OBI - Top

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
26 września 2019

Policjanci mają służyć narodowi i przestrzegać Konstytucji

Policjanci mają służyć narodowi i przestrzegać Konstytucji
fot. KMP Jastrzębie

Szeregi Śląskiej Policji zasiliło 93 kolejnych stróżów prawa, którzy z powodzeniem przeszli wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego. Mają służyć wiernie narodowi oraz przestrzegać Konstytucji.

Uroczystość zaprzysiężenia nowych policjantów odbyła się na placu apelowym katowickiego oddziału prewencji. Ślubowanie od 93 funkcjonariuszy przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński. Świadkami ślubowania były również rodziny i bliscy nowych policjantów. Uroczystość uświetniła oprawa muzyczna Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

- Szef śląskiego garnizonu policji nadinsp. Krzysztof Justyński podkreślił, że w rocie ślubowania, którą wypowiedzieli najmłodsi stażem policjanci, zobowiązali się oni służyć obywatelom i strzec bezpieczeństwa. Niejednokrotnie może to kolidować z życiem prywatnym, jednak dobro służby powinno być dla nich priorytetem. Generał podkreślił, jak ważny jest etos i powaga służby policjanta, który codziennie ryzykuje życie dla dobra innych. Podziękował także rodzinom oraz bliskim za okazane im dotychczas wsparcie. Na zakończenie Komendant życzył młodym adeptom zadowolenia i satysfakcji z pełnionej służby - informuje jastrzębska policja.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wpadli z narkotykami w samochodzie Wpadli z narkotykami w samochodzie

W bloku na Zielonej zatrzymano mężczyzn z dopalaczami  W bloku na Zielonej zatrzymano mężczyzn z dopalaczami

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (7)
Mieszkaniec sjz26.09.2019 23:36

Następne nie roby pracują w Policji

Gość26.09.2019 23:04

Nasza policja to wzór do naśladowania. Jeden ma plantacje drugi jeździ na gazie. Ale im się to należy bo znają posłów jednego i drugiego

To sem ja26.09.2019 14:50

Powinni pamiętać (a z tym jest największy problem wśród polskojęzycznego pospólstwa), że przede wszystkim mają służyć narodowi!
Konstytucję można zmieniać, kwietniowa np. nie została odwołana. A obywatele są różni... Należy pamiętać, że mniejszości nie mogą mieć większych praw od większości. A do tego właśnie zmierzają wszelkie mutujące lewackie poczwarki...

Marian26.09.2019 7:20

Buajajaj dobre. Naszą Jastrzębska.policja to jakaś kpina.

Radio Teheran26.09.2019 7:04

Obywatelom LGBT I z opozycji też?

Gość26.09.2019 7:03

Myślałem że maja służyć obywatelowi.

Dziecko ólicy26.09.2019 6:15

"Niejednokrotnie może to kolidować z życiem prywatnym"

Odkrycie na miare Nobla. Żadna inna praca nie koliduje?