Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
8 października 2019

PKM zostanie przekształcone w podmiot wewnętrzny?

PKM zostanie przekształcone w podmiot wewnętrzny?
fot. MZK Jastrzębie

Co dalej z Przedsiębiorstwem Komunikacji Miejskiej? Prezydent Anna Hetman poinformowała, że są plany przekształcenia go w podmiot wewnętrzny. Oznacza to, że będzie wykonywał kursy na zlecenie Międzygminnego Związku Komunikacyjnego bez koniecznosci przeprowadzenia przetargu. 

O problemach w funkcjonowaniu Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej zrobiło się głośno podczas strajku kierowców w zimie tego roku, chociaż rozmowy o tym trwały od 2-3 lat. Po tych wydarzeniach padła propozycja, aby PKM został przekształcony w tak zwany podmiot wewnętrzny, świadczący usługi komunikacyjne na rzecz MZK.

Prezydent Anna Hetman poinformowała, że w MZK trwają przygotowania, aby do takiego przekształcenia doszło. Wówczas PKM, będąc podmiotem wewnętrznym, mogłoby zgodnie z prawem realizować usługi przewozowe bez konieczności ubiegania się o nie w przetargu.

Kiedy można spodziewać się przekształcenia PKM w podmiot wewnętrzny? Nie jest to sprawa szybka, ponieważ taki zamiar należy ogłosić na rok przed dokonaniem takiego posunięcia. Jakie korzyści osiągnęłyby gminy decydując się na taką zmianę w funkcjonowaniu PKM? Prezydent podkreśla, że przewoźnik wewnętrzny zapewniłby stabilizację cen przewozu osób. Byłyby one odporne na nagłe wahania się kosztów na rynku transportowym.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nie dało się skasować biletu. MZK woził za darmo Nie dało się skasować biletu. MZK woził za darmo

Darmowe przejazdy autobusami Darmowe przejazdy autobusami

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (25)
saturn10.10.2019 16:04

PKM w ostatnich latach dostał 24 mln. od miasta czyli z naszych pieniędzy.I dalej bida .Może czas za biurowiec się wziąć .??

paka10.10.2019 16:01

Te nowe Scanie to należały do Firmy ,, WARBUS ".....PKM ma 20 letnie Solarisy

Lokator 09.10.2019 14:42

To logiczne jak przegra K G bedzie zarządzał mzk na każdym autobusie jest jego wizerunek ,nie dajcie sie oszukać .

Iwa09.10.2019 8:49

Restrukturyzacja- komunikacja jako taka będzie ale PKM-u nie będzie. Cwaniaki na stołeczkach modlą się, byle do emeryturki.Na warsztacie ubywa, co zmiana to gorzej a na stołkach przybywa.

Gość09.10.2019 5:38

Przedwyborcza ściema, wiadomo kto tym wszystkim kręci, chodzi o głosy dla posła z Peło.

s&d szczepionkowy faszyzm09.10.2019 1:05

Jak nie wiadomo o co chodzi, to... wiadomo o co chodzi.
Ania, ściągnij tu Sławka Neumana. On ci jasno wyłoży co i jak robić, aby było dobrze z z PKM i z tut. peło...
kurła...

gość08.10.2019 19:18

Znowu odgrzewane kotlety - "PKM zostanie przekształcone w podmiot wewnętrzny".
Najlepiej wystąpić z tego MZK.
Ciekawi mnie czy zostanie przekształcone szybciej niż pani prezydent wykona remont mostu, który zamknęła ok. 2 lata temu???
O dofinansowanie budowy mostu ze środkw zewnętrzynych wystąpła dopierpo teraz - konkurs który zostanie rzostrzygnięty w póżniejszych latach. Myślenie nie jest ich dobro stroną!!!!

Pokaż wszystkie opinie (25)