Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
6 października 2019

Kibice JKH GKS: "Polski hokej dla kibiców! Nie dla bandytów!"

Kibice JKH GKS: "Polski hokej dla kibiców! Nie dla bandytów!"
fot. Andrzej Klocek

Kibice Jastrzębskiego Klubu Hokejowego wydali oświadczenie w sprawie pobicia zawodnika GKS Katowice. Protestują przeciwko temu, żeby z tą sytuacją łączyć kibiców hokeja. Stanowczo potępiają „bandyckie ataki” na zawodników.

- Prawdą jest, że zawodnik GKS-u Katowice Jaakko Turtiainen podczas rozgrzewki opuścił ochraniany teren lodowiska „Jastor” i udał się pod halę widowiskowo-sportową (około 200 m od lodowiska) gdzie został zaatakowany przez nieznanych sprawców, a wręcz trzeba tu napisać bandytów w kominiarkach, którzy wyskoczyli z samochodu. Naszym zdaniem to nie żadna prowokacja, tylko zwykły przypadek. Fin nie miał pojęcia o animozjach między pseudokibicami piłkarskimi obu miast. Poszedł sam w klubowym dresie pobiegać wokół hali, która jest odrębnym obiektem mieszczącym się obok lodowiska. Tam bandyci zobaczyli mężczyznę w dresie czy też koszulce Katowic, biegającego po ulicy to pomyśleli pewnie (choć trudno posądzać ich o myślenie w zaistniałej sytuacji), że to albo jakiś prowokator z Katowic albo nieuważny kibic i fajnie będzie skroić mu koszulkę żeby się "wykazać". W życiu nie pomyśleli, że to może być hokeista. Może nawet nie wiedzieli, że na lodowisku jest jakiś mecz - opisują zaistniała sytuację kibice JKH GKS.

Kibice JKH potępiają takie zachowanie. Podkreślają, że od lat są uważani za kulturalnych i nie dążących do takiej konfrontacji kibiców. Zapraszają kibiców z innych drużyn i samych zawodników do rozgrywek na „Jastorze”.

- My jako kibice JKH GKS Jastrzębie potępiamy i jednocześnie stanowczo potwierdzamy, że nigdy nie było i nie będzie przyzwolenia na ataki bandytów zarówno na kibiców, jak i co gorsza, na zawodników, trenerów, działaczy klubowych!  Podobne wybryki  nie mogą mieć miejsca ani w Jastrzębiu, ani nigdzie indziej! Nie wyrażamy zgody na wszelkie przejawy agresji i braku szacunku wobec kibiców, a tym bardziej zawodników drużyn przeciwnych, tak na obiektach sportowych jak i poza nimi. Jeszcze raz prosimy o nie wrzucanie wszystkich kibiców Jastrzębia do jednego worka i nie przypisywanie kibicom JKH GKS tak haniebnego czynu i nie łączenia nas z innymi grupami kibicowskimi w naszym mieści czy to siatkówki czy też piłki nożnej. Polski hokej dla kibiców! Nie dla bandytów! - piszą kibice JKH GKS.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nocne pobicie przed pubem. Poszkodowany jest zakażony? Nocne pobicie przed pubem. Poszkodowany jest zakażony?

Pobili i skopali przechodniów. Trafili do aresztu Pobili i skopali przechodniów. Trafili do aresztu

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Yeti10.10.2019 14:57

Odłam patologii? Jest coś takiego? Hahaha nieźle bagno kibice giełdy, wszystko się posypało A miało być tak pięknie. Patola zawsze będzie patolą, kibol kibolem... Niestety nie dorośliście do 1 ligii

Do Ulki10.10.2019 11:56

Wszędzie znajdzie sie odłam patologi także nie uderzaj w cały Klub GKS Jastrzębie dziewczynko!!!

Ulka09.10.2019 0:07

Ta gieksa tylko psuje reputację miastu. Wszystko robione na pokaz A w głowach agresja. Najwyższy czas to uciąć, odizolowac sponsorów i budżet miasta. Trzeba się przyjrzeć temu lokalowi kto wie co tam się dzieje... może jest to miejsce schadzek tej patroli stadionowe, nie wspomnę że robią tam spędy rodzinne, chlejące rodziny A wśród nich dzieci z których za parę lat wyrośnie to samo. Kto mądry robi tam urodziny dziecku? Pomysł na miarę ich myślenia.

Gość08.10.2019 7:31

To prawda, jeśli wiceprezes jest bandytą, to należy rozwiązać klub, a na pewno wstrzymać dofinansowanie wszelakie, bo wstyd te goryle przynoszą miastu.

Gość07.10.2019 16:53

Dziwny zbieg okoliczności że akurat w tym momencie pod halą pojawił się wiceprezes GKS u. Jechał po chleb do marketu nie sądzę. Celowa wizyta aby dokonać tego czego dokonał. Za chwile to samo będzie się dziać w Katowicach gdy ktoś zobaczy samochód SJZ do tego dążymy Cwaniaki z GKS-u ??

Linus07.10.2019 15:23

Zlikwidować piłkę nożną w naszym mieście a nie jeszcze wybudować im stadion piłkarski po to, żeby mieli gdzie się bić
Władze obudźcie się !!!!!!!!!

Vvv07.10.2019 14:57

To JKH ma kibiców?

Do to sem ja. 07.10.2019 11:12

Ale nikogo nie interesują zadne sztamy:/ w Polskim prawie nie ma o takim czyms mowy... ukarac bandyte najsurowiej jak sie da , malolata do zakladu poprawczego... a klub pilkarski rozwiazac bo prezesami sa bandyci

Q06.10.2019 21:31

Do gość: Atak potępiasz, ale wyzywanie od pajaców jest ok? Podwójne standardy moralne? To jest patologia.

Gość06.10.2019 21:14

Facet, obcokrajowiec, poszedł potrenować i go pobił jakiś pajac, bo mu się koszulka nie podobała, patologia i tyle, Patologia GKS

Pokaż wszystkie opinie (14)