Zamknij

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
24 września 2019

Jastrzębskie lasy jak wielkie wysypisko

Jastrzębskie lasy jak wielkie wysypisko
fot. UM Jastrzębie

Okazuje się, że w lesie o tej porze roku można znaleźć nie tylko grzyby. Ludzie podrzucają tam najróżniejsze odpady - stary sprzęt komputerowy, puszki po piwie, papiery, plastikowe butelki i inne odpadki.

150 worków śmieci oraz kilka odpadów wielkogabarytowych zebrali z naszych lasów jastrzębianie.

W sobotę, 21 października, na terenie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego odbył się finał akcji „NIE ŚMIECIMY-SPRZĄTAMY- ZMIENIAMY". Na jej uczestników – mogących pochwalić się zdjęciami zebranych odpadów – czekały drobne upominki.

-  Dziękuję wszystkim za wspólne sprzątanie. O tym, jak długo będzie tak czysto, zadecydujemy sami. Zadbajmy o nasze środowisko wspólnie - powiedziała prezydent Anna Hetman.

W ramach podziękowania Urząd Miasta rozdał mieszkańcom 71 ekologicznych worko-plecaków.

Polub i udostępnij
Czytaj też

O terminie wywozu śmieci przypomni telefon O terminie wywozu śmieci przypomni telefon

ZS 9: Chronią środowisko zbierając elektrośmieci ZS 9: Chronią środowisko zbierając elektrośmieci

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (29)
Do prezydent Hetmanowej25.09.2019 21:56

Na rondzie Podhalańska/Cieszyńska od 2 miesięcy są wywalone drzwi - zabierz je do magistratu i ukarać strażników miejskich jak ich nie widzą na co dzień.

Do menelstwa 25.09.2019 14:31

Tu widać inteligencję mieszkańców. To straszne, z kim my mieszkamy. Rzucanie gdziekolwiek to co już jest niepotrzebne, zaczynając od petów, świadczy o baraku myślenia. Czasami czytam złe opinie o menelach. Przecież to wy. O sobie piszecie. Jedyna różnica pomiędzy tymi którzy nie mają gdzie mieszkać, a wami, że oni zostali wyrzuceni z miejsc zamieszkania. Nic poz tym. Tak samo śmierdzicie, co można poczuć w kolejkach do kasy, tak samo żłopiecie co wam wpadnie w ręce, tak samo się zachowujecie. Z tym, że menele bywają kulturalni, bo zrozumieli jak nisko upadli. A wy jeszcze nie.

erwin25.09.2019 12:01

Nie ma wysokich kar finansowych za wyrzucanie odpadów gdzie popadnie to problem nigdy nie zniknie dlatego nikomu się nie opłaca ścigać takich cwaniaczków a kara powinna być nie mniej jak 15-tys złoty i nie ma że boli .

gość25.09.2019 7:45

To dziecko działa na wyobraznię niczym ta 1-. tonowa sterta plastiku. tąd wniosek, że nasze dzieci sprzątają, a ci co nie maja dzieci niech ida sprzątać sami, skoro nie mają zstepnych!!!

Dziecko ólicy25.09.2019 6:46

Urzędnicy magistraccy powinni obligatoryjnie podczas lekarskich okresowych badań kontrolnych być poddawani testom IQ, a ich wyniki UM niech zamieszcza w BIP-ie. Dodatkowo przynajmniej osobami decyzyjnymi powinni być rdzenni mieszkańcy tej upadającej osady górniczej, z dziada pradziada. Może wówczas drgnęłoby coś, cokolwiek, jakaś iskierka, wietrzyk, zefirek, światełko, nadzieja na jakąkolwiek przyszłość. A tak? Skoro pozatrudniani są mieszkańcy okolicznych miast i gmin to nic dziwnego, że rozwój Jastrzębia-Zdroju jest im obojętny, a zbłąkanych inwestorów natychmiast odsyłają do swoich rodzinnych miejscowości. Takie są fakty.

Babcia Jadzia24.09.2019 18:20

Szkoły są zobligowane do udziału w tych akcjach przez urzędasów, takich jak ta nawiedzona od kupy śmieci w centrum miasta. Pomysły jest- premia jest! A dzieciaki zrobią robotę, pod szczytnym tytułem "uczmy od małego jak dbać o środowisko"
Nauczyciele z dzieciakami zapylają z worami, żeby posprzątać to, co na co dzień jest wywalane bez żadnych konsekwencji i kar. SM ma spokój, bo wszystkie jary, laski sa posprzątane na jakiś czas (do następnej akcji).

Thc24.09.2019 18:07

Do Dziecko ólicy Dziś o 12:06
Poprawiłeś mi humor Twoim tekstem :-)

Pokaż wszystkie opinie (29)