Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 9°
18 października 2019

Uwaga! Zmiana rozkładu jazdy MZK

Uwaga! Zmiana rozkładu jazdy MZK
fot. UM Jastrzębie

Od poniedziałku, 21 października, obowiązuje, nowy, zmieniony rozkład jazdy autobusów MZK. Wprowadzono 13 dodatkowych kursów i ponad 400 kilometrów więcej dziennie. To odpowiedź na wnioski pasażerów.

Zmiana rozkładu jazdy wprowadzona przez MZK 1 września to modyfikacja około 4 tysięcy kursów tygodniowo i pierwsze od 20 lat tak duże i odważne przedsięwzięcie. Wszystko po to, by rozkład jazdy autobusów był bardziej przejrzysty i dostosowany do potrzeb podróżnych.

- Drugim etapem projektu reorganizacji komunikacji było zweryfikowanie tych propozycji przez pasażerów. Dlatego też zachęciliśmy ich do składania wniosków. Wiele z propozycji było bardzo pomocnych i znalazło swoje odzwierciedlenie w korekcie rozkładu jazdy, która wejdzie w życie 21 października - wyjaśnia Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy MZK Jastrzębie.

W dni robocze na 10 liniach pojawi się 26 dodatkowych kursów. Chodzi głównie o usprawnienie dojazdu do Zebrzydowic, Żor, do Rybnika przez Wodzisław, w kierunku dzielnicy Moszczenica, a także do Bzia przez Ruptawę. Przybędzie także kursów do kopalń: Borynia i Zofiówka, natomiast dojazd do kopalni Pniówek ulegnie znacznej poprawie po zakończeniu remontu ulicy Kruczej w Pawłowicach. Z linii R10 wyodrębniono linię R11 z Jastrzębia do głównego skrzyżowania w Zebrzydowicach, natomiast linia R10 będzie kursować nieco dalej - do Dworca PKP w Zebrzydowicach. Do tej pory obie trasy obsługiwała jedna linia, co mogło wprowadzać pasażerów w błąd.

Wzmocniona zostanie także komunikacja weekendowa, głownie na trasie do Rybnika przez Wodzisław (linia W10) i w kierunku Szotkowic przez Moszczenicę (M10). W soboty na liniach MZK przybędzie 9 kursów, natomiast w niedzielę 8.

Zapewnienie komunikacji wszystkim pasażerom, którzy wnioskowali o to do MZK Jastrzębie jest niemożliwe. Pojedyncze wnioski, które nie przekładały się na interes większej liczy pasażerów, nie były uwzględnione.

Rozkład jazdy jest dostępny na stronie internetowej MZK Jastrzębie od północy z czwartku na piątek 18 października. Zmiany pojawią się oczywiście także na tablicach przystankowych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Autobus PKM wycofany z ruchu przez drogówkę Autobus PKM wycofany z ruchu przez drogówkę

Uwaga! Od 21 października zmiana rozkładu jazdy MZK Uwaga! Od 21 października zmiana rozkładu jazdy MZK

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
Peronowy z dworca Zdrój21.10.2019 6:09

@Mistrzzowie z MZK

Kto za to beknie?

Zazwyczaj tak samo ktoś , kto jest odpowiedzialny za gospodarowanie publicznymi pieniędzmi. Czyli NIKT.

Mistrzzowie z MZK20.10.2019 18:07

Dziś, w niedzielę 20.X. br. pracownicy MZK zamieniali obecne rozkłady jazdy na nowe, ważne od jutra, tj. 21-go (zabrano aktualne rozkłady). Miało to miejsce około południa. Tam gdzie są zmiany w kursowaniu, inne godziny odjazdów widnieją na rozkładzie, a inne na e-tablicach. Poza tym autobusy odjeżdżały 4 minuty wcześniej, niż widniejące na e-tablicy.

Oto przykład: linia S 10, ul. Podhalańska Cmentarz, w kierunku A. Bożka - na e-tablicy odjazd 13.03 odjechał o godz. 12.58

Ot, pewnie te hece jaz zwykle dla dobra pasażerów, którzy nie pojechali, bo autobus odjechał za wcześnie. KONINA i ........! Drwina z pasażerów! Kto za to beknie?! Podałam miejsce, datę i godzinę, którą powinno dać się zweryfikować. Teoretyczne zmiany i kpina. KTO ZZA TO ODPOWIADA?!!!!

Lilianna19.10.2019 18:32

Znowu autobusy będą jezdzić stadami a pozniej przez 30minut NIC???

chuda Ala 19.10.2019 17:11

Ja jestem zadowolona i podoba mi się zmiana na lepsze. Doceńmy dobrą zmianę.

Celestyn19.10.2019 9:34

Takie żeczy tylko w jastrzębiu zabrać 700 km potem niby tacy wpożo i dodali 400 pod okiem pani prezydent miasta MZK i lanuszny z tylnego siedzenia działa szacun

Gość19.10.2019 8:28

Zmienili numery tylko po to żeby ludzie myśleli że są wielkie zmiany i są ,tylko na pewno nie na lepsze lecz odwrotnie, są coraz to gorsze autobusy (męczyliśmy się w upały bez klimatyzacji, siedzenia brudne wręcz miejscami czarne placki ).

Tika18.10.2019 15:06

Pisze o zmianach w kierunku Zebrzydowice a nie ma wymienionej linii R!!!!

Pokaż wszystkie opinie (23)