Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
6 października 2019

Kibice JKH GKS: "Polski hokej dla kibiców! Nie dla bandytów!"

Kibice JKH GKS: "Polski hokej dla kibiców! Nie dla bandytów!"
fot. Andrzej Klocek

Kibice Jastrzębskiego Klubu Hokejowego wydali oświadczenie w sprawie pobicia zawodnika GKS Katowice. Protestują przeciwko temu, żeby z tą sytuacją łączyć kibiców hokeja. Stanowczo potępiają „bandyckie ataki” na zawodników.

- Prawdą jest, że zawodnik GKS-u Katowice Jaakko Turtiainen podczas rozgrzewki opuścił ochraniany teren lodowiska „Jastor” i udał się pod halę widowiskowo-sportową (około 200 m od lodowiska) gdzie został zaatakowany przez nieznanych sprawców, a wręcz trzeba tu napisać bandytów w kominiarkach, którzy wyskoczyli z samochodu. Naszym zdaniem to nie żadna prowokacja, tylko zwykły przypadek. Fin nie miał pojęcia o animozjach między pseudokibicami piłkarskimi obu miast. Poszedł sam w klubowym dresie pobiegać wokół hali, która jest odrębnym obiektem mieszczącym się obok lodowiska. Tam bandyci zobaczyli mężczyznę w dresie czy też koszulce Katowic, biegającego po ulicy to pomyśleli pewnie (choć trudno posądzać ich o myślenie w zaistniałej sytuacji), że to albo jakiś prowokator z Katowic albo nieuważny kibic i fajnie będzie skroić mu koszulkę żeby się "wykazać". W życiu nie pomyśleli, że to może być hokeista. Może nawet nie wiedzieli, że na lodowisku jest jakiś mecz - opisują zaistniała sytuację kibice JKH GKS.

Kibice JKH potępiają takie zachowanie. Podkreślają, że od lat są uważani za kulturalnych i nie dążących do takiej konfrontacji kibiców. Zapraszają kibiców z innych drużyn i samych zawodników do rozgrywek na „Jastorze”.

- My jako kibice JKH GKS Jastrzębie potępiamy i jednocześnie stanowczo potwierdzamy, że nigdy nie było i nie będzie przyzwolenia na ataki bandytów zarówno na kibiców, jak i co gorsza, na zawodników, trenerów, działaczy klubowych!  Podobne wybryki  nie mogą mieć miejsca ani w Jastrzębiu, ani nigdzie indziej! Nie wyrażamy zgody na wszelkie przejawy agresji i braku szacunku wobec kibiców, a tym bardziej zawodników drużyn przeciwnych, tak na obiektach sportowych jak i poza nimi. Jeszcze raz prosimy o nie wrzucanie wszystkich kibiców Jastrzębia do jednego worka i nie przypisywanie kibicom JKH GKS tak haniebnego czynu i nie łączenia nas z innymi grupami kibicowskimi w naszym mieści czy to siatkówki czy też piłki nożnej. Polski hokej dla kibiców! Nie dla bandytów! - piszą kibice JKH GKS.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zakochana kobieta mści się na byłym chłopaku Zakochana kobieta mści się na byłym chłopaku

Przeciwko przemocy wobec kobiet Przeciwko przemocy wobec kobiet

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Yeti10.10.2019 14:57

Odłam patologii? Jest coś takiego? Hahaha nieźle bagno kibice giełdy, wszystko się posypało A miało być tak pięknie. Patola zawsze będzie patolą, kibol kibolem... Niestety nie dorośliście do 1 ligii

Do Ulki10.10.2019 11:56

Wszędzie znajdzie sie odłam patologi także nie uderzaj w cały Klub GKS Jastrzębie dziewczynko!!!

Ulka09.10.2019 0:07

Ta gieksa tylko psuje reputację miastu. Wszystko robione na pokaz A w głowach agresja. Najwyższy czas to uciąć, odizolowac sponsorów i budżet miasta. Trzeba się przyjrzeć temu lokalowi kto wie co tam się dzieje... może jest to miejsce schadzek tej patroli stadionowe, nie wspomnę że robią tam spędy rodzinne, chlejące rodziny A wśród nich dzieci z których za parę lat wyrośnie to samo. Kto mądry robi tam urodziny dziecku? Pomysł na miarę ich myślenia.

Gość08.10.2019 7:31

To prawda, jeśli wiceprezes jest bandytą, to należy rozwiązać klub, a na pewno wstrzymać dofinansowanie wszelakie, bo wstyd te goryle przynoszą miastu.

Gość07.10.2019 16:53

Dziwny zbieg okoliczności że akurat w tym momencie pod halą pojawił się wiceprezes GKS u. Jechał po chleb do marketu nie sądzę. Celowa wizyta aby dokonać tego czego dokonał. Za chwile to samo będzie się dziać w Katowicach gdy ktoś zobaczy samochód SJZ do tego dążymy Cwaniaki z GKS-u ??

Linus07.10.2019 15:23

Zlikwidować piłkę nożną w naszym mieście a nie jeszcze wybudować im stadion piłkarski po to, żeby mieli gdzie się bić
Władze obudźcie się !!!!!!!!!

Vvv07.10.2019 14:57

To JKH ma kibiców?

Pokaż wszystkie opinie (14)