Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
TEB
30 września 2019

Uwaga! Dzisiaj duża akcja policji

Uwaga! Dzisiaj duża akcja policji
fot. KMP Jastrzębie

Policjanci w całej Polsce planują w poniedziałek dużą akcję pod kryptonimem „Smog”. Trzeba liczyć się z mandatem, a nawet zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

Celem działań będzie eliminowanie z ruchu pojazdów, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego.

Funkcjonariusze ruchu drogowego, wyposażeni w specjalistyczny sprzęt kontrolno-pomiarowy (dymomierze, analizatory spalin), zbadają emisję spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska.

- Działania mają także charakter informacyjno-edukacyjny. Policjanci przypominają kierującym, że smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności. W związku z rosnącym zanieczyszczeniem powietrza, a przez to negatywnym wpływem wielu substancji na zdrowie oraz życie zarówno człowieka, jak i też środowiska, smog stał się problemem na skalę światową. Dlatego wszyscy powinniśmy przestrzegać przepisów związanych z emisjami szkodliwych substancji - informują mundurowi.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policyjny pościg ulicami miasta Policyjny pościg ulicami miasta

Pijana kobieta jechała wężykiem do... pracy Pijana kobieta jechała wężykiem do... pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (21)
Merfi04.10.2019 15:21

Cwaniaczku drobny - policjant "ścigał" staruszka", który nie zauważył zakazu na początku alei jadąc od zdroju, dziadek prawie mu umknął zresztą :) I zamiast pouczyć i puścić, albo wlepić mandat i puścić, trzymał go prawie godzinę "wykonując czynności służbowe". Pewnie musiał być w pogotowiu do pościgu, dlatego nawet po odjeździe pana starszego pojazd miał uruchomiony silnik przyprawiając spalinami otoczenie sportowcom i kibicom. A co do cwaniakowania n/t techniki nieuku, skropliny (rozumiesz słowo ? "woda z kilmy") nie mają zabarwienia różowego i słodkiego smaku. Wiesz że wiem, bo sprawdziłem później. Nie społeczeństwo okaże ci wyrozumiałość i zwolni z możliwości kontaktu z tobą. Bądź wielki i sam się zwolnij.

Do merfi01.10.2019 15:02

To nie plyn chlodniczy tylko woda z klimy, ale nie bede ci tlumaczyc bo i tak tego nie zrozumiesz. Pojazd byl wlaczony bo wykonywal czynnosci sluzbowe

Gość30.09.2019 19:07

Niech autobusy sprawdza kopciuchy

Merfi30.09.2019 18:46

Podczas biegu na 10, przy skrzyżowaniu obok hali sportowej stał z włączonym silnikiem przez ponad godzinę radiowóz z włączonym silnikiem. Siedział w nim młody policjant, czasem wychodził, nie zauważył jednak, że z wyciekał płyn chłodniczy chyba - pod autem była kałuża i kapało dalej. Co mam znaczyć więc dzisiejsza "akcja" ? Milicjant to może wszystko, a obywatela karać ? Gorzej niż za komuny ta policja wychowywana, jakieś chyba byle szeregi zapełnić, bo co to za policjant, który nie "widzi" co się dzieje w przestrzeni kilku metrów od niego ...

Maksiu30.09.2019 16:10

To powinno być standardem, tak jak już przy prawie każdym zatrzymaniu trzeba dmuchać, tak samo mogliby sprawdzać wydech.
O kopciuchach nie wspomnę. Do pieca z kopciuchami.

Radio Teheran30.09.2019 15:13

"A ja fabrycznie nie posiadam DPFa w aucie. Od nowości przy przyspieszaniu kopcił."

Nowosc tego auta to czasy juz tak zamierzchle, ze mozesz pewnie nie pamietac.

s&d szczepionkowy faszyzm30.09.2019 13:19

To nie powinna być jednorazowa akcje, tylko stały monitoring jeżdżących trupów po ulicach i zaniedbanych/uszkodzonych pojazdów z swd...

krosta30.09.2019 13:03

A ja fabrycznie nie posiadam DPFa w aucie. Od nowości przy przyspieszaniu kopcił. Taka technologia. Nie da się tego wyeliminować w tego typu rozwiązaniach. Będę karany ?

Zakaz palenia papierosów30.09.2019 12:34

w miejscach publicznych, czyli tam gdzie każdy obywatel ma swobodny dostęp (ulice, parki, ...) nie powinno się palić, chyba, że palacz na koniec połyka peta.

Dżordż prosto z drzewa30.09.2019 12:15

@Telewizja Kabul

"Nim zaczniesz krytykować innych, popracuj nad składnią w swoich(!)postach."
"To nie boli!.
Słowo!."
Po znaku "wykrzyknik" nie stawia się kropki. Sam też sięgnij do słownika czasem. To nie boli! Słowo!

Pokaż wszystkie opinie (21)