Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
21 października 2019

Rzucił się z siekierą na policjantów

Rzucił się z siekierą na policjantów
fot. KMP Jastrzębie

W środku nocy policjanci, jadąc ulicą Łowicką, zauważyli mężczyznę, który szedł w kierunku ulicy Łowickiej, a w ręce trzymał siekierę.

W nocy z piątku na sobotę, około godziny 1.20, na ulicy Łowickiej wywiadowcy zauważyli mężczyznę, idącego w kierunku ulicy Arki Bożka, trzymającego w ręce siekierkę z drewnianym trzonkiem. Na widok mundurowych jastrzębianin zaczął uciekać, przewracając się kilkukrotnie.

- Na ulicy Wrzosowej w trakcie pościgu, stróże prawa kilkukrotnie wykrzykiwali "STÓJ POLICJA", mężczyzna nie reagował, jednakże widząc, że dalsza ucieczka nie ma sensu, zatrzymał się i rzucił siekierą w policjanta. Na szczęście nie trafił, mundurowi natychmiast obezwładnili zatrzymanego. W trakcie kontroli osobistej ujawniono w kieszeni spodni środki zabronione. Na szczęście szybka reakcja policjantów, być może uratowała komuś życie - mówi Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju

Czynna napaść na funkcjonariusza publicznego podlega karze pozbawienia wolności do 10 lat. Teraz o losie zatrzymanego zdecyduje sąd.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Baloniki (i nie tylko) od policjantów Baloniki (i nie tylko) od policjantów

Oszukują jastrzębian przez messengera! Oszukują jastrzębian przez messengera!

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
Kocopoly 22.10.2019 9:03

Takie głupoty piszecie...

Prawdomowny22.10.2019 0:50

Posiadanie i chodzenie z siekiera nie jest zabronione ale próba rzucenia nią w kogoś a zwłaszcza policjanta, powinna skutkować otrzymaniem dawki ołowiu.

m21.10.2019 23:49

przecież chodzenie z siekierą i sama siekiera nie jest zabronione

Plotk821.10.2019 19:31

Jak on szedl drzewo do lasu ściąć bo się z kolegą założył i nie rzucał w policjantów

Brajan21.10.2019 19:17

Bzdury piszecie a siekiera to nie jest przedmiot zakazany wielu ludzi ma to narzędzie w własnym gospodarstwie gdzie rzecznik praw obywatela chodzenie z siekierą nie jest prawnie zakazane niech ktoś pokaże jakiś przepis że nie można się z siekierą poruszać facet wracał z działki gdzie rąbał drzewo na opał wielka heca z niczego.

Radio Teheran21.10.2019 18:59

"katolik, normalny gość"

Może wrócił do katolickich tradycji.

Gość21.10.2019 18:08

Niedługo w mieście będą chodzić od 18 wszyscy z siekierą, bo nie wiadomo kogo można spotkać. Więcej monitoringu w mieście i na osiedlach.

Podatnik21.10.2019 17:39

Brawo dla policji.
Zasadnicze pytanie dlaczego zrobił więcej niż jeden krok jako żywy od momentu pierwszego ostrzeżenia?

Oi21.10.2019 17:29

Nie został zastrzelony, bo na jego szyi wisiał porządnych rozmiarów wisiorek z krzyżem. Dobry chłopak, katolik, normalny gość, tylko zbłądził na moment. A Wy od razu chcecie do niego strzelać.

Gość zołza z ofiówki 21.10.2019 17:20

Użycie broni palnej jak najbardziej zalecane,choć ,,diabeł tkwii w szczegółach,,
A nóż znajdą się obrońcy tego gościa ,którego obrona wykaże nadgorliwość Policjii ?!!!

Pokaż wszystkie opinie (28)