Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
Czarny Rycerz
25 września 2019

JSW: Realnie kontrolować procesy decyzyjne

JSW: Realnie kontrolować procesy decyzyjne
kb / jastrzebieonline.pl

Jastrzębska Spółka Węglowa będzie kontrolować najważniejsze procesy decyzyjne oraz skracać czas przygotowania niezbędnych dokumentów. Wszystko to dzięki wprowadzeniu Elektronicznego Obiegu Dokumentów.

Nowy system przede wszystkim eliminuje szereg wad, jakie ma klasyczny obieg dokumentów w wersji papierowej. Zapewni sprawny, precyzyjny, bezpieczny i bardziej zorganizowany obieg informacji, co dla Spółki oznacza oszczędność czasu i pieniędzy. 

- Wprowadzenie systemu Elektronicznego Obiegu Dokumentów to poważne wyzwanie logistyczne i organizacyjne, ale dla nas jest priorytetem gdyż musimy realnie kontrolować główne procesy decyzyjne i skracać czas przygotowania niezbędnych dokumentów, między innymi przetargowych, od momentu podjęcia decyzji o realizacji konkretnych działań inwestycyjnych - mówi Artur Dyczko, zastępca prezesa zarządu JSW ds. Strategii i Rozwoju.

Spółka z Grupy Kapitałowej JSW - JSW IT Systems - pomyślnie zakończyła już testowanie wersji pilotażowej. Teraz rozpoczęto prace związane z wprowadzaniem systemu w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Zadanie to zlecono firmie Capgemini Polska, która tego typu projekty realizowała także dla innych polskich spółek, na przykład Tauron PE czy Energa. Docelowo, JSW IT Systems przejmie nie tylko pełną kontrolę nad elektronicznym obiegiem dokumentów, ale zyska możliwość jego modelowania w zależności od bieżących potrzeb JSW. Wprowadzanie systemu podzielono na kilka etapów. Pierwszy, którego realizacja już się rozpoczęła, dotyczy procesu obsługi dokumentów inwestycyjnych, kolejny przeznaczony jest dla Zarządu i Rady Nadzorczej JSW oraz kancelarii, następnie archiwum i wymiana dokumentów pomiędzy spółkami Grupy Kapitałowej. Plan wdrożenia systemu obejmuje także szkolenia i pełne wsparcie dla każdego pracownika.

- Podnoszenie kwalifikacji jest stałym elementem pracy w JSW. Pieniądze, jakie wydajemy na szkolenia pracownicze, zawsze były jedną z najlepszych inwestycji Spółki - podkreślił Radosław Załoziński, zastępca prezesa zarządu JSW ds. Ekonomicznych JSW.

Elektroniczny Obieg Dokumentów skróci czas związany z obiegiem dokumentów i umożliwi szybsze podejmowanie decyzji, co jest bardzo ważne np. podczas realizacji zakupów. Nowy system ma jeszcze jeden istotny walor - ekologiczny. Wyeliminuje bowiem z codziennego użycia tysiące kartek papieru i będzie w przyszłości podstawą do wyeliminowania obiegu dokumentów papierowych. To równocześnie jedno z największych przedsięwzięć z zakresu IT realizowanych w Jastrzębskiej Spółce Węglowej.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy JSW żądają podwyżek płac Górnicy JSW żądają podwyżek płac

Dwoje wiceprezesów poleciało ze stanowiska Dwoje wiceprezesów poleciało ze stanowiska

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Gość25.09.2019 22:58

Jakie szkolenia i których pracowników. Jak narazie to Matusiak szkoli jak donosic na innych żeby dostać premie. Wciska rodzinę i znajomych za obiecane głosy.

Gość25.09.2019 21:53

Przecież komputery baby na KWK miały już 20 lat temu. A dalej produkowały sterty kartek. Jeżeli nie ogarniają tego to do łopaty na zakład przeróbczy a na ich miejsce młodych z umiejętnościami.
Przykład. Teresa planistka z ED1-2 na KWK Zofiówka Lata zaniedbań i olewactwa roboty. Ale ryj na pracowników wielki bo to hrabina Teresa. Całe szczęście poszła na emeryturę na jej miejsce przyszła Panienka z KWK Krupiński. I wtedy wyszło ile to Teresa zawaliła i olewała.

Szczepan z Połomskiej25.09.2019 12:57

To zaiste chwalebne, że spółka węglowa, największy producent węgla koksowniczego w Europie, wpadła na to!

Gość25.09.2019 9:06

Zapomnieli dodac ze trzeba zatrudnic kolejna watache ludzi ktorzy to beda obslugiwac:) to znaczy ze w biurowcach juz nie bede siedzialy 3 panie a 5 do tej samej roboty

gość25.09.2019 8:19

O czym mowa, nie pociskajcie pierdół. Kto i jak dotychczas to kontrolował? Na stołki prezesów i dyrektorów wsadzajcie ludzi odpowiedzialnych a nie swojaków i zdegradowanych u poprzednich pracodawców. Kto i ile zarobi l na początek i ile i w jakich okresach podczas uzytkowania?

Radio Teheran25.09.2019 7:21

Znów dupereli nakupili.
Utrzymują spółki technologiczne a oprogramowanie kupować muszą. Niedługo węgiel będą kupować.

Dziecko ólicy25.09.2019 6:35

Obudzili się.

EOD były modne jakieś 15 lat temu. Ale JSW przecież musiało dojrzeć. Pilotażowo dedykowało do wdrożenia tego proekologicznego projektu wyodrębnioną spółkę JSW IT. Od teraz będzie tak, że jakikolwiek dokument zanim się nie zarejestruje w EOD, to się go wydrukuje, a przed jego wyrzuceniem do kosza, niszczarki - skseruje.