Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
4 października 2019

Skandal przed meczem. Zawodnik GKS Katowice pobity

Skandal przed meczem. Zawodnik GKS Katowice pobity
fot. Andrzej Klocek

Zaplanowany na dzisiaj mecz hokejowy pomiędzy JKH GKS Jastrzębie a GKS Katowice nie odbędzie się. Jeden z zawodników gości został pobity.

Jak informuje portal hokej.net Spotkanie 7.kolejki pomiędzy JKH GKS Jastrzębie a GKS Katowice zostało odwołane. Powodem ma być pobicie zawodnika z Katowic Jaakko Turtiainena.

Napastnicy mieli podbiec do niego, kilkakrotnie uderzyć i zerwać z niego treningową koszulkę. Sztab szkoleniowy ekipy z alei Korfantego po konsultacjach z szefostwem klubu zdecydował, że zespół nie przystąpi do meczu.

Do sytuacji odniósł się JKH GKS Jastrzębie

- W związku z incydentem z udziałem nieznanych sprawców i zawodnika GKS Katowice, który miał miejsce poza terenem Lodowiska Jastor oraz poza terenem parkingu lodowiska, czyli obiektami chronionymi przez służby ochrony Jastrzębskiego Klubu Hokejowego GKS Jastrzębie, drużyna GKS Katowice odmówiła gry w piątkowym meczu i nie wyszła na taflę. Zakupione przez kibiców bilety zachowują ważność na kolejny mecz z Energą Toruń - informują władze jastrzębskiego klubu. 

Zdarzenie skomentował prezydent Katowic Marcin Krupa:

- Dziś w Jastrzębiu doszło do skandalicznej sytuacji – przed meczem z JKH, podczas rozgrzewki pobity został hokeista GieKSy Jaakko Turtiainen. W wyniku obrażeń zawodnik trafił do szpitala – znajduje się obecnie pod specjalistyczną opieką lekarską. W związku z tym, solidaryzując się z kolegą, cały zespół, po konsultacji ze sztabem trenerskim i zarządem Klubu nie wyjechał na lodowisko. W pełni popieram podjęcie takiej decyzji! Zdecydowanie potępiam wszelką przemoc i agresję w sporcie – na boisku, jak i poza nim. Wierzę, że ta sytuacja nie doprowadzi do kolejnych aktów przemocy, a sprawcy tego oburzającego czynu zostaną surowo ukarani. Jaakko - życzę Ci dużo zdrowia – byś jak najszybciej wrócił na lodowisko i z resztą zespołu podtrzymał świetną passę zwycięskich meczów GieKSy - napisał na portalu społecznościowym prezydent Katowic. 

Także prezydent Jastrzębia-Zdroju Anna Hetman zabrała głos w tej sprawie:

- Z wielką przykrością przyjęłam wiadomość o wydarzeniach, jakie miały dziś miejsce w Jastrzębiu-Zdroju. Tym bardziej, że zdarzyło się to w Naszym mieście, w którym z dumą mówimy o sportowcach. Wszyscy prawdziwi kibice ubolewają nad tym faktem i wierzą, że do tak karygodnego czynu nie mogli przyczynić Ich koledzy. Wierzymy, że sprawcy poniosą surową karę. To nie może się więcej zdarzyć! Z pełną mocą potępiam takie zachowanie. Apeluję, by odrzucić wszelkie negatywne emocje. Sport ma łączyć i dawać radość. Zawodnikowi GKS Katowice Hokej Jaakko Turtiainen życzę szybkiego powrotu do zdrowia - komentowała prezydent. 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Mistrzowie Polski pomagają chorej dziewczynce Mistrzowie Polski pomagają chorej dziewczynce

JKH GKS Jastrzębie mistrzami Polski! JKH GKS Jastrzębie mistrzami Polski!

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (31)
Iliada10.10.2019 14:53

Z 15 latkiem? Masakra... A ci sam się bał i wziął 15 latka do pomocy? Hahaha

Dżastina z Cieszyna07.10.2019 11:37

Stadion, nowy stadion za 100 baniek sobie zbudujcie dla tych patoli tylko byleby koniecznie byl samoodnawialny.

Gość07.10.2019 11:20

Przecież to norma w Jastrzębiu.

ecik06.10.2019 11:27

Przecież wiadomo że to kibole z Harcerskiej...mają debile zakazy wyjazdowe to przyszli rozrabiać na hokeju z w-ce prezesem na czele!!! wyrzucić ich w ogóle z Harcerskiej na Kasztanową i tam bez licencji i degradacja do A klasy !!! zresztą wystarczy tylko że miasto nie sfinansuje podgrzewanej murawy i po licencji.

Gość05.10.2019 19:44

Jakie 15 lat prawie 30. Stary kibol gks

Podobno05.10.2019 17:58

Podobno sprawca zatrzymany, ukończone aż 15 lat. Albo hokeista cienki, albo młody był wyjątkowo wyrośnięty...

Inżynier Bolek05.10.2019 17:46

Wariackie życie he he he

Tępy ryl05.10.2019 17:09

To napewno jakieś pijane ryle

Gość05.10.2019 15:45

Buraki i prostaki

Micha05.10.2019 14:00

Brak słów. Prymitywizm level hard, zresztą jak całe te śmieszne środowisko kibolskie. Banda sfrustowanych bezmózgów.

Pokaż wszystkie opinie (31)