Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°14°
27 września 2019

Nie odbijesz Karty Jastrzębianina - zapłacisz 120 zł kary

Nie odbijesz Karty Jastrzębianina - zapłacisz 120 zł kary
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Młodzi posiadacze Karty Jastrzębianina powinni do serca wziąć sobie ostrzeżenia, które kieruje pod ich adresem MZK. Jeśli nie odbiją karty w kasowniku, zapłacą mandat.

Kartę Jastrzębianina, upoważniającą uczniów i studentów do bezpłatnych przejazdów na terenie miasta, należy aktywować i za każdym razem przykładać do czytnika w autobusie.

 Samo posiadanie Karty Jastrzębianina nie gwarantuje podróżowania za darmo w granicach miasta. Konieczne jest jej zbliżenie do czytnika (kasownika) przy wejściu do autobusu. Przytrzymujemy ją tak długo, aż pojawi się sygnał dźwiękowy i informacja: „Zarejestrowano do…”. Brak zarejestrowanego w ten sposób przejazdu oznacza jazdę bez ważnego biletu, za co grozi mandat. Zasady te nie są nowe. Obowiązują od 1 września 2017 roku, kiedy to Kartę Jastrzębianina wprowadzono

- Posługiwanie się nieaktywną Kartą Jastrzębianina lub jej brak może uszczuplić domowy budżet nawet o 120 zł. To informacja ważna nie tylko dla uczniów, ale przede wszystkim dla rodziców, którzy najczęściej pokrywają koszty mandatu. Zachęcamy więc dorosłych do rozmowy ze swoimi pociechami i zmobilizowania ich do aktywowania Karty. Warto to zrobić, ponieważ od października na terenie Jastrzębia-Zdroju można się spodziewać wzmożonych kontroli biletów  - informuje Międzygminny Związek Komunikacyjny.

W przypadku uczniów Karta Jastrzębianina jest ważna od 1 października do 30 września i za każdym razem należy ją aktywować, przedstawiając legitymację szkolną podbitą na kolejny rok nauki. Jeśli nie odnotowano w niej adresu zamieszkania, konieczne jest oświadczenie rodzica lub opiekuna prawnego potwierdzającego zamieszkanie ucznia na terenie Jastrzębia-Zdroju. Można dostarczyć także zaświadczenie o zameldowaniu. W przypadku studentów aktywacja odbywa się na tych samych zasadach po każdym semestrze (od 1 października do 31 marca i od 1 kwietnia do 31 października).

W 2017 roku Kartę Jastrzębianina aktywowało 7400 osób, rok później ponad 8 tysięcy. Przybliżone dane z tego roku poznamy w listopadzie, kiedy minie termin aktywacji Kart dla uczniów i studentów.

Polub i udostępnij
OBI - Insert
Czytaj też

Uwaga! Od dzisiaj zmiana rozkładu jazdy MZK Uwaga! Od dzisiaj zmiana rozkładu jazdy MZK

Uwaga! Zmiana rozkładu jazdy MZK Uwaga! Zmiana rozkładu jazdy MZK

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
Anty MZK01.10.2019 14:42

Złodzieje! Wiecznie mi naliczali błędnie przejazd. Na każdą reklamacje odpowiadali że wszystko jest ok. Zrezygnowałam z przejazdów bo nie będę ich bogacić.

jestem przeciwnikiem odbijania ale:30.09.2019 21:01

Odbijanie ma na celu zarejestrowanie uprawnionego użytkownika. Bo różnice w tym czyli: odbity darmowy a miasto płaci za niego przewoźnikowi.
Tak ciężko niektóre rzeczy zrozumieć?

Ex pracowniczka budżetówki30.09.2019 6:04

To ma na celu tylko i wyłącznie nabijanie statystyk, jak to wielu jeździ zadowolonych pasażerów.

Za chwilę MZK znowu wprowadzi kolejny durny bezsens, aby "wyjść naprzeciw oczekiwaniom pasażerów".

Żenada za nasze pieniądze!

Gość29.09.2019 18:47

A gdzie darmowa komunikacja prezydent i gadowski zapomnieli. Obowiązkiem jest mieć legitymację ale co można oczekiwać bo dyrekcji z narzuty gadowskiego. Wsadził babe to plakaty straszą na autobusach ile zapłacił?

Do Pyrtek28.09.2019 19:59

Ale facebuka nie zapomni odpalić? To mu wiadomość na facebuku pisz za każdym razem że ma bilet odbić i po sprawie.

Thc28.09.2019 19:34

Parę lat temu jeszcze trzeba było podpisać bilet okresowy, przy dzisiejszej mentalności rodziców i ich odmóżdżonych dzieciaków sprawa niewykonalna.

Janusz Tracz 28.09.2019 12:20

kolejny nonsens, to odbijanie jest tak samo potrzebne jak zmienianie nazw lini autobusowych, co za debile tam pracuja i to wymyslaja!!

Pokaż wszystkie opinie (18)