OBI - Top

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 16°13°
2 października 2019

Chcieli zbudować bombę. Wpadli w ręce policjantów

Chcieli zbudować bombę. Wpadli w ręce policjantów
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Wywiadowcy z jastrzębskiej komendy zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy postanowili poeksperymentować z materiałami pirotechnicznymi  zbudować bombę.

W niedzielę wieczorem policjanci zespołu wywiadowczego, patrolując ulicę Energetyków, zauważyli za budynkiem Elektrociepłowni Moszczenica w Jastrzębiu-Zdroju, jak ktoś pali ognisko. Mundurowi postanowili sprawdzić co się tam dzieje, na miejscu zastali dwóch mężczyzn. Z uwagi na podenerwowanie 22-latków, dokonano kontroli osobistej oraz przeszukania pojazdów.

- W jednym z pojazdów, za siedzeniem kierowcy ujawniono worek z saletrą potasową, a w bagażniku odnaleźli słoik z białą substancją. Jeden z mężczyzn powiedział, że jest to mieszanina pirotechniczna, którą osobiście przygotował, z bliżej nieokreślonych składników. Mężczyźni zostali zatrzymani, a na miejsce wezwano Sekcję Minersko-Pirotechniczną Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach. Substancje na miejscu zostały zabezpieczone przez technika kryminalistyki, które następnie zostaną przekazane do Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach celem wykonania badań - informuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Polub i udostępnij
OBI - Insert
Czytaj też

Krzyki w środku nocy. Policja siłowo weszła do mieszkania Krzyki w środku nocy. Policja siłowo weszła do mieszkania

Policja namierzyła Czechów kradnących rowery Policja namierzyła Czechów kradnących rowery

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
Piroman09.10.2019 13:18

Hahahah ja takie rzeczy z saletry potasowej budowałem w wieku 14 lat :))))

Dałud04.10.2019 12:23

A od kiedy to nie wolno zrobić sobie petardy?

Delta03.10.2019 14:23

Pieprzone miasto, wszędzie szukają sensacji. Szkoda, że mieli przy sobie jakieś słabe gówno, bo przydałoby się wysadzić to miasto w powietrze

Dorotka, co ma kotka03.10.2019 11:54

@Dorotka? Czy podróba

Co to jest "mężcizna"?

Mogę się tylko domyślać, że masz na myśli swój szowinistyczny gatunek.

Gość02.10.2019 20:16

Wpadli tylko dlatego że policja jechała tam spać.

Gość02.10.2019 17:35

Takie rzeczy w podstawówce robiłem kupując za złotówkę "środki" do "produkcji" w spozywczaku.

Maksiu02.10.2019 14:19

@Ryjek, a mi to sie podoba. Uczciwi ludzie się nie boją i nie wszystkich legitymują. Znasz powiedzenie "na złodzieju czapka gore".

Pokaż wszystkie opinie (17)