Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°
5 listopada 2019

Kopalnie zatrudnią Ukraińców?

Kopalnie zatrudnią Ukraińców?
fot. JSW S.A.

Problemy kadrowe kopalń już da się zauważyć. Wraz z odejściem na emerytury kolejnych pracowników, będą narastać. Już teraz mówi się o tak zwanej dziurze pokoleniowej.

Nadmierne opodatkowanie górnictwa, problemy z zatrudnieniem, mapa 3D zasobów surowcowych - to tematy poruszone podczas posiedzenia Komitetu Sterującego Górnictwa Węgla Kamiennego w Warszawie, 30 października.

Przewodniczący śląskiego Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Wacław Czerkawski wyraził pogląd, że problemy kadrowe w górnictwie już są dużym problemem. Podkreślił, że należy być przygotowanym na ewentualne zatrudnienie obcokrajowców w spółkach górniczych.

 

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Górnicy z JSW protestują w Krakowie. Nadchodzi kryzys?  Górnicy z JSW protestują w Krakowie. Nadchodzi kryzys?

Górnicze związki zawodowe stracą wpływy? Górnicze związki zawodowe stracą wpływy?

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (33)
Dydzio12.11.2019 20:27

Może zamiast brać ukraińców wyrzucić do kosza niepisane porozumienie pomiędzy JSW i PGG o niezatrudnianiu pracowników konkurencji? Zgaduję że dobre 25% pracowników PGG przeszłaby do JSW z pocałowaniem ręki...

nm08.11.2019 11:39

zwiazji zawodowe to syf wyjebac ich

Lg08.11.2019 3:43

Niestety ale u mnie na kopalni osoby z firmy zewnetrznej tez zwoza fajki i telefony. U nich to normalne bo na codzien pracuja na powierzchni...

Fisza07.11.2019 20:36

Myślicie, że pracownicy z Ukrainy to za te pieniądze tak się garną do pracy w kopalni???

Alfmelmalk!? 06.11.2019 0:16

Nareszcie Polacy przestaną zapierdalać!?

Pracownik zofiowka05.11.2019 23:07

"do sztajger" powiedz tylko który z tych obcokrajowców miał fajki odrazy leci z kolalni, bardzo proszę o kontakt tutaj.

Gość05.11.2019 20:44

Kurde ale oni sa bystrzakami brak słów ze ludzi brakuje w gornictwie od 15lat teraz to szukajcie ludzi za wscjodnia granica a oni juz za grosze nie pracowac nie chca i bardzo dobrze pozdro

Pokaż wszystkie opinie (33)