Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
3 października 2019

WSS2: "Reagujemy na każdy niepokojący sygnał"

WSS2: "Reagujemy na każdy niepokojący sygnał"
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Jastrzębiu-Zdroju ustosunkowała się do zarzutów autorów raportu na temat sytuacji na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym. Dyrekcja uważa, że pacjentki dobrze oceniają personel oraz swój pobyt w szpitalu. Zamieszczamy oświadczenie WSS 2 na ten temat.

W nawiązaniu do informacji dotyczących wyników badań ankietowych przeprowadzonych przez Fundację Rodzić Po Ludzku rozesłanych do mediów oświadczamy co następuje:

Wyniki badań ankietowych przeprowadzonych przez Fundację Rodzić Po Ludzku otrzymaliśmy od dziennikarzy, z prośbą o ustosunkowanie się do zawartych w nich danych. Raport ten powstał na podstawie opinii i ocen kobiet, które wypełniły ankietę na temat opieki okołoporodowej i warunków panujących w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

Jakie są dane obiektywne zawarte w raporcie źródłowym? Niemal 91 procent pacjentek wyraża zadowolenie z opieki w naszym szpitalu. 89,7 procent chwali nas za wsparcie w karmieniu piersią, a niemal 78 procent uczestniczek ankiety pozytywnie ocenia postawę personelu WSS nr 2. Całość raportu jest ogólnodostępna, więc zachęcamy do zapoznania się z nim: www.gdzierodzic.info.

Fakt, że w raportach fundacji nasz oddział położniczy uzyskuje zdecydowanie najwyższe noty ze wszystkich szpitali w regionie (Rybnik, Cieszyn, Żory, Pszczyna Wodzisław Śląski) jest dowodem na to, że zmierzamy w dobrym kierunku.

Ponadto dążąc do stałego podnoszenia jakości w naszym szpitalu również przeprowadzamy badania ankietowe rekomendowane przez Wojewódzkiego Konsultanta ds. Położnictwa i Ginekologii, utworzone na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 16 sierpnia 2018 r. w sprawie standardu organizacyjnego opieki okołoporodowej. Wyniki tych ankiet również chętnie udostępnimy. Ponad 90 procent kobiet biorących udział w ocenie naszego oddziału potwierdziło, że personel prezentuje spokojną i wzbudzającą zaufanie postawę, szanuje poczucie prywatności i intymności. Panie również wysoko oceniają opiekę położnych zarówno na oddziale położniczo-ginekologicznym, patologii ciąży, neonatologii jak i na izbie przyjęć. Dzięki naszym pacjentkom, które wypełniły ankietę satysfakcji z opieki okołoporodowej posiadamy wiedzę, że są w naszym szpitalu obszary wymagające poprawy. Stale dążymy do tego, by wszyscy pacjenci mieli  zapewnione dobre warunki, ale także byli leczeni przez najlepszych fachowców.

Co więcej - sami podejmujemy kroki mające na celu ograniczanie nieprawidłowości, które pojawiają się w opiece nad pacjentami w naszej placówce. W szpitalu funkcjonuje bowiem procedura rozpatrywania skarg. Reagujemy na każdy niepokojący sygnał. 

Marcelina Kowalska, rzecznik prasowy WSS 2 w Jastrzębiu-Zdroju

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Komfortowe warunki w jastrzębskim szpitalu Komfortowe warunki w jastrzębskim szpitalu

Uwaga mieszkańcy! Utrudnienia w szpitalu Uwaga mieszkańcy! Utrudnienia w szpitalu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Gość04.10.2019 6:02

@Alicja

"Bezpodstawne wieszanie psów na naszym szpitalu tzw. gorniczym doprowadzi do jego zamknięcia."

A jak najbardziej podstawne wieszanie psów na naszym szpitalu tzw. górniczym doprowadzi do jego otwarcia?

Alicja 03.10.2019 16:09

Bezpodstawne wieszanie psów na naszym szpitalu tzw. gorniczym doprowadzi do jego zamknięcia. Już nie tak dawno pisowski posel Piecha z Rybnika, zresztą ginekolog, staral sie likwidować to miejsce - na korzyść Orzepowic.
Nigdzie nie jest idealnie, a b.wysokie noty u obiektywnej zasluzonej fundacji to wiele.
Już całkiem stracimy, jeśli w Jastrzebiu nawet szpitala nie będzie. A mieszkańcy w wiekszosci niemlodzi przecież.

Teheran z osadem górniczym03.10.2019 15:30

Komuś zależało na znuszczeniu bardzo dobrego wizerunku jastrzębskiego szpitala. Nie ma żadnej innej opcji.

Hajer03.10.2019 12:48

Nie narzekajcie bo w tym szpitalu jest opieka bardzo dobra , wiele razy leżałam i byłam operowana , porodówkę mamy też super i personel , 3 razy rodziłam na starej porodówce i nie narzekam . A co do izby przyjęć super pielęgniarki oddziałowa i lekarze

Znafca temató03.10.2019 11:48

@Jakub

"zacznijmy w końcu w UM zatrudniać mieszkańców Jastrzębia, tak jak się to dzieje NA CAŁYM ŚWIECIE"

Na całym świecie w urzędach miejskich zatrudniają mieszkańców tej upadającej osady górniczej? Ogarnij się.

Jakub03.10.2019 10:51

W raportach fundacji nasz jastrzębski szpital otrzymuje ZDECYDOWANIE najwyższe noty niż szpitale w Wodziaławiu, Żorach, Cieszynie, Pszczynie i w umieralni-Rybnik. I to się nie podoba naszym odwiecznie "życzliwym" względem Jastrzębia, sąsiadom. I najważniejsze na koniec: zacznijmy w końcu w UM zatrudniać mieszkańców Jastrzębia, tak jak się to dzieje NA CAŁYM ŚWIECIE,

Smolka03.10.2019 10:20

Bardzo proszę zobaczyć czym są zawijane poduszki na oddziale wewnętrznym jeśli ktoś nie wierzy to prześcieradłami. Jastrzębski szpital specjalistyczny. Jeśli tak oni operują to ja dziękuję.

Pokaż wszystkie opinie (10)