Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 11°
6 listopada 2019

Jaka jest cena życia górnika?

Jaka jest cena życia górnika?
fot. kb /jastrzebieonline

Górnicy zjeżdżają do coraz głębiej położonych pokładów węglowych. Wiąże się to z dużym niebezpieczeństwem. Spółki węglowe starają się finansowo zabezpieczyć rodziny na wypadek śmierci ich bliskich.

Nic nie jest w stanie zastąpić braku bliskiej osoby. Czy istnieje więc wymierna cena życia górnika, który naraża je codziennie w swojej niebezpiecznej pracy? Spółki węglowe starają się finansowo zabezpieczyć bliskich na wypadek śmierci w wypadku górniczym.

Rodzina pracownika Polskiej Grupy Górniczej, który uległ śmiertelnemu wypadkowi przy pracy, niezależnie od innych przysługujących świadczeń, otrzyma od spółki wsparcie w wysokości 200 tys. zł - tak postanowił zarząd Polskiej Grupy Górniczej. Jak informuje biuro prasowe spółki, 50 tys. zł z tej kwoty zostanie wypłacone od razu, a reszta w pięćdziesięciu miesięcznych ratach w wysokości 3 tys. zł. Łączna wartość wszystkich świadczeń dla bliskich po śmierci pracownika PGG może wynieść ponad 400 tys. zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Niebezpieczne stężenie metanu na "Zofiówce" Niebezpieczne stężenie metanu na "Zofiówce"

Premier Mateusz Morawiecki przyjedzie do Jastrzębia Premier Mateusz Morawiecki przyjedzie do Jastrzębia

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (31)
@zona08.11.2019 22:31

Firmy maja i będą mieć najgorzej niestety ale to ze tam jest mobing to jest prawda a zwłaszcza na pracowniach firm którzy tez ciężko pracują anie docenia się ich pracy

zona08.11.2019 6:48

a co z gornikami pracujacymi pod firmami w kopalniach? moj maz pracuje pod gor-budem. Ciekawa jestem jak firmy maja sie do takich odszkodowan....

Mirek07.11.2019 15:29

Bezcenne A te wszystkie opinie na temat kierowców i pracy na dole niczego nie wnoszą każdy ma wybór i praca kierowcy czy na budowie też trudna i niebezpieczna. Szacunek dla wszystkich ludzi ciężkiej roboty Szczęść Boże emeryt górniczy.

Dawid07.11.2019 9:19

Do byly prac dolowy PRZECIEZ CI LUDZIE TEZ JEZDZA SAMOCHODAMI I MOWIE O GORNIKACH I OPRICZ TEGO TEZ ULEGAJA WYPADKOM SMIERTELNYM NA DRODZE POPROSTU GORNIK MA DWA ZAGROZENIA Z DOLU I Z GORU

Gość07.11.2019 6:34

Nic tylko się zwolnić i pracować nie za dziesięć tysięcy tylko za pięć jest wybór

TPW07.11.2019 6:00

Kajo przerobiłem 8 lat. Kierowca autobusu itp nie mogą przyjść na kopalnie, bo nikt ich nie przyjmie. A większość zagrożeń to niedouczony dozór i idioci, którzy żeby mieć miejsce w brygadzie, zrobią wszystko, niekoniecznie z głowa i bezpiecznie, w myśl zasady węgiel ma
Się sypać

Gg07.11.2019 5:23

Przez węgiel ludzie umierają pod ziemia oraz na powierzchni. Czy ktoś wyliczył ile ludzi umiera w ciągu roku skutek zatrucia środowiska przez spalanie węgla. Po co nam ten biznes związany z wydobyciem węgla ??

Pokaż wszystkie opinie (31)