Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
22 października 2019

Mieszkańcy wybrali dwa lata temu. Co z realizacją projektu?

Mieszkańcy wybrali dwa lata temu. Co z realizacją projektu?
fot. UM Jastrzębie

Dwa lata temu, w 2017 roku, jastrzębski magistrat ogłosił konkurs pod nazwą „Teraz JAstrzębie decyduje”. Zgłoszono projekty i droga głosowania wyłoniono ten, który cieszyły się największą sympatią mieszkańców. Co dalej? Kiedy zostanie zrealizowany?

Sprawą zainteresowało się dwoje mieszkańców Ewelina Auguścik i Tadeusz Maron, który skierowali list z zapytaniem do prezydent miasta.

- W wyniku głosowania wygrał pomysł interaktywnego oświetlenia głównych arterii miasta. Mijają dwa lata od rozstrzygnięcia konkursu. Niestety, nie natrafiliśmy dotąd na informację, mówiącą o rozpoczęciu realizacji wybranego projektu. Czy władz miasta planują go zrealizować? - pytają mieszkańcy.

Jakie stanowisko w tej sprawie ma jastrzębski urząd miasta? Rzecznik prasowy Katarzyna Wołczańska wskazuje, że w 2017 wpłynęło 21 pomysłów od mieszkańców. 9 z nich spełniło wymagane kryteria są to: rozbudowa ścieżek rowerowych, instalacja nowoczesnych mebli miejskich w centrum miasta,  budowa toru dla rolkarzy na alejach przy ul. Pomorskiej i Kaszubskiej, budowa street workout park oraz parkour park w Zespole Szkół nr 2, instalacja samoobsługowych stacji do napraw rowerów, park dla dzieci w Jarze Południowym, murale na miejskich budynkach,  Dolina Mikołaja - iluminacje w Parku Zdrojowym, instalacja nowoczesnego, kolorowego doświetlenia od al. Piłsudskiego do al. Jana Pawła II.

- W głosowaniu, które odbywało się na platformie konsultacyjnej i na stronie jastrzebie.pl, wygrała koncepcja instalacji nowoczesnego oświetlenia od al. Piłsudskiego do al. Jana Pawła II. Na zlecenie miasta została opracowana dokumentacja projektowa rewitalizacji i przebudowy przestrzeni publicznych wzdłuż Alei Piłsudskiego od skrzyżowania z ulicą Graniczną do skrzyżowania z ulicą Cieszyńską. Jednym z jej elementów jest zaproponowane w konkursie nowoczesne i innowacyjne oświetlenie. Jego wykonanie wiąże się z koniecznością wymiany sieci i urządzeń energetycznych. Zadanie to miasto będzie realizować etapami - wyjaśnia Katarzyna Wołczańska.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Nowy film na 57. urodziny miasta [video] Nowy film na 57. urodziny miasta [video]

Możecie spodziewać się telefonu w sprawie miasta Możecie spodziewać się telefonu w sprawie miasta

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (34)
Maksiu24.10.2019 14:39

Sprzątanie liści to nuuuuda, Anka siedzi i myśli jak przekonać mieszkańców do mniejszego zużycia plastiku i jaki to wpływ będzie miało o oczyszczenie klimatu na świecie.
Lepiej liści nie sprzątać, jak spadną to wiatr je rozwieje i po kłopocie. Trawy też nie trzeba kosić, urośnie do pół metra i przestanie rosnąć. Tak tylko Anka podpowiadam, tyle możesz zaoszczędzić. Będzie na nowe konkursy, na projekty i na planowania. Realizacją się nie martw, masz betonowy elektorat zadowolony z tego co jest.

X23.10.2019 20:52

A ja mam pytanie, wiem że jest jesień i liście spadają z drzew, no i właśnie spadają a gdzie są służby od tego. Coś w tym roku cieńko Miasto dba o porządki, nie wspomnę o opróżnianie koszy na śmieci. Masakra, może czas się obudzić, miasto zasypane liśćmi i śmieciami.

Selci carycy23.10.2019 19:39

Kłamstwo na kółkach..
Ta nasza caryca i jej świta nas kręcą od lat,ona tylko potrafi selfi z starymi prykami na emeryturze,słoneczniki sobie wsadzić i 10 ton śmieci wysypać a potem podpalić dla sławy..
A może te 300tyś znikło kontroli z CBŚ tam trzeba.

Hmm...23.10.2019 18:11

@Peronowy...niemożliwe,w tym czasie nie bylo już kuracjuszy.Zainteresuj się lepiej tym co sie dzieje w tej Twojej Szotkowickiej wsi...i nie siej popeliny...w doopie byłeś boroku i nawet goowna nie widziałeś.

Peronowy z dworca Zdrój23.10.2019 11:38

@waldimoro

Mieszkam w tym grajdole jakies 10 lat dłużej od ciebie i wiesz co?

Nic. Wtedy też tak było. Ale chociaż dworzec był i pracę miałem. Pamiętam jak kiedyś spłoszona kuracjuszka podbiega do mnie i się pyta: "Przepraszam, a pociąg do Cieszyna to z którego peronu odjeżdża?". Ubaw, że hej.

Mini23.10.2019 9:59

@Maksiu-mimo wszystko to prezydent sporego miasta.
Natomiast ty jesteś nikim!
Zerem!
I takim pozostaniesz pisi penisie.
I na koniec-poszukaj sbie wsród rodziny jakiejś
"Anki" prostaku.

waldomiro23.10.2019 7:41

mieszkam w tym mieście od 39 lat,czyli od 1981 roku,pamiętam jak dziś te same połatane ulice,te same niezagospodarowane tereny na skrzyżowaniach ulic ,tą samą budowę w centrum miasta ,ten sam brak porządnego aqua parku,te same niezagospodarowane tereny nieodnowione budynki,ten sam obskurny dom i plac handlowy merkury, supersam i okolice ,plac gwarek,targowisko bożka,parkingi przy podhalańskiej /można wymieniać w nieskończoność/ a wszystko co się zmieniło w tym najbogatszym mieście jest prywatne /kaufland,carrefour,obi,biedronka,lidl,aldi.Więc co robi władza,gdzie są pieniądze z podatków i unii europa?

Ja22.10.2019 22:14

Minęło dwa lata etap stoi. Perspektywa 2034 jeszcze po drodze 16 konsultacji burmistrzowej

osadnik22.10.2019 20:13

Zapomnijcie o Ledach na ulicach interaktywnych oświetleniach. Teraz będą pola i łąki w tej prowincji. Tak zacofanego miejsca nazywanego miastem trudno szukać gdzie indziej. Podziękować komunie za wspaniały pomysł.

Jerzy22.10.2019 16:54

Klaster jastrzębski się kłania.

Pokaż wszystkie opinie (34)