KIK Jastrzębie
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 15°
8 listopada 2019

Jastrzębscy stypendyści Ministra Edukacji

Jastrzębscy stypendyści Ministra Edukacji
fot. materiały prasowe

Sześciu uczniów Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu otrzymało stypendia Ministra Edukacji. W województwie śląskim wyróżniono w ten sposób 34 uczniów. 

W województwie śląskim stypendium ministra otrzymało 34 uczniów, w tym najwięcej w Jastrzębiu-Zdroju - 6 osób,  Rybnika - 5 osób, Bielska-Białej - 4 osoby oraz po 2 osoby z Katowic, Częstochowy, Wodzisławia Śląskiego i Gliwic,  także po 1 osobie z: Mysłowic, Czechowic Dziedzic, Dąbrowy Górniczej, Piekar Śląskich, Kłobucka, Lełowa, Jaworzna, Chorzowa, Tych, Mikołowa, Raciborza.

Nagrodzeni przez ministra uczniowie:

Artur  Gonsior (absolwent Technikum nr 4 - technik analityk) -za wybitne osiągnięcia w dziedzinie wynalazczości, oraz tytuł finalisty Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości, tytuł laureata I stopnia w Konkursie o „Złoty Indeks Politechniki Śląskiej”. Oceny celujące z realizowanego indywidualnego programu nauki z matematyki i chemii.

Radosław Matuszczyk (uczeń klasy 4 Technikum nr 4- technik mechatronik) za wybitne międzynarodowe osiągnięcia w dziedzinie wynalazczości, oraz zdobycie tytułu finalisty olimpiady chemicznej. Oceny celujące z realizowanego indywidualnego programu nauki z matematyki i fizyki.

Zuzanna Rzepka (uczennica klasy 3 Technikum nr 4- technik informatyk) – liczne wybitne wyniki sportowe w pływaniu w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych (łącznie 24 dyplomy uzyskane na zawodach sportowych za I, II lub III miejsce)

Daria Durkowska (uczennica klasy 2 Technikum nr 4- technik informatyk) za wybitne międzynarodowe osiągnięcia w dziedzinie wynalazczości, oraz tytuł finalisty Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

Karolina Dziekanowska (absolwentka Technikum nr 4 - technik analityk) za wybitne międzynarodowe osiągnięcia w dziedzinie wynalazczości, oraz tytuł finalisty Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Oceny celujące z realizowanego indywidualnego programu nauki z j. angielskiego i j. niemieckiego.

Aleksander Hartwig (absolwent IV Liceum Ogólnokształcącego - klasa humanistyczna) za tytuł laureata Olimpiady Ogólnopolskiej z Wiedzy o Społeczeństwie. Oceny celujące z realizowanego indywidualnego toku  nauki z historii i wiedzy o społeczeństwie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Najlepsi na Śląsku, wybitni w kraju Najlepsi na Śląsku, wybitni w kraju

Jastrzębska szkoła najlepsza na Śląsku Jastrzębska szkoła najlepsza na Śląsku

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Gość11.11.2019 7:10

Nie mów, Andrzej P. opuszcza tonącą łajbę?

Szczury pierwsze czują niebezpieczeństwo.

gość10.11.2019 0:53

Na ewno polepszy się sytuacja w szkołach bo odchodZI nareszcie z magistratu naczelnik wydziału edukacji.

Rodzic09.11.2019 19:18

Serdeczne gratulacje!

Alicja09.11.2019 17:17

6 nagród dla jastrzebskich uczniów z 1 tylko szkoły. Brawo dla niech i ich nauczycieli. :)

Hotel Abbasi08.11.2019 12:52

"Ja osobiście od obecnego Ministra Edukacji nagrody bym nie przyjął."

Bierz, w razie czego powiesz, ze wziales z niesmakiem.

Do Gość Dziś o 8:1408.11.2019 11:51

My też.
Uczniowie

Gość08.11.2019 8:14

Ja osobiście od obecnego Ministra Edukacji nagrody bym nie przyjął.

Hotel Abbasi08.11.2019 8:05

Niby fajnie, ale minister to wyjątkowo niewybitby typ jest.

Nauczyciel 08.11.2019 7:47

Ogromne gratulacje. Po raz kolejny wspaniały wynik w tym zakresie. A miasto tego nie dostrzega i więcej nagród Prezydenta przyznaje innym szkołom.

Czestmir08.11.2019 7:22

To nie wynalazcy jastrzębskiej ławeczki ekologicznej zostali stypendystami jakiegoś grantu naukowego?

Wstyd.

Przecież im się to po prostu należało!