Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
2 października 2019

Co dalej z wiaduktem? Miasto czeka na rozstrzygnięcie konkursu

Co dalej z wiaduktem? Miasto czeka na rozstrzygnięcie konkursu
kb / jastrzebieonline.pl

Jest już projekt na modernizację wiaduktu na al. Józefa Piłsudskiego. W sumie miasto potrzebuje na to zadanie ok. 26 mln zł. Za tą kwotę planuje się zbudować nowy wiadukt wraz z rondem na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego, Graniczna, Północna.

Jak na razie nie został jeszcze rozpisany przetarg na  budowę nowego wiaduktu na al. Piłsudskiego. Jest już projekt na realizację tego zadania. Miasto chciałoby jednocześnie wykonać modernizację skrzyżowania al. Piłsudskiego, Graniczna, Północna, na które skarży się wielu kierowców.  Urzędnicy szacują, że nowy wiadukt pochłonąłby kwotę ok. 16 mln zł, a budowa ronda - 10 mln zł.  Jak na razie nie rozpisano jeszcze przetargu na te zadania. Dlaczego?

- Chcemy pozyskać finansowanie na te inwestycje ze źródeł zewnętrznych. Wiadomo już, że Jastrzębska Spółka Węglowa dołoży się do budowy wiaduktu, ponieważ ekspertyzy wykazały, że działalność górnicza ma wpływ na stan techniczny obiektu. Poza tym miasto w terminie złożyło wniosek o dofinansowanie tego zadania ze środków ze środków funduszu dróg samorządowych – województwo śląskie.  Na razie nie wiadomo, kiedy nastąpi jego rozstrzygniecie. Warto zawsze najpierw ubiegać się o finansowanie zewnętrzne, zanim sięgnie się do budżetu miasta - mówiła prezydent Anna Hetman.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga mieszkańcy! Utrudnienia w szpitalu Uwaga mieszkańcy! Utrudnienia w szpitalu

Po wiadukcie ani śladu. Jest droga za 2,5 mln zł Po wiadukcie ani śladu. Jest droga za 2,5 mln zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (31)
Do jastrzebianka05.10.2019 20:52

Popieram,tez żałuję, nigdy więcej hetman,nie miała kontrkandydata to wygrała,ale to jest porażka Jastrzębia

szofer05.10.2019 10:55

Rondo jak najbardziej oby nie takie jak na Wrocławskiej!

Jastrzębianka05.10.2019 10:54

Głosowałam na panią Hetman na drugą kadencję, po obserwacji jej pierwszej kadencji, przekonała mnie do siebie- dużo zrobiono, miasto zaczęło się rozwijać (może nie gospodarczo, ale estetycznie). Teraz tego żałuję. Druga kadencja to porażka. Teraz to tylko promocja własnej osoby, brak konkretnych działań (tłumaczenia są absurdalne) i wieczny foch, jak jest krytykowana. To jest koniec tego "miasta"

Ksionc biskóp04.10.2019 6:13

@Ktos

"Co tam kosztowalo tyle kasy?"

Przecież ksionc z lokalnej parafii pod wezwaniem intencji potencji musiał to poświęcić za "co łaska". Czyż nie?

osadnik 03.10.2019 17:31

A czemu rondo za 10 mln nie można zrobić sygnalizacji świetlnej ?? Czemu w tym urzędzie taka rozrzutność ??

Kibol03.10.2019 16:50

Remont wiaduktu może poczekać.
Teraz zbieramy kasę na nowy stadion.

Ktos03.10.2019 13:44

Najśmieszniejsze jest wybieg dla psów za ponad 300 tyś. Co tam kosztowalo tyle kasy? Zawsze jak przechodzę obok to się zastanawiam. Nawet 30 tysięcy za to byłoby za duzo

Pokaż wszystkie opinie (31)