Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
26 września 2019

Postępujący paraliż jastrzębskiej fizjoterapii

Postępujący paraliż jastrzębskiej fizjoterapii
fot. WSS2

Protest fizjoterapeutów w jastrzębskim szpitalu narasta. Coraz więcej medyków tej specjalności nie stawiło się do pracy. Odwoływane są wcześniej planowane zabiegi. 

Już 25 na 29 fizjoterapeutów w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nie podjęło pracy. Przebywają na zwolnieniach lekarskich, opiece nad dzieckiem lub urlopach.

- Staramy się, aby praca szpitala odbywała się normalnie. Te zabiegi, które można przesunąć w czasie, zostają przełożone. Inne zabiegi realizowane są poprzez system zastępstw - mówi Marcelina Kowalska, rzecznik prasowy WSS 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

Pacjenci skarżą się, że ich zabiegi są masowo odwoływane bez podania terminu, kiedy zostaną przeprowadzone.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zderzenie samochodów. Kobieta w szpitalu Zderzenie samochodów. Kobieta w szpitalu

Kolejne zakażenia w Jastrzębiu. Następna osoba w szpitalu Kolejne zakażenia w Jastrzębiu. Następna osoba w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (31)
do "radio kowboj"29.09.2019 18:24

W jakim kraju? W Polsce, pracując po 11 godzin dziennie bez nadgodzin i czasami w soboty. można zarobić 4 tysiące dobrej firmie. Jeśli ty zarabiasz 10 tysięcy to coś tu brzydko pachnie pisem.

radio kowboj28.09.2019 20:54

@Babcia Jadzia

Co ty bierzesz? Pięć dni w tygodniu po osiem godzin zmiana, bez nadgodzin można spokojnie zarobić 10 000zł.

Babcia Jadzia28.09.2019 9:09

@ex pracowniczka budżetówki. Nie każdy wykształcony pracownik budżetowy ma ochotę zmieniać pracę na fizyczną w Czechach, po 15h/dniówka, żeby zarabiać 10tysi :))

Gość 27.09.2019 17:59

Najbardziej rozwalają mnie komentarze typu..."proszę się przebranżowić..."Zmień pracę...zostań prezesem...Zarabiaj10.000 mc .Żenujące. Kto wówczas będzie rehalibitował tych wszystkich prezesów..?Jak im kręgosłup i gnaty wysiądą...A wysiądą... Pierdol... o zmianie pracy czy zawodu...?Idąc tym tropem mielibyśmy samych prezesów....W Biedro na kasie i w radiowozie i w urzędzie i w szpitalu w rejestracji...Gratuluję głupoty.

Ex pracowniczka budżetówki27.09.2019 14:14

@Prywaciara

Tyle że ja i tak do najbliższego lekarza mam ponad 20km, a z fizjoterapeuty korzystam prywatnie.

Prywaciara27.09.2019 12:27

Do @ Ex pracowniczka budżetówki
Zgadzam się całkowicie. Każdy pracownik Służby Zdrowia powinien się przebranżowić, a nie ciągle narzekać. Początki tej zmiany już widać. Zaczyna brakować lekarzy, pielęgniarek i zacznie fizjoterapeutów.
Życzę dużo zdrowia. Proszę pamiętać, że nie zawsze będzie Pani młoda, zdrowa i zarabiająca 10000 na rękę.
Starczy, że przyjdzie choroba i zmiana nic Pani nie da. Zobaczymy, co zrobi Pani, jeśli do najbliższego lekarza trzeba będzie pojechać kilkanaście kilometrów, bo miejscowi zmienią zawód. Proszę zapamiętać to co napisałam jak będzie Pani potrzebowała pomocy fizjoterapeuty, a tego na miejscu nie będzie, albo będą tylko prywatne gabinety. Będzie miał kto Panią zawozić na leczenie kilkanaście km , będzie Pani jako chora osoba miała dalej te 10000, żeby opłacić fizjoterapeutę? Oby pamięć miała Pani długą i zapamiętała ten tekst.

Fizjoterapeutka27.09.2019 11:32

A czy to jakaś praca na godziny? Bo jeśli jesteś po fajrancie wypompowana, to zapraszam do siebie na terapię.

Ex pracowniczka budżetówki27.09.2019 9:28

@Fizjoterapeutka

Również pracowałam ponad 20 lat w swoim zawodzie, ale zamiast strajkować z powodu zbyt małych zarobków, lub protestować czy sabotować i iść na L-4, wolałam zmienić pracę i tego nie żałuję bo teraz zarabiam 10 000zł na rękę. Miesięcznie i za pracę pięć dni w tygodniu bez nadgodzin. Bardzo sobie chwalę tę zmianę i polecam!

Fizjoterapeutka27.09.2019 7:12

Lubię swoją pracę, pracuję już 20 lat z osobami z problemami neurologicznych, dźwiganie udarowców, osób po urazach rdzenia to moja codzienność. Na rękę dostaję za godzinę pracy 11 zł. Czy to w porządku. Chcę nadal pracować, ale moje zdrowie też wysiada. Pionizować czy uczyć chodzić pacjenta ważącego 120, czasami nawet 150 kg z połową ciała niedowładną nie jest lekko.

Dziecko ólicy27.09.2019 6:11

@Q.TAS
Gdyby miało być z lekarzami tak, jak proponujesz, obawiam się, że nie byłoby komu nas leczyć.

@maryśka
I tak chodzę prywatnie. I tylko prywatnie. Stać mnie ponieważ zarabiam bardzo dobrze. Zapracowałem na to.

Pokaż wszystkie opinie (31)