Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
5 listopada 2019

Kopalnie zatrudnią Ukraińców?

Kopalnie zatrudnią Ukraińców?
fot. JSW S.A.

Problemy kadrowe kopalń już da się zauważyć. Wraz z odejściem na emerytury kolejnych pracowników, będą narastać. Już teraz mówi się o tak zwanej dziurze pokoleniowej.

Nadmierne opodatkowanie górnictwa, problemy z zatrudnieniem, mapa 3D zasobów surowcowych - to tematy poruszone podczas posiedzenia Komitetu Sterującego Górnictwa Węgla Kamiennego w Warszawie, 30 października.

Przewodniczący śląskiego Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Wacław Czerkawski wyraził pogląd, że problemy kadrowe w górnictwie już są dużym problemem. Podkreślił, że należy być przygotowanym na ewentualne zatrudnienie obcokrajowców w spółkach górniczych.

 

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Akcja powrót do pracy w JSW [video] Akcja powrót do pracy w JSW [video]

W JSW nie ma już siły wyższej W JSW nie ma już siły wyższej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
Dydzio12.11.2019 20:27

Może zamiast brać ukraińców wyrzucić do kosza niepisane porozumienie pomiędzy JSW i PGG o niezatrudnianiu pracowników konkurencji? Zgaduję że dobre 25% pracowników PGG przeszłaby do JSW z pocałowaniem ręki...

Lg08.11.2019 3:43

Niestety ale u mnie na kopalni osoby z firmy zewnetrznej tez zwoza fajki i telefony. U nich to normalne bo na codzien pracuja na powierzchni...

Fisza07.11.2019 20:36

Myślicie, że pracownicy z Ukrainy to za te pieniądze tak się garną do pracy w kopalni???

Pracownik zofiowka05.11.2019 23:07

"do sztajger" powiedz tylko który z tych obcokrajowców miał fajki odrazy leci z kolalni, bardzo proszę o kontakt tutaj.

Gość05.11.2019 20:44

Kurde ale oni sa bystrzakami brak słów ze ludzi brakuje w gornictwie od 15lat teraz to szukajcie ludzi za wscjodnia granica a oni juz za grosze nie pracowac nie chca i bardzo dobrze pozdro

do sztajger05.11.2019 19:13

Jak to sztajger japę drzesz a nic nie wiesz. Na Zofiówce mamy w firmach kacapów. I nie dogadasz się z nimi bo oni nie chcą a co będzie jak dojdzie do jakieś tragedii? Wdrożą oddział NKWD? żeby ich utylizować na miejscu? Co drugi z nich ma fajki pochowane w kieszeniach. Po co?

Sztajger05.11.2019 18:07

Ludzie nauczcie się czytać ze zrozumieniem, sprawa dotyczy górnictwa w Polsce a nie tylko JSW.Problem z zatrudnieniem dotyczy słabo opłacanych kopalń i ta kwestia zajmuje się komitet sterujący górnictwem. W JSW nie ma tego problemu bo większość mlodych chłopaków marzy żeby dostać się pd JSW gdzie zarobki w porównaniu no do kopalń Rybnickiego Okręgu Węglowego są bajeczne. Przy takim tempie inflacji nikt z Polaków poza kopalniami JSW nie będzie chciał pracować.

Janga05.11.2019 17:29

PBSZ JSW zatrudni górników i pozostałych pracowników do pracy na kopalniach JSW. TF 662135230.

Gość05.11.2019 17:15

Hehe i nowy związek założą: ZZ Bandera.
A w JSW można powołać nową firmę córkę: JSW Sprawy Międzynarodowe S.A.

ogon05.11.2019 16:28

chętnie się zatrudnię,jak zostać Ukraincem?

Pokaż wszystkie opinie (28)