Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
21 października 2019

Uwaga! Od dzisiaj zmiana rozkładu jazdy MZK

Uwaga! Od dzisiaj zmiana rozkładu jazdy MZK
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Od poniedziałku wchodzi w życie zmiana rozkładu jazdy autobusów MZK.  Trzeba liczyć się z tym, że cześć autobusów zmieni godziny kursowania. Warto zapoznać się ze zmianami.

W dni robocze na 10 liniach pojawi się 26 dodatkowych kursów. Chodzi głównie o usprawnienie dojazdu do Zebrzydowic, Żor, do Rybnika przez Wodzisław, w kierunku dzielnicy Moszczenica, a także do Bzia przez Ruptawę. Przybędzie także kursów do kopalń: Borynia i Zofiówka, natomiast dojazd do kopalni Pniówek ulegnie znacznej poprawie po zakończeniu remontu ulicy Kruczej w Pawłowicach. Z linii R10 wyodrębniono linię R11 z Jastrzębia do głównego skrzyżowania w Zebrzydowicach, natomiast linia R10 będzie kursować nieco dalej - do Dworca PKP w Zebrzydowicach. Do tej pory obie trasy obsługiwała jedna linia, co mogło wprowadzać pasażerów w błąd.

Wzmocniona zostanie także komunikacja weekendowa, głownie na trasie do Rybnika przez Wodzisław (linia W10) i w kierunku Szotkowic przez Moszczenicę (M10). W soboty na liniach MZK przybędzie 9 kursów, natomiast w niedzielę 8.

Zapewnienie komunikacji wszystkim pasażerom, którzy wnioskowali o to do MZK Jastrzębie jest niemożliwe. Pojedyncze wnioski, które nie przekładały się na interes większej liczy pasażerów, nie były uwzględnione.

Aktualny rozkład jazdy 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Na razie nie będzie komunikacji za "0" zł Na razie nie będzie komunikacji za "0" zł

Maksymalnie 30 osób w autobusie miejskim Maksymalnie 30 osób w autobusie miejskim

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
Serafin KPrzydała22.10.2019 13:33

Przydała się by jedna linia która zajeżdżały pod KWK Zofiówka jadąc od i do Pawłowic

KOLA22.10.2019 9:22

Nic nam nie zrobią bo brakuje kierowców.

puk puk KRAWACIARZE z MZK22.10.2019 9:15

W niedzielę 20.X. br. pracownicy MZK zamieniali obecne rozkłady jazdy na nowe, ważne od jutra, tj. 21-go (zabrano aktualne rozkłady). Miało to miejsce około południa. Tam gdzie są zmiany w kursowaniu, inne godziny odjazdów widnieją na rozkładzie, a inne na e-tablicach. Poza tym autobusy odjeżdżały 4 minuty wcześniej, niż widniejące na e-tablicy.

Oto przykład: linia S 10, ul. Podhalańska Cmentarz, w kierunku A. Bożka - na e-tablicy odjazd 13.03 odjechał o godz. 12.58

Ot, pewnie te hece jaz zwykle dla dobra pasażerów, którzy nie pojechali, bo autobus odjechał za wcześnie. KONINA i ........! Drwina z pasażerów! Kto za to beknie?! Podałam miejsce, datę i godzinę, którą powinno dać się zweryfikować. Teoretyczne zmiany i kpina. KTO ZZA TO ODPOWIADA?!!!!

Gość zołza z ofiówki 21.10.2019 17:09

Pozdrowienia dla kierowcy z ,,B13,, ( 20.10.-niedziela kurs o 15;35 autobus miał poślizg 18 min. to pikuś).
Kierowca mijał przystanki na pełnym gazie,trzymając przez pewien czas w jednej ręce kierownicę a w drugiej komórkę .Takich emocji dawno nie było oj niezapomniana jazda,, Mechanik,, może się od niego uczyć.Miłego ;P

Peronowy z dworca Zdrój21.10.2019 6:54

Dzisiaj w Szotkowicach przed godziną 5:00 na pętli stał autobus gotowy do jazdy. Pusto wszędzie, głucho wszędzie i nikogo zainteresowanego. Nigdy przedtem stamtąd o podobnej porze nic nie jeździło. Rozumiem, że to usprawnienie i przepięknie wdrożona akcja innowacyjna miała służyć ku lepszemu przewożeniu powietrza?