Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 13°
7 listopada 2019

W strefie centrum powstanie osiedle?

W strefie centrum powstanie osiedle?
fot. Inwestor

Dobiegają końca konsultacje społeczne w sprawie zagospodarowania Strefy Centrum. Przedstawiciel inwestora przedstawił swój pomysł na zagospodarowanie tych terenów. Jeśli nie będzie mógł zrealizować swoich planów, wówczas może domagać się ok. 50 mln zł odszkodowania.

Jak ma wyglądać obszar miasta w obrębie ulic Sybiraków, Północna, Porozumienia Jastrzębskiego? Inwestor, który posiada ten teren zamierza tam wybudować centrum handlowo-rekreacyjne wkomponowane w naturalną zieleń. Jak poinformował, pozostanie tam 5 tys. drzew. Wycięte mają być te stwarzające zagrożenie oraz będące chwastami. Największą zmianą w stosunku do poprzedniej koncepcji jest wybudowanie bloków mieszkalnych, a także budynków przeznaczonych dla firm.

Część mieszkańców, którzy złożyli podpisy pod petycją Stowarzyszenia Ekologicznego „Wzrastaj” domaga się, aby znajdował się tam park - tereny zielone o charakterze rekreacyjnym. Jednak, aby przeprowadzić ten zamiar konieczne jest odkupienie od obecnego właściciela działki.

- Jeśli nie będziemy mogli zagospodarować tego terenu zgodnie z naszymi zamiarami, wówczas będziemy domagać się odszkodowania od miasta. Według naszych obliczeń może być to kwota ok. 50 mln zł. Nie interesuje nas również zamiana tej działki na inną - mówił przedstawiciel inwestora.

Spotkanie zostało zwołane w związku z tym, że Rada Miasta będzie obradowała nad studium uwarunkować i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Ten dokument określa czy na danym terenie można prowadzić działalność handlowo-usługową na powierzchni powyżej 2 tys. m kw.

Polub i udostępnij
Czytaj też

"Pomysłów mi nie zabraknie" "Pomysłów mi nie zabraknie"

Okradają mieszkania!  Włamanie na Wielkopolskiej Okradają mieszkania! Włamanie na Wielkopolskiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (75)
Daniel15.11.2019 19:54

Inwestor, publicznie na trzecim z kolei spotkaniu, w środę 6 listopada w obecności p. Prezydent, wielu radnych i mieszkańców miasta powiedział wyraźnie, że NIE DAJE ŻADNYCH GWARANCJI!, że za 5 lub 10 lat rzeczywiście pozostanie tam 5 tys. drzew (a nie np. 50 !). Żadne drzewa tam nie stwarzają zagrożenia, a drzewo to drzewo a nie chwast. Domagać może się nawet 150 mln zł odszkodowania - ale będzie musiał swoje straty udowodnić przed sądem - który weźmie pod uwagę również to że przez kilkanaście lat na tym terenie inwestor nie zrobił kompletnie nic! Miasto ma niepodważalne prawo po 15 latach zmienić plan zagospodarowania tego terenu!

only13.11.2019 2:04

nic nie powstanie, bo to teren prywatny i ma multum właścicieli. Zresztą kino? w Kinie Centrum pustki, osiedle? Gdy miasto się wyludnia...

Pan Czepialski11.11.2019 7:54

"Jedyny żuraw był widoczny przy szkole muzycznej, ale się zmył..."

Nie znasz podstawowych odwiecznych praw przyrody?

Przecież żurawie na zimę odlatują do ciepłych krajów. Czepiasz się i tyle.

Gość11.11.2019 6:14

@kll

Dla młodzieży jest już MacDonald.

Rezultat? Wystarczy spojrzeć na nadwagę małoletnich mieszkańców tej upadającej osady górniczej, ich rokroczne zwolnienia z lekcji w-f i elementarny brak podstaw umiejętności na przykład pływackich. O to chodzi?

Gość10.11.2019 12:47

Sprzedali ziemię a teraz nabijaja kabsę prywaciarzom

kll09.11.2019 21:19

chyba żt,Zróbcie tam wreszcie coś dla młodzieży, choćby kfc

obserwer09.11.2019 19:05

Fakt. W tym mieście nie ma żadnych żurawii. W innych miastach jest ich sporo, widać, że coś się buduje. Jedyny żuraw był widoczny przy szkole muzycznej, ale się zmył... Może postawić na jakiś program "natura.." i sprowadzić żurawie...lecą żurawie...

To sem ja09.11.2019 14:15

Hotel Abbasi ma rację. Coś mi się wydaje, że ten "inwestor" ma dostać 50 baniek...
Jak i właściciel kina Centrum, który co miesiąc dostaje skromne fundusze z naszych kieszeni...
Brak dobrego gospodarza i układy rodem z wywodu Neumana... ech...
I jak tu być optymistą...?

Q.TAS09.11.2019 13:26

Prezydent sie stara? Raczej prezydentka i jest stara.
Poza tym sprzataczka to ciezka robota za marne grosze. Tam trzeba na swoje zarobic. Pani prezydentka to ani jako nauczycielka ani teraz sie nie przepracowuje.
Teraz ma roboty po pachy, przycina grzywe na konferencje. Ale sie urobi baba.

Hotel Abbasi08.11.2019 16:49

"Żal mi prezydentów, którzy starają się jak mogą"

Wszyscy tak sie starali a w tzw. "strefie centrum" ruiny i barzoly.
Nie dziwota, ze wiele osob podejrzewa, ze te starania (mowiac ostroznie) nie byly zbyt intensywnie.
Dziwi tez debata, choc teren jest prywatny a w jaki sposob w prywatne rece trafil jasne nie jest.
Wiele osob slusznie tez zauwaza, ze byc moze odszkodowanie jest jedynym realnym pomyslem na biznes tego "developera" w Jastrzebiu.

Pokaż wszystkie opinie (75)