Pogoda na dziś zobacz prognozy
 19°16°
6 listopada 2019

Komendant straży pożarnej przyjacielem ZS 2

Komendant straży pożarnej przyjacielem ZS 2
fot. UM Jastrzębie

Państwowa Straż Pożarna od lat blisko współpracuje z Zespołem Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego. Efektem tej działalności jest powstanie klas o profilu strażackim w szkole.

Podczas Gali Korfantego, która odbyła się w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego przyznano Honorowy Tytuł Przyjaciel Szkoły. Jedną z wyróżnionych osób był Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju bryg. Wojciech Piechaczek.

Zespół Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego po raz pierwszy w swojej historii przyznał Honorowy Tytuł Przyjaciel Szkoły. Statuetka trafiła do rąk Komendanta Jastrzębskiej Straży Pożarnej bryg. Wojciecha Piechaczka.

- Bardzo cenimy sobie współpracę z Państwową Strażą Pożarną. Dzięki przychylności pana komendanta Wojciecha Piechaczka uczniowie liceum ogólnokształcącego o profilu pożarnictwa i ratownictwa medycznego mogą odbywać niezbędne zajęcia i ćwiczenia w jastrzębskiej straży. W ten sposób nasz szkoła umożliwia uczniom poznanie specyfiki tego zawodu - podkreśla Ewa Mentel, dyrektor ZS nr 2 im. Wojciecha Korfantego.

Statuetka została wręczona podczas Gali Korfantego 25 października 2019 roku na ręce Zastępy Komendanta mł. bryg. Roberta Myrchy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Matury wypadły najlepiej w "Sobieskim" i "Korfantym" Matury wypadły najlepiej w "Sobieskim" i "Korfantym"

Ekonomiczny challenge z Korfantym Ekonomiczny challenge z Korfantym

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Aaa11.11.2019 10:43

Co to za głupoty.....w ZS3 nie ma takiej klasy....

Gość10.11.2019 16:40

Strazy są o wiele lepsi niż policjanic. Ratują zycie a tamtci skakają wokół władzy i są na ich gwizdniecie

Jarchibashi06.11.2019 10:52

PKP wspolpracuja z ZS3, wynikiem jest powstanie klas kolejowych.
Dworzec nie mogl sie doczekac rychlego przyjazdu pociagu pasazerskiego i splonal.