Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 17°13°
9 października 2019

JSW wybuduje hale produkcyjne za 100 mln zł

JSW wybuduje hale produkcyjne za 100 mln zł
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W Suszcu na terenach po kopalni „Krupiński” Jastrzębskie Zakłady Remontowe wybudują hale. Koszt ich budowy - ok. 100 mln zł wyłoży Jastrzębska Spółka Węglowa. Finalnie znajdzie tam pracę prawie 100 pracowników.

 

Inwestycja JZR to utworzenie na terenie byłej kopalni nowoczesnego zaplecza produkcyjno-remontowego. Chodzi głównie o budowę nowych obiektów przemysłowych wraz  z nowoczesnym zapleczem technologicznym umożliwiającym wytwarzanie urządzeń górniczych. Budowa hal produkcyjnych ruszy w lipcu przyszłego roku. 

- W tych halach będą produkowane najnowocześniejsze urządzenia górnicze, transportowe i sekcje obudowy zmechanizowanej do nowo budowanej kopalni „Bzie Dębina”. To pokazuje również, że nasz program dla górnictwa obejmuje nowe gałęzie rozwijającego się przemysłu powiedział Adam Gawęda, sekretarz stanu w Ministerstwie Energii.

Wójt gminy Suszec Marian Pawlas pozytywnie ocenił planowane przedsięwzięcie

 - To będzie zakład oparty o najnowszą myśl technologiczną, w pełni innowacyjny. Dzięki niemu Suszec będzie się rozwijał. Liczymy na to, że powstanie tu mała Dolina Krzemowa, bo innowacje to przyszłość – podkreślał.

Koszt budowy nowych hal sięgnie 100 mln zł. Pieniądze na inwestycję pochodzą przede wszystkim z Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która podniosła kapitał zakładowy JZR o  60 mln zł.

- Udało nam się przekonać zarząd JSW, abyśmy z firmy remontowej przekształcili się w producenta sprzętu. Jeszcze dwa lata temu na tym terenie zatrudnialiśmy 52 osoby, za dwa lata chcemy tu mieć ponad 280 pracowników - wyjaśniał Rafał Rychter, prezes zarządu JZR. Zatrudnienie to kluczowa kwestia dla mieszkańców 

Dziś cztery hale produkcyjne Zakładów mają 5100 m2 powierzchni, wkrótce zostaną rozbudowane do 13 tys. m2. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Budimex SA w formule „Projektuj i buduj”.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Są działki pod budowę hal Są działki pod budowę hal

Hokeiści z Jastrzębia zdobyli Puchar Polski! Hokeiści z Jastrzębia zdobyli Puchar Polski!

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (31)
Jon Kipur10.10.2019 11:42

Pani prezydent obiecała też rondo na BGP i co?

Zatkało kakao?

Gość10.10.2019 10:32

@Jon Kipur

Co ty bredzisz?

Przecież pani prezydent obiecała szlak kolejowy w kierunku Wodzisławia tuż obok żelaznego szlaku rowerowego

Gość10.10.2019 9:09

Jsw z Jastrzębia buduje wszędzie tylko nie w mieście.

Gość10.10.2019 9:07

@x

"Szkoda, że nie w Jastrzębiu."

W Jastrzębiu to TYLKO szkody. Górnicze of course.

Jon Kipur10.10.2019 6:12

Na Moszczenicy Piaskach rozbierany jest właśnie po cichu jeden z ostatnich wiaduktów kolejowych w tej upadającej osadzie górniczej. Bez fleszy i mediów. Czy ktoś jeszcz wierzy w powrót połączeń? Tylko naiwniacy.

x09.10.2019 22:04

Szkoda, że nie w Jastrzębiu.

Prawdomowny09.10.2019 20:57

Maja rozmach skurczybyki, 100 baniek za 100 miejsc pracy. Na bogato.

Pokaż wszystkie opinie (31)