Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
6 listopada 2019

Komendant straży pożarnej przyjacielem ZS 2

Komendant straży pożarnej przyjacielem ZS 2
fot. UM Jastrzębie

Państwowa Straż Pożarna od lat blisko współpracuje z Zespołem Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego. Efektem tej działalności jest powstanie klas o profilu strażackim w szkole.

Podczas Gali Korfantego, która odbyła się w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego przyznano Honorowy Tytuł Przyjaciel Szkoły. Jedną z wyróżnionych osób był Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju bryg. Wojciech Piechaczek.

Zespół Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego po raz pierwszy w swojej historii przyznał Honorowy Tytuł Przyjaciel Szkoły. Statuetka trafiła do rąk Komendanta Jastrzębskiej Straży Pożarnej bryg. Wojciecha Piechaczka.

- Bardzo cenimy sobie współpracę z Państwową Strażą Pożarną. Dzięki przychylności pana komendanta Wojciecha Piechaczka uczniowie liceum ogólnokształcącego o profilu pożarnictwa i ratownictwa medycznego mogą odbywać niezbędne zajęcia i ćwiczenia w jastrzębskiej straży. W ten sposób nasz szkoła umożliwia uczniom poznanie specyfiki tego zawodu - podkreśla Ewa Mentel, dyrektor ZS nr 2 im. Wojciecha Korfantego.

Statuetka została wręczona podczas Gali Korfantego 25 października 2019 roku na ręce Zastępy Komendanta mł. bryg. Roberta Myrchy.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Koniec nauki. Czas na wakacje! Koniec nauki. Czas na wakacje!

Po wakacjach uczniowie wracają do szkół Po wakacjach uczniowie wracają do szkół

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (3)
Aaa11.11.2019 10:43

Co to za głupoty.....w ZS3 nie ma takiej klasy....

Gość10.11.2019 16:40

Strazy są o wiele lepsi niż policjanic. Ratują zycie a tamtci skakają wokół władzy i są na ich gwizdniecie

Jarchibashi06.11.2019 10:52

PKP wspolpracuja z ZS3, wynikiem jest powstanie klas kolejowych.
Dworzec nie mogl sie doczekac rychlego przyjazdu pociagu pasazerskiego i splonal.