Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
1 października 2019

Jastrzębska chirurgia będzie przeżywać oblężenie

Jastrzębska chirurgia będzie przeżywać oblężenie
fot. pixabay

Oddział Chirurgii Ogólnej szpitala w Wodzisławiu Śląskim zostaje zamknięty na trzy miesiące. Pacjenci będą kierowani do szpitala w Rybniku oraz Jastrzębiu-Zdroju. Można spodziewać się większej liczby pacjentów zgłaszających się do tych placówek.

Oddział Chirurgii Ogólnej szpitala w Wodzisławiu Śląskim zawiesza swoją działalność na okres od 30 września 2019 r. do 31 grudnia 2019 r.

Zawieszenie działalności jest spowodowane brakiem obsady kadrowej w zakresie ordynacji podstawowej jak i dyżurów lekarskich na tym oddziale. Świadczenia zdrowotne w trybie nagłym zabezpieczane będą w Oddziałach Chirurgii Ogólnej WSS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, WSS nr 3 w Rybniku oraz Szpitala Rejonowego im. dr Józefa Rostka w Raciborzu. Pacjenci ambulatoryjni będą zabezpieczani przez lekarza chirurga dyżurującego w Izbie Przyjęć szpitala.

Dyrekcja Szpitala w Wodzisławiu Śląskim informuje, że pacjenci zapisani na liście oczekujących Oddziału Chirurgii Ogólnej w Wodzisławiu Śląskim będą mieli wyznaczane terminy przyjęcia po okresie zawieszenia oddziału tj. od stycznia 2020 r. Natomiast pacjentom, którzy wobec czasowego zawieszenia oddziału zdecydują się na leczenie w innym szpitalu, będą wydane oryginały zaświadczeń.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Prawie 3 tys. zakażonych w JSW Prawie 3 tys. zakażonych w JSW

Z powodu wirusa zmarł 57-letni jastrzębianin Z powodu wirusa zmarł 57-letni jastrzębianin

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Gość 01.10.2019 22:34

Tyle że na chirurgie w Jastrzębiu też już nie ma zapisów, niech zamkną więcej oddziałów to może do Sopotu będziemy jeździć. Porażka

Gość01.10.2019 20:29

W wodzisławiu nie maja obsady. Bo wszyscy robią w Jastrzębiu i Rybniku!

Maksiu01.10.2019 16:34

Parking przy szpitalu zarobi.

Rezydent01.10.2019 16:26

Wiecie dlaczego tak jest.... bo na specjalizacji dla lekarzy na chirurgi są trzy miejsca na 400 chętnych . To jest pokłosie komunistycznego ograniczenia dostępu do zawodu ... np sędziego , adwokata , radcy itd... tylko rodzina ma dostęp i macie efekty.

Wasabi01.10.2019 12:41

Jakby jeszcze było mało tego SWD w Jastrzebiu!

Koko01.10.2019 9:05

Spoko do nas nie przyjadą że względu na same zgony w tym szpitalu - spoko

stasiu01.10.2019 7:09

Sektor ochrony zdrowia wali się na naszych oczach, a populistyczny rząd rozdaje nasze miliardy na oślep ku radości wyborców.
Nasz naród jest upośledzony.

Wincenty01.10.2019 6:35

Skoro wodzisławioki tu pracują, to mogą się i leczyć. To przecież ich miasto

Teściowa ze Skrzyszowa01.10.2019 6:21

Aj waj, ale mi mecyje.

A jak dwa lata temu z czteroletnią córka po złamaniu ręki odsyłano mnie do Rybnika, gdzie w poczekalni na chirurgii spotkałam mnóstwo innych dzieci z tej upadającej osady górniczej to jakoś nikt się o tym nie rozpisywał

Pokaż wszystkie opinie (9)