Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
18 października 2019

Uwaga! Zmiana rozkładu jazdy MZK

Uwaga! Zmiana rozkładu jazdy MZK
fot. UM Jastrzębie

Od poniedziałku, 21 października, obowiązuje, nowy, zmieniony rozkład jazdy autobusów MZK. Wprowadzono 13 dodatkowych kursów i ponad 400 kilometrów więcej dziennie. To odpowiedź na wnioski pasażerów.

Zmiana rozkładu jazdy wprowadzona przez MZK 1 września to modyfikacja około 4 tysięcy kursów tygodniowo i pierwsze od 20 lat tak duże i odważne przedsięwzięcie. Wszystko po to, by rozkład jazdy autobusów był bardziej przejrzysty i dostosowany do potrzeb podróżnych.

- Drugim etapem projektu reorganizacji komunikacji było zweryfikowanie tych propozycji przez pasażerów. Dlatego też zachęciliśmy ich do składania wniosków. Wiele z propozycji było bardzo pomocnych i znalazło swoje odzwierciedlenie w korekcie rozkładu jazdy, która wejdzie w życie 21 października - wyjaśnia Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy MZK Jastrzębie.

W dni robocze na 10 liniach pojawi się 26 dodatkowych kursów. Chodzi głównie o usprawnienie dojazdu do Zebrzydowic, Żor, do Rybnika przez Wodzisław, w kierunku dzielnicy Moszczenica, a także do Bzia przez Ruptawę. Przybędzie także kursów do kopalń: Borynia i Zofiówka, natomiast dojazd do kopalni Pniówek ulegnie znacznej poprawie po zakończeniu remontu ulicy Kruczej w Pawłowicach. Z linii R10 wyodrębniono linię R11 z Jastrzębia do głównego skrzyżowania w Zebrzydowicach, natomiast linia R10 będzie kursować nieco dalej - do Dworca PKP w Zebrzydowicach. Do tej pory obie trasy obsługiwała jedna linia, co mogło wprowadzać pasażerów w błąd.

Wzmocniona zostanie także komunikacja weekendowa, głownie na trasie do Rybnika przez Wodzisław (linia W10) i w kierunku Szotkowic przez Moszczenicę (M10). W soboty na liniach MZK przybędzie 9 kursów, natomiast w niedzielę 8.

Zapewnienie komunikacji wszystkim pasażerom, którzy wnioskowali o to do MZK Jastrzębie jest niemożliwe. Pojedyncze wnioski, które nie przekładały się na interes większej liczy pasażerów, nie były uwzględnione.

Rozkład jazdy jest dostępny na stronie internetowej MZK Jastrzębie od północy z czwartku na piątek 18 października. Zmiany pojawią się oczywiście także na tablicach przystankowych.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sprawdź jak kursują autobusy w okresie świątecznym Sprawdź jak kursują autobusy w okresie świątecznym

Autobus PKM wycofany z ruchu przez drogówkę Autobus PKM wycofany z ruchu przez drogówkę

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (23)
Peronowy z dworca Zdrój21.10.2019 6:09

@Mistrzzowie z MZK

Kto za to beknie?

Zazwyczaj tak samo ktoś , kto jest odpowiedzialny za gospodarowanie publicznymi pieniędzmi. Czyli NIKT.

Mistrzzowie z MZK20.10.2019 18:07

Dziś, w niedzielę 20.X. br. pracownicy MZK zamieniali obecne rozkłady jazdy na nowe, ważne od jutra, tj. 21-go (zabrano aktualne rozkłady). Miało to miejsce około południa. Tam gdzie są zmiany w kursowaniu, inne godziny odjazdów widnieją na rozkładzie, a inne na e-tablicach. Poza tym autobusy odjeżdżały 4 minuty wcześniej, niż widniejące na e-tablicy.

Oto przykład: linia S 10, ul. Podhalańska Cmentarz, w kierunku A. Bożka - na e-tablicy odjazd 13.03 odjechał o godz. 12.58

Ot, pewnie te hece jaz zwykle dla dobra pasażerów, którzy nie pojechali, bo autobus odjechał za wcześnie. KONINA i ........! Drwina z pasażerów! Kto za to beknie?! Podałam miejsce, datę i godzinę, którą powinno dać się zweryfikować. Teoretyczne zmiany i kpina. KTO ZZA TO ODPOWIADA?!!!!

Lilianna19.10.2019 18:32

Znowu autobusy będą jezdzić stadami a pozniej przez 30minut NIC???

chuda Ala 19.10.2019 17:11

Ja jestem zadowolona i podoba mi się zmiana na lepsze. Doceńmy dobrą zmianę.

Celestyn19.10.2019 9:34

Takie żeczy tylko w jastrzębiu zabrać 700 km potem niby tacy wpożo i dodali 400 pod okiem pani prezydent miasta MZK i lanuszny z tylnego siedzenia działa szacun

Gość19.10.2019 8:28

Zmienili numery tylko po to żeby ludzie myśleli że są wielkie zmiany i są ,tylko na pewno nie na lepsze lecz odwrotnie, są coraz to gorsze autobusy (męczyliśmy się w upały bez klimatyzacji, siedzenia brudne wręcz miejscami czarne placki ).

Tika18.10.2019 15:06

Pisze o zmianach w kierunku Zebrzydowice a nie ma wymienionej linii R!!!!

Szczęśliwy mieszkaniec 18.10.2019 13:15

Ten rozkład jazdy chyba mieszkaniec SWD układał bo Jastrzebianin wiedziałby o której godzinie jest najwiecej autobusów potrzebnych Dzieci wracają ze szkół ściśnięte gorzej jak zwierzęta na rzeź

Gość18.10.2019 12:48

Jak ja bym rządził w MZK, to zamiast B dałbym C, a zamiast C dałbym G, albo S.

LG18.10.2019 10:51

Na C17 niby plus 3 kursy a widziałem aż 1, plus 2 korekty czasów jazdy nie wiem co dające.

Pokaż wszystkie opinie (23)