Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
13 października 2019

Bezpieczne zakupy w internecie. Na co uważać i jak wybierać sklepy?

Bezpieczne zakupy w internecie. Na co uważać i jak wybierać sklepy?

Powszechny dostęp do internetu sprawił, że Polacy pokochali zakupy przez internet. Sieć daje nam bowiem możliwość dokonywania zakupów szybciej i taniej.

Chętnie wyszukujemy promocje i wyprzedaże po czym z niecierpliwością oczekujemy na swoje przesyłki.
Niestety, zakupy przez internet mogą mieć również ciemne strony. Oszustwa, brak wysyłki towarów, produkty niezgodne z opisem - to tylko niektóre z nich. Jak się przed tym chronić? Przekonajmy się.

Kupuj od sprzedawców cieszących się dobrą opinią

Zanim podejmiesz decyzję o zakupie w jednym z internetowych sklepów koniecznie zapoznaj się z opiniami jakimi cieszy się dana firma. Możesz zrobić to w wielu miejscach w sieci, w których kupujący opisują zgodność towarów z opisem, kontakt czy czas wysyłki zakupionych produktów. Pojawiające się negatywne głosy powinny cię zaniepokoić i zniechęcić do wykonania zakupów u tego właśnie sprzedawcy.

Sprawdzaj adresy stron i sposoby płatności

Jeśli zależy ci na tym, by zakupy w sieci były w pełni bezpieczne pamiętaj o tym, że nie tylko sprzedawcy mogą cię oszukać. Internetowi hakerzy często podszywają się pod strony sklepów lub przekierowują do siebie płatności online. Na szczęście można się przed tym uchronić. Przyjrzyj się dokładnie adresowi sklepu - jeśli znajdziesz w nim np. literówkę może oznaczać to, że zostałeś przekierowany do fałszywej strony. Upewnij się również, że w pasku adresu widnieje symbol zielonej, zamkniętej kłódki. Takie strony są odpowiednio szyfrowane i zabezpieczone przed wyciekiem danych. Korzystaj ze znanych form płatności lub decyduj się na przelew tradycyjny.

Uważnie sprawdzaj okazje

Czasem zdarza się tak, że widząc nieprawdopodobnie wprost atrakcyjną cenę produktu nie wczytujemy się dokładnie w jego opis tylko jak najszybciej chcemy dokonać transakcji. To poważny błąd, który naraża nas na niebezpieczeństwo.
Pamiętajmy o tym, że zakupy w sieci powinny być jak najbardziej przemyślane. Zbyt niska cena produktu powinna nas zastanowić. Może np. zdarzyć się tak, że w opisie, na samym dole zawarta jest informacja o tym, że towar jest uszkodzony. Sprzedawcy często oszukują również zdjęciami. Przykładowo - oferta może dotyczyć obudowy na telefon zaś na zdjęciu widzimy cały model telefonu co sprawia, że przez nieuwagę możemy sądzić, że kupujemy nowy sprzęt. Lepiej więc zachować czujność.

Oglądaj w sieci - kupuj online

Nie da się ukryć, że zakupy w sieci są wygodne, warto jednak mieć świadomość, że internet może nam pomóc również w zakupach stacjonarnych. Obecnie wiele marketów w naszym kraju oferuje równie atrakcyjne ceny co sprzedawcy online. Wystarczy spojrzeć choćby na to co oferuje Lidl gazetka promocyjna. Jak jedna śledzić wszystkie pojawiające się stacjonarnie promocje i wyprzedaże? W tym również może pomóc nam internet. Na stronach takich jak gazetkonosz.pl możemy znaleźć wszystkie najnowsze gazetki i oferty. Bez trudu sprawdzimy np. co zawiera Biedronka gazetka promocyjna oraz porównamy ceny w poszczególnych sklepach. Dzięki temu stacjonarne zakupy mogą być równie tanie i wygodne. My zaś będziemy mieli pewność, jaki towar kupujemy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zmiany robienia zakupów przez seniorów  Zmiany robienia zakupów przez seniorów

Czy można dostać mandat za bieganie po bieżni? Czy można dostać mandat za bieganie po bieżni?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.

Brak opinii w tym artykule. Bądź pierwszy!