Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
21 października 2019

Młodzież z ZS 2 na poligonie strażackim

  • Młodzież z ZS 2 na poligonie strażackim
  • Młodzież z ZS 2 na poligonie strażackim
  • Młodzież z ZS 2 na poligonie strażackim
  • Młodzież z ZS 2 na poligonie strażackim
Więcej zdjęć:
fot. ZS 2

O tym, żeby zostać strażakiem myśli wielu młodych ludzi. Co jednak należy zrobić, aby zrealizować to marzenie? Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego odwiedzili Centralną Szkołę Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie oraz Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach.

Zwykle trudno jest zobaczyć poligon ćwiczeń szkoły pożarniczej oraz centrum powiadamiania ratunkowego. Są to miejsca, gdzie przygotowuje się strażaków do niełatwej sztuki walki z pożarami i innymi zagrożeniami. Natomiast dyżurni CPR decydują o tym, jaki rodzaj służb wysłać ludziom potrzebującym pomocy. To od ich szybkiej reakcji zależy nierzadko życie ludzkie.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego klas o profilu pożarnictwa i ratownictwa medycznego, pożarniczej z elementami ratownictwa górskiego i wodnego oraz rehabilitacyjno-medycznej mieli okazję zobaczyć jak działają te dwie ważne służby.

- Wejść do szkoły strażackiej i zobaczyć jak to wszystko jest zorganizowane to jest coś. Zobaczyliśmy poligon oraz strażaków ćwiczących różne trudne sytuacje. Dowiedzieliśmy się, jakie warunki należy spełnić, aby zostać strażakiem. Trudno byłoby nam samodzielnie dotrzeć do tak szczegółowych informacji – mówi jeden z uczniów „Dwójki”.

Nie mniejsze wrażenie na uczniach zrobił Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach.

- Powiem szczerze, że zrobiło to na mnie wrażenie. Widzieliśmy operatorów w trakcie odbierania zgłoszeń. Otrzymaliśmy informacje, jak można dostać się do takiej pracy. Jest ona odpowiedzialna, ale ciekawa – mówił inny uczeń „Dwójki”.

W Zespole Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego prowadzone są klasy o profilu pożarnictwa i ratownictwa medycznego, pożarniczej z elementami ratownictwa górskiego i wodnego oraz rehabilitacyjno-medycznej. W trakcie nauki ich uczniowie poznają specyfikę pracy służb zajmujących się szeroko rozumianym ratownictwem.

ZS 2 im. Wojciecha Korfantego

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Sukcesy ekonomistów z "Korfantego", ZS 2 Sukcesy ekonomistów z "Korfantego", ZS 2

Młodzi strażacy z "Korfantego" Młodzi strażacy z "Korfantego"

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Gość22.10.2019 10:05

I coś ciekawego się dzieje, anie same nudy na pudy

Gość22.10.2019 0:00

Brawo ZS 2. Widać,że szkoła ma poziom.

Gość21.10.2019 12:36

No i fajna sprawa