsekwencji i kar. SM ma spokój, bo wszystkie jary, laski sa posprzątane na jakiś czas (do następnej akcji).

Thc24.09.2019 18:07

Do Dziecko ólicy Dziś o 12:06
Poprawiłeś mi humor Twoim tekstem :-)

Ryl z upadającej osady górniczej24.09.2019 16:35

@pankracy

"Dlaczego nie edukują tylko energię na próźno marnują"

Albowiem to zjawisko nazywa się "pędem do koryta", "parciem na szkło" i długo by tak jeszcze wymieniać.

do KAZ24.09.2019 16:04

Wiesz dlaczego urzędnicy nie brali udziału w tej akcji??? Bo duża część z nich nie jest mieszkańcami Jastrzębia i mają "wyrąbane" na Jastrzębie. Nie ma drugiego takiego UM w Polsce, gdzie by pracowało większośc przyjezdnych, którzy z oczywistych przyczyn, mają Jastrzębie w "czterech literach", a inwestorów odsyłają do swoich miast.

Gość24.09.2019 13:39

Urzedasy nie robią nic za darmo ale wykorzystują dzieci. Narażają dzieci na chorobska a sobie przyznają premie. Gdzie jest pinda z Wodzisławia przełożona prezydentowej niech zbiera dla przykładu.

Pokaż wszystkie opinie (29)