Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
23 października 2019

Jastrzębska pediatria zawieszona. Tylko ostre przypadki

Jastrzębska pediatria zawieszona. Tylko ostre przypadki
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Oddział Pediatryczny jastrzębskiego szpitala przyjmuje tylko ostre przypadki. Z dniem 4 listopada działalność oddziału dla najmłodszych zawieszona jest na 3 miesiące. Poniżej zamieszczamy oświadczenie dyrekcji Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju, z przykrością informuje, że 18 października 2019 r. nastąpiło ograniczenie przyjęć do Oddziału Pediatrycznego, a świadczenia są udzielane wyłącznie w trybie ostrodyżurowym. Obecna sytuacja kadrowa zmusza szpital do wszczęcia procedury czasowego zawieszenia funkcjonowania Oddziału Pediatrycznego na okres 3 miesięcy. Nastąpi to z dniem 4 listopada.

Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna dla dzieci od poniedziałku od piątku 18.00-8.00 oraz w dni ustawowo wolne (świąteczne) całodobowo. Jastrzębie-Zdrój ul. Krasickiego 21, numer telefonu kontaktowego do lekarza dedykowanego dzieciom - 32 47 59 963.

W trosce o dzieci z Jastrzębia-Zdroju oraz okolic informujemy, że od dnia 4 listopada należy kierować się do okolicznych jednostek:

Oddział Pediatryczny w Żorach
ul. Dąbrowskiego 20
Żory
nr tel.  32 43 41 245
wew. dyżurka lekarzy 723
wew. dyżurka pielęgniarek 725

Oddział Pediatryczny w Rydułtowach
ul. Plebiscytowa 47
Rydułtowy
nr tel. Izba Przyjęć 32 45 92 434

Oddział Pediatryczny w Rybniku
ul. Energetyków 46
Rybnik nr tel. 32 429 16 21 (dyżurka lekarska dzieci starsze)
nr tel. 32 429 16 11  (dyżurka lekarska dzieci młodsze)

Polub i udostępnij
Czytaj też

Prawie 3 tys. zakażonych w JSW Prawie 3 tys. zakażonych w JSW

Z powodu wirusa zmarł 57-letni jastrzębianin Z powodu wirusa zmarł 57-letni jastrzębianin

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (47)
Dd25.10.2019 20:49

Pracuję w szpitalu (nie Jastrzębie), widzę faktury wystawiane przez lekarzy, jeden doktor przyniósł na koniec miesiąca dwie fa na kwotę 28 tys i 12 tys.... A to nie rekord. Było raz nawet 50 tyś. Ale im ciągle mało. I tak skaczą ze szpitala do szpitala, tam gdzie można więcej zarobić.

Edward W.25.10.2019 18:50

Niestety kryzys zagląda nam już powoli w oczy, a będzie jeszcze gorzej, gdyż propagandą w narodowych mediach nie zbuduje się właściwego funkcjonowania szpitala/i, jeżeli brakuje środków finansowych i kadry lekarzy i pielęgniarek. Te opowiastki o odzyskanych pieniądzach od przestępców VAT, można między bajki włożyć, nikt tych pieniędzy nie widział. Okazuje się, że mafie VAT są u szczytach władzy, obecnie rządzących. Co dziennie dowiadujemy się o nowych rewelacjach odnośnie mafijnego funkcjonowania państwa. Niszczenie trójpodziału władzy, dokonywane przez PiS odbije nam się czkawką. Społeczeństwo w wyborach postawiło na PiS i gorzko tego w najbliższym czasie pożałuje... No, ale to już w następnym komentarzu...

Gość25.10.2019 9:15

Każdy kto oddał na nich głos powinien być postawiony przed sądem za celowe działanie na niekorzyść miasta i mieszkańców.

Ofiara losu, co nie lubi bigosu25.10.2019 6:06

Gdzie nasi wybrańcy narodu? Prześmiewczo tylko i dla zabawy nazywani (p)osłami.

Fragles i włochaty organizują albo dyktanto albo kolejny billboard in blanco.

Są tak skuteczni, że aż niebezpieczni dla tej upadającej osady górniczej.

Jorgus25.10.2019 0:33

Te przykłady co podałem są akurat z Jastrzębia

Rotfl24.10.2019 23:17

Co z tą nowa karetka która obiecał nasz poseł ? Już jest ?! Robią zrzutkę na jakąś laskę która będzie miała/już ma wypłacone z polisy OC, a może by tak zrobic zrzutkę na nową karetkę i zawstydzić naszego najlepszego posła ?

Dębica do Smolka24.10.2019 22:40

Kolego w jakim ty świecie żyjesz ?! Przecież posłowie nie będą się leczyć tutaj i nie będą jeździć zwykłymi karetkami. Jako poseł należy im się szpital MSWiA gdzie jest 2 Lekarzy na pacjenta, karetkę MSWiA i całkiem inny poziom lekarzy, jedzenia, komfortu itp. Tak zwany 3 stopień referencji a nasz szpital posiada 1 stopień referencji czyli taki szpitalek w śród szpitali.

Smolka24.10.2019 22:21

Nie życzy się nikomu źle ale niech Matusiak i jego potomstwo niech się tułają po śląsku i pukają do drzwi gdy będą potrzebowali pomocy z wnukiem / dzieckiem itp niech zobaczą na własnej skórze jak to jest !

Rudy24.10.2019 20:24

Pogotowie pozostawia wiele do życzenia po prostu trzeba ich nagrywać i wysyłać ich zachowanie do TV.

Gość24.10.2019 19:09

Gdzie jest Matusiak który robił sobie zdjęcia na otwarciu. On i sprzedawczyki Kałuża zniszczyli nasz szpital. Każdy kto oddał głos na takiego osła jest odpowiedzialny za problemy w mieście. Wydali nasze pieniądze na remont nie mając lekarzy jako chwyt przed wyborami. W czerwcu otwarte po wyborach zamknięte. Dostaliście 500 plus rozmnazajcie się ale nie będziemy leczyć waszych dzieci taka mamy politykę.

Pokaż wszystkie opinie (47)