Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 2°
Czarny Rycerz
10 października 2019

JSW przekazała 150 tys. zł na zakup inkubatora

JSW przekazała 150 tys. zł na zakup inkubatora
fot. JSW S.A.

Dzięki pomocy Jastrzębskiej Spółki Węglowej oddział Intensywnej Terapii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 wzbogaci się o inkubator transportowy z respiratorem. We wtorek przedstawiciele spółki przekazali symboliczny czek na sumę 150 tys. zł, które zostaną wydane na ten cel

W uroczystości uczestniczyli m.in. marszałek Senatu Stanisław Karczewski, wiceminister energii Adam Gawęda i poseł Grzegorz Matusiak. Jastrzębską Spółkę Węglową reprezentowali wiceprezesi Artur Dyczko i Tomasz Śledź.

- To bardzo ważny sprzęt. Mieliśmy okazję obejrzeć, jak ten oddział pracuje i z wielką satysfakcją muszę powiedzieć, że to jest najwyższy poziom europejski - mówił Stanisław Karczewski i dodawał: - Ja słyszę wiele krytycznych ocen polskiej służby zdrowia. Często się z nimi zgadzam, bo wiem że mamy jeszcze wiele do zrobienia – potrzeba choćby większego finansowania, brakuje nam też lekarzy. Ale ci którzy pracują, zarówno lekarze jak i pielęgniarki, robią to na wysokim poziomie. Ja bardzo dziękuję Jastrzębskiej Spółce Węglowej, że wspiera szpital. Prezesi zapewniają, że to nie ostatnia taka pomoc i to bardzo cieszy.

Wiceminister energii przekonywał jak ważne jest takie zaangażowanie, które wykracza przecież poza zasadniczy obszar działania spółki. - Jastrzębska Spółka Węglowa w swojej podstawie ma wydobywanie bardzo cennego surowca jakim jest węgiel koksowy. Jednak zawsze pamięta o szpitalach i innych placówkach ratujących nasze życie i zdrowie. I tak powinno być, bo przecież pracownicy tej spółki bardzo często korzystają z usług tego szpitala - mówił Adam Gawęda.

Wiceprezesi JSW Artur Dyczko i Tomasz Śledź stwierdzili zgodnie, że współpraca ze szpitalem trwa od dawna i nic w tej kwestii się nie zmieni.

 - Pomagamy jastrzębskiemu szpitalowi i wciąż będziemy to robić. Dowodem na to jest fakt, że nasza fundacja kupuje też laparoskop za 480 tysięcy złotych. W tej chwili szpital jest na etapie wyboru urządzenia, które trafi na oddział urologii

Lekarzem zarządzającym oddziału Intensywnej Terapii Dziecięcej jest dr n. med. Józef Danek. Przekonywał on, że pomoc spółki dla szpitala jest bezcenna. - Pracownicy szpitala swoją wiedzę wciąż poszerzają, ale jak wiadomo mamy ograniczone możliwości finansowe. Dzięki państwa pomocy możemy świadczyć usługi na poziomie europejskim. Nie boję się tego słowa, bo przecież jeździmy za granicę i przedstawiamy tam swoje osiągnięcia. Naprawdę mamy się czym chwalić.

Co to jest za urządzenie? Inkubator transportowy z respiratorem zintegrowanym służy do transportu szpitalnego noworodków urodzonych w jastrzębskim szpitalu, które są w stanie zagrożenia życia i trafiają na oddział Intensywnej Terapii Dziecięcej. Zapewnia on m.in. utrzymanie prawidłowej temperatury ciała dziecka jak i prawidłową wentylację, czyli zabezpieczenie dziecka w tlen.

- Respirator którym dysponujemy dziś ma już dziesięć lat. Jak na urządzenie tak skomplikowane i ważne, to zdecydowanie zbyt wiele - mówił dr Józef Danek.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Pomoc w opiece nad seniorami. Ulga dla opiekunów Pomoc w opiece nad seniorami. Ulga dla opiekunów

Na co można było wydać miliony złotych w Jastrzębiu? Na co można było wydać miliony złotych w Jastrzębiu?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (17)
Adam12.10.2019 8:13

JSW sponsoruje sprzęt dla szpitala - chwała im za to. Ale po co sesja z politykami???
Cena za pośrednictwo?

Gość11.10.2019 21:09

Trzeba być uposledzonym żeby głosować na PiS. Afera za afera złodzieje dzięki i mafia. Po to przy nich przedszkole. Elektorat maja bezmozgu i wyglądu neandertale.

Gość11.10.2019 19:59

Tylko i wyłącznie PiS !!!,.Platfusy z PO pokazały juz klasę przez 7 lat rządzenia , jedli pili i lulki palili jak sama przyznała minister Bieńkowska, rozkradali kraj a ludziom g... dali i od dawna się kompromitują swoimi wypowiedziami takimi jak ta że Schetyna obiecał po wygranych wyborach że przywróci odebrane emerytury byłym SB-ekom oraz że przyjmą uchodźców.Dno kompletne. Trzeba być upośledzonym żeby głosować na KO PO!!!

jo11.10.2019 9:57

Krzysztof Jan Gadowski (ur. 14 sierpnia 1962 w Bochni) vs. Grzegorz Matusiak (ur. 24 lutego 1961 w Jaworznie) ... kogo oni nom tu cisnom ? Dwa zielone ludziki.

Szablo zębny Marian10.10.2019 18:49

Gdzie jest Grzesiek ? Co z obiecana karetka ? Grzesiek i jego kiełbasa wyborcza.

Lokator 10.10.2019 17:21

A co tam robi wychowanek Motowidly ,zamiast zająć sie problemami na Zofiowce to on ciagle w rozjazdach ,ten człowiek całe życie sie ślizga na górniczych plecach ,ponoć harcerze to uczciwi ludzie .

Maciar10.10.2019 15:06

BOLEK , ty ciemna pisowska maso.

Pokaż wszystkie opinie (17)