Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
5 listopada 2019

Pomogą znaleźć pracę

Pomogą znaleźć pracę
fot. pixabay

Osoby będące w trudnej sytuacji życiowej mogą liczyć na pomoc w znalezieniu pracy. Centrum Integracji Społecznej umożliwi im zdobycie nowego zawodu, przekwalifikowanie się.

4,5 mln zł - dokładnie tyle udało się pozyskać Stowarzyszeniu „Dar Serca” na działalność Centrum Integracji Społecznej. Placówka umożliwi osobom zagrożonym bezdomnością czy innym znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej na zdobycie lub podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych.

Chętni będą mogli zdobyć kwalifikacje zawodowe w takich dziedzinach, jak kucharz małej gastronomii, krawiec, hafciarz, pracownik budowlany, monter, konserwator. Kurs trwający 12 miesięcy przeznaczony jest dla osób bezrobotnych, niepełnosprawnych, doświadczonych życiowo, zagrożonych bezdomności, zakwalifikowanych do III profilu pomocy.

- Nasz program skierowany jest do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz do osób w trudnej sytuacji materialnej, które mają trudności w samodzielnym odnalezieniu się na rynku pracy. Wierzymy, że dzięki temu projektowi rozwiną swoje umiejętności, a oferowane świadczenia będą dla nich dodatkową motywacją - przekonywał Jerzy Kuszek ze Stowarzyszenia Dar Serca.

Jego zdanie podzielała dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Klaudia Nietrzebka:

- Moim zdaniem, to ogromna szansa dla naszych podopiecznych. Dzięki Centrum Integracji Społecznej zdobędą kompetencje zawodowe, zwiększą swoje kwalifikacje, otrzymają szansę na znalezienie zatrudnienia, a tym samym na wyjście z kręgu szeroko rozumianej pomocy społecznej - podkreślała.

Centrum Integracji Społecznej będzie finansowane w 85% z Europejskiego Funduszu Społecznego i w 15% z budżetu państwa. Pracownie, z których pierwsza otwarta zostanie w budynku dawnego „Supersamu” (al. Piłsudskiego 2b), będą uruchamiane sukcesywnie od 4 listopada.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy nie stracą pracy? Górnicy nie stracą pracy?

JSW: Nie będą skracać tygodnia pracy JSW: Nie będą skracać tygodnia pracy

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (18)
do godz. 10.1307.11.2019 11:49

Nie zapominaj, że ten chłopina był osoba publicznąoi nie podlegał żadnej ochronie. Nie wierzysz to dotrzej do źródła, pogadaj ze staryszymi strażnikami stażem oraz innych osób i zobaczysz co on nim myślą.
Ha ha dowody też były - zapytaj u żródła. Nie dają dyscyplinarki bez powodu.

Hmm...06.11.2019 17:29

@gość 18:36...bo mu się to poprostu należało...i hooj ;)

Hotel Abbasi06.11.2019 15:40

@RODO i dane wrażliwe

To nie sa dane wrazliwe a dane publicznie dostepne w KRS.

RODO i dane wrażliwe06.11.2019 10:13

@gość 05.11.2019 18:36

"Dlaczego taka osoba opłacana jest z naszych podatków?"

Każdy zasługuje w życiu na swoją piątą i szóstą szansę. Łatwo jest kogoś oczerniać i pomawiać bez dowodów.

gość05.11.2019 18:36

A kamol pracuję w Urzędzie pracy czy w tym stowarzyszeniu? Kto mu to załatwił i kto go tam zatrudnił? Został zwolniony dyscyplinarnie z Urzędu Miasta gdzie zajmował stołek komendanta straży miejskiej. Interesowały się nim organy ściagania. Opinia w pracy kijowa. Dlaczego taka osoba opłacana jest z naszych podatków?

Podatnik05.11.2019 17:10

Kurs:piekarza, masarza, cukiernika a potem z takim papierem po znajomości rodzinnej związkowców siup na kopalnię.

kalina05.11.2019 16:57

Urząd Pracy jest potrzebny tylko tym osobom które tam pracują

Do oi05.11.2019 16:43

Zgadzam się z tobą w 100%,racja

Oi05.11.2019 16:11

Jeśli ktoś w Jastrzębiu nie ma pracy, to dlatego, że nie chce mieć pracy, albo ewentualnie nie chce pracować.

Gość05.11.2019 15:26

CBA powinno sprawdzić osoby związane z miastem i fundacja. Kolega wiceprezydenta z milionami. Ustawiane konkursy i przetargi w mieście. Konkurs ogłoszony na ŚDS a każdy wie kto wygra. Żenujące władza.

Pokaż wszystkie opinie (18)