Pogoda na dziś zobacz prognozy
 10°
7 października 2019

Budowa sali koncertowej przerwana. Pieniądze zmarnowane?

Budowa sali koncertowej  przerwana. Pieniądze zmarnowane?
fot. kb /jastrzebieonline

Budowa sali koncertowej przy szkole muzycznej została przerwana.  Ważą się losy inwestycji za 15 mln zł. Możliwe, że konieczne będzie rozpisanie nowego przetargu i wyłonienie kolejnego wykonawcy. 

Jak poinformował dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Jastrzębiu-Zdroju, została wstrzymana budowa sali koncertowej. Główny wykonawca inwestycji firma Mostostal Zabrze przeprowadza inwentaryzację wykonanych już prac budowlanych. Jednocześnie nie podaje powodu przerwania robót.

- Problem nie leży w braku środków finansowych na dokończenie budowy, bo te są zapewnione. Płaciliśmy wszelkie zobowiązania wykonawcy w terminach. A wiec nie pieniądze są powodem zaistniałej sytuacji. Z naszej strony nie doszło do żadnych zaniedbań tej inwestycji - mówi prof. dr hab. Stanisław Śmietana, dyrektor szkoły muzycznej.

Jeśli wykonawca faktycznie odmówi dalszej realizacji inwestycji, która jest już gotowa w 2/3, konieczne będzie rozpisanie nowego przetargu i wyłonienie kolejnej firmy budowlanej.

- Inwestorem w tym przypadku jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a nie szkoła. Miasto od początku udzielało wsparcia merytorycznego przy realizacji tego zadania. Droga administracyjna, która zawsze jest przy takich pracach, pomiędzy szkołą, wykonawcą a ministerstwem jest zbyt długa. Przedstawiciel ministerstwa powiedział podczas jednego ze spotkań, że teraz wszystko leży w rękach ministra, jeśli tylko będzie zgoda i chęć inwestowania w Jastrzębiu. Wyraźnie usłyszałam - co mnie bardo zabolało -  iż Jastrzębie nie jest priorytetem. Jeśli okazałoby się, że ta rozpoczęta budowa będzie stała i niszczała, to będzie ogromna szkoda – wyrzucone, zmarnowane pieniądze publiczne - mówiła prezydent Anna Hetman.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sala koncertowa w Zdroju będzie gotowa w tym roku [video] Sala koncertowa w Zdroju będzie gotowa w tym roku [video]

Budowa sali koncertowej w Zdroju rusza ponownie Budowa sali koncertowej w Zdroju rusza ponownie

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (44)
s&d szczepionkowy faszyzm09.10.2019 1:01

Sama sala - czysty bezsens. Powinien pomóc pisowiec - Matusiak. Ale rady co i jak od Neumana i Arłukowicza może zasięgnąć Gadowski...

Gość08.10.2019 22:40

Tym razem z baneru ze zdjęciem posła Grzegorza Matusiaka można dowiedzieć się, że budowa sali koncertowej przy Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Jastrzębiu-Zdroju to koszt ok. 13 mln zł. Obok istnieje dopisek: ?Grzegorz Matusiak. Działać skutecznie?.

Maksiu08.10.2019 13:35

no jak Śmietana mówi, że nie było zaniedbań to ja juz wszystko wiem

Gość08.10.2019 7:36

Potrzeba budowy czego jak czego ale sali koncertowej w tej upadającej osadzie górniczej jest tak samo potrzebna jak wybieg dla mamutów.

Chyba, że będą tam organizowane rokrocznie Gwarki albo biesiada Barbórkowa, no to się zgodzę, że owszem.

I żeby było wszystko jasne, nie występy artystyczne z okazji święta Barbórki, ale biesiada monco zakrapiana.

Dżastina z Cieszyna08.10.2019 6:07

No to teraz wasz za przeproszeniem pan (p)oseł, ten od billboardów co wszystko załatwił, będzie musiał zwinąć swój ten sprzed sali koncertowej, ponieważ dalsze jego egzystowanie w tamtym miejscu odbierze mu poparcie.

Do Dżastina z Cieszyna Dziś o 9:4507.10.2019 20:10

Tak wiemy co to teatr. Codziennie mamy występy i spektakle na drodze jak wasi tu za robotą dojeżdżają.

do Jan 07.10.2019 20:08

Cwany manipulaotr pisowski jesteś. Gadowski załatwił pieniądze i pieniadze są. Realizacją zadania kieruje pisowskie ministerstwo kultury i pisowska firma, która najprawdopodobniej poszukała sobie bardziej intratnego kontraktu. Gadowski kase załatwił i na brak kasy nikt nie narzeka. Gorzej z wykonaniem, które nadzoruje wasz pisowski rząd. I tu tkwi sedno sprawy pisowski żołnierzyku.

Jan07.10.2019 20:01

Pan poseł Krzysztof Gadowski publikował w swoich materiałach wyborczych, że kasa na tą inwestycję to jego sukces między innymi : "6 marca w Urzędzie Miasta Jastrzębie-Zdrój odbyło się spotkanie prezydent Anny Hetman, posła Krzysztofa Gadowskiego, dyrektora Szkoły Muzycznej Stanisława Śmietany z dyrektorem Departamentu Szkolnictwa Artystycznego i Edukacji Kulturalnej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego ?Wiktorem Jędrzejec oraz dyrektorem Centrum Edukacji Artystycznej dr Zdzisławem Bujanowskim. Tematem spotkania była budowa Sali koncertowej przy Państwowej Szkole Muzycznej I iII stopnia w Jastrzębiu-Zdroju." Teraz krzyk Matusiak pomóż!!!

gość07.10.2019 19:42

Czy to prawda, że dyrektor nie mógł dogadać się z firmą - dlaczego???

Gość07.10.2019 19:05

robotnicy pracuja codziennie wiec nie wiem po co ta dezinformacja

Pokaż wszystkie opinie (44)