OBI - Top

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
30 września 2019

Uwaga na pumę! Może zaatakować

Uwaga na pumę! Może zaatakować
fot. pixabay

Wprawdzie puma to dla naszej szerokości geograficznej egzotyczne zwierzę,  jednak przy odrobinie szczęścia można zobaczyć ją w naszych lasach. Uwaga! Trzeba zachować szczególną ostrożność.

Urząd Miasta w Pszczynie wydał komunikat ostrzegający przed pojawieniem się pumy w okolicznych lasach. Nie zalecają, aby samotnie odbywać wycieczki po lasach. Urzędnicy podkreślają, że najważniejsze jest bezpieczeństwo ludzi. O tym, że puma była widziana w okolicy poinformował w niedzielę jeden z mieszkańców Pszczyny.

- W związku z podejrzeniem, że na terenie gminy Pszczyna widziano zwierzę przypominające pumę, prosimy mieszkańców, aby zachowali ostrożność i do czasu wyjaśnienia sprawy nie udawali się do lasu i na otwarte przestrzenie. Ostatni raz zwierzę widziano na terenie Piasku - apeluje pszczyński magistrat.  

Skąd puma wzięła się na naszym terenie?

- Mieszkańcy zastanawiają się, czy może chodzić o tę samą pumę, która latem widziana była kilkakrotnie na terenie Czech. Przemieszczała się wówczas na północ. Ponieważ w Europie nie ma dziko żyjących pum, spekulowano, że zwierzę uciekło z cyrku lub hodowli - czytamy w Gazecie Wyborczej.

Jeżeli informacja o tym, że mężczyzna widział pumę jest prawdziwa, to warto wiedzieć, że w ciągu trzech dni może ona przebyć ok. 80 km. A więc możliwe jest, że zwierzę zawędruje w okolice Jastrzębia, które oddalone jest od Pszczyny o ok. 25 km. Nie jest to długi dystans do pokonania przez dzikiego kota. Na atak mogą być narażeni grzybiarze lub osoby spacerujące po lesie.

 

 

Polub i udostępnij
OBI - Insert
Czytaj też

Rzucił się z siekierą na policjantów Rzucił się z siekierą na policjantów

Kibice i zawodnicy GiekSy razem pomagają Kibice i zawodnicy GiekSy razem pomagają

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (11)
Janusz Tracz 03.10.2019 11:32

podaj ten numer to sprawdzimy skad jest :)

do Aga 01.10.2019 23:13

I Mizerów a tych sporo na Jas-Mosie robi.
Ty myślisz że 25 km ktoś robi dla 1 woreczka śmieci? Nie on jedzie po drodze do wyżej ustalonego celu i sprząta swój dom w trakcie tej podroży.

Marcin01.10.2019 16:21

Ja w sprawie pumy

Oko proroka01.10.2019 13:12

To jest PUMA co nie kuma hej

Tereska, co ma pieska01.10.2019 6:47

Proponuję w tej upadającej osadzie górniczej, w strefie ekonomicznej, wybudować spalarnię smieci.

Rozwinęłaby się przedsiębiorczość, a mieszkańcy okolicznych miast i gmin mogliby bez skrępowania wozić śmieci do skremowania. A przy tym SWD, SCI i SPS mieliby pracę. Wszak JSW ile jeszcze będzie dzierżyć buławę pierwszeństwa, zaraz po UM, w zatrudnianiu przede wsyzsktim mieszkańców okolicznych miast i gmin?

Aga30.09.2019 23:27

Do Gość
Rejestrację SPS mają również Pawłowice geniuszu. Wątpię, żeby komuś chciało się jechać 25 km żeby wyrzucić śmieci.

Patryk30.09.2019 22:13

Ciekawe który grzybiarz wymyślił tę bajkę, żeby mu ludzie grzybów z przed nosa nie zbierali :P

Pokaż wszystkie opinie (11)