OBI - Top

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
1 października 2019

Pensje w JSW zależne od efektów? Co z zakładowym układem pracy?

Pensje w JSW zależne od efektów? Co z zakładowym układem pracy?
fot. JSW S.A / Dawid Lach

O tym, że część wynagrodzenia pracowników kopalń powinna być pochodną efektywności pracy i wyników finansowych osiąganych przez zakłady górnicze mówią przedstawiciele rządu, jak chociażby wiceminister energii Adam Gawęda. Aby jednak tak się stało konieczne jest wprowadzenie nowych zakładowych układów zbiorowych pracy. Co dzieje się w tej kwestii z JSW?

O tym, w jaki sposób mają być wyliczane wynagrodzenia w Jastrzębskiej Spółce Węglowej na poszczególnych stanowiskach, grupach zawodowych, mówiły między innymi zakładowe układy zbiorowe pracy dla pracowników JSW. Zostały one wypowiedziane (każda kopalnia miała swój) przez ówczesnego prezesa spółki Jarosława Zagórowskiego.

Po odejściu Zagórowskiego z funkcji prezesa JSW związki zawodowe spółki i zarząd przystąpiły do negocjacji jednolitego zakładowego układu zbiorowego pracy dla wszystkich kopalń spółki. Jak dotąd, nie został oficjalnie opublikowany tekst tego dokumentu.  Nie wiadomo też jakie są jego losy i kiedy ma zostać ogłoszony. Pytana o tę sprawę rzecznik prasowa JSW Katarzyna Jabłońska-Bajer powiedziała, że „obecnie czekamy na jednolity układ zbiorowy pracy dla całej branży górniczej”. Najprawdopodobniej  w nim znajdą się zapisy o powiązaniu części wynagrodzenia z efektywnością pracy i wynikami finansowymi uzyskiwanymi przez poszczególne firmy górnicze.

 

Polub i udostępnij
OBI - Insert
Czytaj też

JSW: Wydobycie rośnie, ceny węgla spadają JSW: Wydobycie rośnie, ceny węgla spadają

JSW przekazała 150 tys. zł na zakup inkubatora JSW przekazała 150 tys. zł na zakup inkubatora

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
Andżejek Matusiakiewicz05.10.2019 21:26

To co zrobią jełopy ze związków? Przecież oni są anty - wydajni. No chyba że chodzi o wydanie kolegi.

Tereska, co ma pieska02.10.2019 6:44

"To tylko kopalnia a wydobycie a co za tym idzie odstawa i przeróbka będzie na Zofiówce"

To TYLKO kopalnia? Rozumiem, gdybyś napisał, że to TYLKO szyb.

To po co w ogóle jest ta kopalnia? Co w ogóle ma robić ta kopalnia? Czy na kopalni nie wydobywa się węgla?

Rylik02.10.2019 3:59

Kalfus o 14 za bramę nie rozśmieszają mnie gościu jesteście prowadzeni z dołu i ciągle macie ciepłotę i wiecznie coś załatwianie jak ci tak źle to na dół zjeżdżaj robić .

JORG.02.10.2019 0:07

Przewodniczący Federacji ZZG Paweł K. Jak Wasz Związek ZZG twierdzi że Emeryci Górniczy co odeszli na Emeryturę przed 2018 roku nie mieli wkładu w ratowaniu JSW. To jesteście w błędzie za taką wypowiedz o Emerytach Górniczych którzy uczciwie wypracowali wszystkie przywileje tak samo jak pracownicy JSW . Po tej wypowiedzi przez Przewodniczącego ZZG , Pracownikom JSW' którym zostało jeszcze pare lat do swojej Emerytury powinni się z tego Związku ZZG od jutra wypisać , bo ich czeka to samo jak Nas potraktowaliście jako Emerytów JSW'. Jest to dla nas bardzo Krzywdzące i nie Uczciwe że JSW. 'nie Wypłaciła 14 Pensji i Węgla ,i obniżyła nam przelicznik za 2016 w ZUS z przejścia na Emeryturę Górniczą. Szczęść Boże.

do :Zenek bez spodenek Dziś o 7:4401.10.2019 20:36

Człowieku ale ty głupi jesteś.
To tylko kopalnia a wydobycie a co za tym idzie odstawa i przeróbka będzie na Zofiówce a co dalej idzie to tam są torowiska towarowe.

A co do Układu zbiorowego to jest dogadany i spisany już od ponad 2 lat. Tylko nie wpychają bo bo stracą strasznie na tym tłuste kocury związkowe.

do PARZYKAWA01.10.2019 20:24

Gratuluję Ci GOŚCIU tak wspaniałej pracy na pewno Jesteś Sztygarkiem co suje w stołek a TYLKO odbija dyskietkę , gratuluję że oszukujesz Kopalnię, JSW, ZUS ale przede wszystkim samego Siebie, ale już niedługo będziesz jak Bozia przykazała zjeżdzał o 6 30 na dół a po wyjeździe o 13 30 to Ci Kierownik naleje zimnej wody z kranu i powie szczęść Boże i jutro TO SAMO

Do kalfus01.10.2019 18:20

To zapraszam na dół

Pokaż wszystkie opinie (23)