Zamknij

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 12°
27 września 2019

Nie odbijesz Karty Jastrzębianina - zapłacisz 120 zł kary

Nie odbijesz Karty Jastrzębianina - zapłacisz 120 zł kary
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Młodzi posiadacze Karty Jastrzębianina powinni do serca wziąć sobie ostrzeżenia, które kieruje pod ich adresem MZK. Jeśli nie odbiją karty w kasowniku, zapłacą mandat.

Kartę Jastrzębianina, upoważniającą uczniów i studentów do bezpłatnych przejazdów na terenie miasta, należy aktywować i za każdym razem przykładać do czytnika w autobusie.

 Samo posiadanie Karty Jastrzębianina nie gwarantuje podróżowania za darmo w granicach miasta. Konieczne jest jej zbliżenie do czytnika (kasownika) przy wejściu do autobusu. Przytrzymujemy ją tak długo, aż pojawi się sygnał dźwiękowy i informacja: „Zarejestrowano do…”. Brak zarejestrowanego w ten sposób przejazdu oznacza jazdę bez ważnego biletu, za co grozi mandat. Zasady te nie są nowe. Obowiązują od 1 września 2017 roku, kiedy to Kartę Jastrzębianina wprowadzono

- Posługiwanie się nieaktywną Kartą Jastrzębianina lub jej brak może uszczuplić domowy budżet nawet o 120 zł. To informacja ważna nie tylko dla uczniów, ale przede wszystkim dla rodziców, którzy najczęściej pokrywają koszty mandatu. Zachęcamy więc dorosłych do rozmowy ze swoimi pociechami i zmobilizowania ich do aktywowania Karty. Warto to zrobić, ponieważ od października na terenie Jastrzębia-Zdroju można się spodziewać wzmożonych kontroli biletów  - informuje Międzygminny Związek Komunikacyjny.

W przypadku uczniów Karta Jastrzębianina jest ważna od 1 października do 30 września i za każdym razem należy ją aktywować, przedstawiając legitymację szkolną podbitą na kolejny rok nauki. Jeśli nie odnotowano w niej adresu zamieszkania, konieczne jest oświadczenie rodzica lub opiekuna prawnego potwierdzającego zamieszkanie ucznia na terenie Jastrzębia-Zdroju. Można dostarczyć także zaświadczenie o zameldowaniu. W przypadku studentów aktywacja odbywa się na tych samych zasadach po każdym semestrze (od 1 października do 31 marca i od 1 kwietnia do 31 października).

W 2017 roku Kartę Jastrzębianina aktywowało 7400 osób, rok później ponad 8 tysięcy. Przybliżone dane z tego roku poznamy w listopadzie, kiedy minie termin aktywacji Kart dla uczniów i studentów.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Autobus PKM wycofany z ruchu przez drogówkę Autobus PKM wycofany z ruchu przez drogówkę

Dodatkowe kursy autobusów na Wszystkich Świętych Dodatkowe kursy autobusów na Wszystkich Świętych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
Anty MZK01.10.2019 14:42

Złodzieje! Wiecznie mi naliczali błędnie przejazd. Na każdą reklamacje odpowiadali że wszystko jest ok. Zrezygnowałam z przejazdów bo nie będę ich bogacić.

jestem przeciwnikiem odbijania ale:30.09.2019 21:01

Odbijanie ma na celu zarejestrowanie uprawnionego użytkownika. Bo różnice w tym czyli: odbity darmowy a miasto płaci za niego przewoźnikowi.
Tak ciężko niektóre rzeczy zrozumieć?

Ex pracowniczka budżetówki30.09.2019 6:04

To ma na celu tylko i wyłącznie nabijanie statystyk, jak to wielu jeździ zadowolonych pasażerów.

Za chwilę MZK znowu wprowadzi kolejny durny bezsens, aby "wyjść naprzeciw oczekiwaniom pasażerów".

Żenada za nasze pieniądze!

Gość29.09.2019 18:47

A gdzie darmowa komunikacja prezydent i gadowski zapomnieli. Obowiązkiem jest mieć legitymację ale co można oczekiwać bo dyrekcji z narzuty gadowskiego. Wsadził babe to plakaty straszą na autobusach ile zapłacił?

Do Pyrtek28.09.2019 19:59

Ale facebuka nie zapomni odpalić? To mu wiadomość na facebuku pisz za każdym razem że ma bilet odbić i po sprawie.

Thc28.09.2019 19:34

Parę lat temu jeszcze trzeba było podpisać bilet okresowy, przy dzisiejszej mentalności rodziców i ich odmóżdżonych dzieciaków sprawa niewykonalna.

Janusz Tracz 28.09.2019 12:20

kolejny nonsens, to odbijanie jest tak samo potrzebne jak zmienianie nazw lini autobusowych, co za debile tam pracuja i to wymyslaja!!

Pokaż wszystkie opinie (18)