Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
6 listopada 2019

Jaka jest cena życia górnika?

Jaka jest cena życia górnika?
fot. kb /jastrzebieonline

Górnicy zjeżdżają do coraz głębiej położonych pokładów węglowych. Wiąże się to z dużym niebezpieczeństwem. Spółki węglowe starają się finansowo zabezpieczyć rodziny na wypadek śmierci ich bliskich.

Nic nie jest w stanie zastąpić braku bliskiej osoby. Czy istnieje więc wymierna cena życia górnika, który naraża je codziennie w swojej niebezpiecznej pracy? Spółki węglowe starają się finansowo zabezpieczyć bliskich na wypadek śmierci w wypadku górniczym.

Rodzina pracownika Polskiej Grupy Górniczej, który uległ śmiertelnemu wypadkowi przy pracy, niezależnie od innych przysługujących świadczeń, otrzyma od spółki wsparcie w wysokości 200 tys. zł - tak postanowił zarząd Polskiej Grupy Górniczej. Jak informuje biuro prasowe spółki, 50 tys. zł z tej kwoty zostanie wypłacone od razu, a reszta w pięćdziesięciu miesięcznych ratach w wysokości 3 tys. zł. Łączna wartość wszystkich świadczeń dla bliskich po śmierci pracownika PGG może wynieść ponad 400 tys. zł.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Wypadek w kopalni. Trzech górników w szpitalu Wypadek w kopalni. Trzech górników w szpitalu

Górnicy w małym stopniu zarażają rodziny Górnicy w małym stopniu zarażają rodziny

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (31)
@zona08.11.2019 22:31

Firmy maja i będą mieć najgorzej niestety ale to ze tam jest mobing to jest prawda a zwłaszcza na pracowniach firm którzy tez ciężko pracują anie docenia się ich pracy

zona08.11.2019 6:48

a co z gornikami pracujacymi pod firmami w kopalniach? moj maz pracuje pod gor-budem. Ciekawa jestem jak firmy maja sie do takich odszkodowan....

Mirek07.11.2019 15:29

Bezcenne A te wszystkie opinie na temat kierowców i pracy na dole niczego nie wnoszą każdy ma wybór i praca kierowcy czy na budowie też trudna i niebezpieczna. Szacunek dla wszystkich ludzi ciężkiej roboty Szczęść Boże emeryt górniczy.

Dawid07.11.2019 9:19

Do byly prac dolowy PRZECIEZ CI LUDZIE TEZ JEZDZA SAMOCHODAMI I MOWIE O GORNIKACH I OPRICZ TEGO TEZ ULEGAJA WYPADKOM SMIERTELNYM NA DRODZE POPROSTU GORNIK MA DWA ZAGROZENIA Z DOLU I Z GORU

Gość07.11.2019 6:34

Nic tylko się zwolnić i pracować nie za dziesięć tysięcy tylko za pięć jest wybór

TPW07.11.2019 6:00

Kajo przerobiłem 8 lat. Kierowca autobusu itp nie mogą przyjść na kopalnie, bo nikt ich nie przyjmie. A większość zagrożeń to niedouczony dozór i idioci, którzy żeby mieć miejsce w brygadzie, zrobią wszystko, niekoniecznie z głowa i bezpiecznie, w myśl zasady węgiel ma
Się sypać

Gg07.11.2019 5:23

Przez węgiel ludzie umierają pod ziemia oraz na powierzchni. Czy ktoś wyliczył ile ludzi umiera w ciągu roku skutek zatrucia środowiska przez spalanie węgla. Po co nam ten biznes związany z wydobyciem węgla ??

I m07.11.2019 0:12

Rozdrazniony. Napiszę tak. Prąd masz? Fajnie. A w piecu czym palisz (oczywiście jak go masz)?.. Górnictwo było jest i będzie niebezpieczne i tego nikt nie zmieni. Też Ci napisze, masz jaja to zjedz na dół i przerób dniówke. Praca jak każda inna. Trzeba pokochać, bo jak się nie kocha to się zmienia na inną.

Michol06.11.2019 22:06

Najpierw zjedzcie na dół przeróbcie chociaż 1 dniówka i potem się wypowiedzcie.
Zmienicie zdanie gwarantuja wom

Kajo06.11.2019 21:45

Przecież kierowca autobusu albo budowlaniec jak mu tak źle to może przyjść na kopalnię pracować, tylko nie macie jaj, najlepiej zazdrościć górnikowi, niedługo my Barbórke tępe pat-ny.

Pokaż wszystkie opinie (31)