Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
4 października 2019

ZS 9: Chronią środowisko zbierając elektrośmieci

ZS 9: Chronią środowisko zbierając elektrośmieci
fot. ZS 9

Uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół nr 9 podjęli inicjatywę zbierania elektrośmieci, zamiast podrzucać je, gdzie popadnie.  W ten sposób młodzież chce zachęcić jastrzębian o dbanie o środowisko naturalne.

Elektrośmieci. Można je spotkać dosłownie wszędzie. Są podrzucane w jarach, parkach, czy terenach leśnych. Stanowią nie mniejsze zagrożenie dla środowiska, jak plastikowe butelki. Uczniowie z Zespołu Szkół nr 9 chcą przekonać mieszkańców, że nie warto w ten sposób niszczyć swojego otoczenia. Dzieci zorganizowały zbiórkę tego typu odpadów.

-  Po ostatniej akcji sprzątania świata doszliśmy do wniosku, że to mało. Podjęliśmy inicjatywę zbierania elektorśmieci, które są dużym problemem dla środowiska naturalnego.  Do końca października każdy mieszkaniec Jastrzębia może przynieść do naszej szkoły odpady. Oczywiście w akcję włączają się nasi uczniowie, którzy czują ten problem. Zbiórka trwa do końca października - mówi Jolanta Grabkowska, dyrektor Zespołu Szkół nr 9 im. dr Mikołaja Witczaka.

Punkt zbiórki elektrośmieci znajduje się w świetlicy szkolnej 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębianie, wyrzucajcie mniej śmieci Jastrzębianie, wyrzucajcie mniej śmieci

Kto podrzucił te odpady? Pomóż Policji? Kto podrzucił te odpady? Pomóż Policji?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (9)
Haha05.10.2019 10:49

A może dzieci zaczęły by sprzatac swoje pokoje zamiast ciągac je po lasach szukając telewizorów w ten sposób wręczając miasto ze swoich obowiązków. Jeżeli te śmieci potem będą zutylizowane to ktoś przecież na tym zarobi. NIE RÓBCIE Z DZIECI TANIEJ SIŁY ROBOCZEJ

Gość05.10.2019 10:14

Najwięcej sprzętów jest przez młodych o rok nowy telefon tablet laptop. Rodzice telewizory nawet do kuchni wpychaja. Głupia akcja zacznijcie od siebie i edukacji najbliższych.

Babcia04.10.2019 15:54

Jo mom na strychu nowo lodówka, pralka, telewizor z kineskopym. Leżo tam ze 30 roków. Cało ofoliowano od nowości. Czymom bo nie wolno ruszać bo sie znyszczy. Nikomu nikaj nie dom.

Radio Teheran04.10.2019 13:37

Wiecej pozytku mlodziez by wniosla dla srodowiska nie kupujac co rok nowego smartfona / laptoka czy innego szmelcu.
O tym jak mysla o srodowisku koncerny swiadczy utylizacja niesprzedanych produktow za pomoca zakopania na pustyni (np. Apple - komputery Lisa, Atari - kartridze z grami).

Kulawy z Ruptawy04.10.2019 10:31

Akcja nic wniesie nic do świadomości młodzieży.

Nachodzi się taki jeden z drugim, uprzątnie, a potem w TV zobaczy koleny reportaż o odnalezieniu tysiąca podejrzanych pojemników z chemikaliami, porzuconymi w wynajmowanej hali, których koszt utylizacji wynosi kilkanaście milionów. A ci, co sprowadzili to, zainkasowali niemałe pieniądze i zniknęli, będąc nie do namierzenia

Gość04.10.2019 8:49

Młodzież chce zachęcić do dbania o środowisko a możnowładcy tego świata mają to ewidentnie w dupie wypowiadając pakiety klimatyczne i nic nie robią w kierunku dbania o środowisko bo tylko kasa się liczy a nie jakieś tam duperele jakim jest środowisko. Przykład powinien iść od góry.

teleman04.10.2019 8:14

Mam stary TV 60 cali do utylizacji przyślijcie II b

Prawdomowny04.10.2019 8:06

Od sprzątania miasta sa odpowiednie służby miejskie a nie mlodziez.

Ksionc biskóp04.10.2019 6:23

Uzyskane w ten sposób fundusze należy umieszczać w kościelnej skarbonie, podczas kiedy ja będę na ambonie.

Pokaż wszystkie opinie (9)