Pogoda na dziś zobacz prognozy
 8°
Wesele w Dąbrówce
8 listopada 2019

Jastrzębscy stypendyści Ministra Edukacji

Jastrzębscy stypendyści Ministra Edukacji
fot. materiały prasowe

Sześciu uczniów Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu otrzymało stypendia Ministra Edukacji. W województwie śląskim wyróżniono w ten sposób 34 uczniów. 

W województwie śląskim stypendium ministra otrzymało 34 uczniów, w tym najwięcej w Jastrzębiu-Zdroju - 6 osób,  Rybnika - 5 osób, Bielska-Białej - 4 osoby oraz po 2 osoby z Katowic, Częstochowy, Wodzisławia Śląskiego i Gliwic,  także po 1 osobie z: Mysłowic, Czechowic Dziedzic, Dąbrowy Górniczej, Piekar Śląskich, Kłobucka, Lełowa, Jaworzna, Chorzowa, Tych, Mikołowa, Raciborza.

Nagrodzeni przez ministra uczniowie:

Artur  Gonsior (absolwent Technikum nr 4 - technik analityk) -za wybitne osiągnięcia w dziedzinie wynalazczości, oraz tytuł finalisty Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości, tytuł laureata I stopnia w Konkursie o „Złoty Indeks Politechniki Śląskiej”. Oceny celujące z realizowanego indywidualnego programu nauki z matematyki i chemii.

Radosław Matuszczyk (uczeń klasy 4 Technikum nr 4- technik mechatronik) za wybitne międzynarodowe osiągnięcia w dziedzinie wynalazczości, oraz zdobycie tytułu finalisty olimpiady chemicznej. Oceny celujące z realizowanego indywidualnego programu nauki z matematyki i fizyki.

Zuzanna Rzepka (uczennica klasy 3 Technikum nr 4- technik informatyk) – liczne wybitne wyniki sportowe w pływaniu w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych (łącznie 24 dyplomy uzyskane na zawodach sportowych za I, II lub III miejsce)

Daria Durkowska (uczennica klasy 2 Technikum nr 4- technik informatyk) za wybitne międzynarodowe osiągnięcia w dziedzinie wynalazczości, oraz tytuł finalisty Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości.

Karolina Dziekanowska (absolwentka Technikum nr 4 - technik analityk) za wybitne międzynarodowe osiągnięcia w dziedzinie wynalazczości, oraz tytuł finalisty Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Oceny celujące z realizowanego indywidualnego programu nauki z j. angielskiego i j. niemieckiego.

Aleksander Hartwig (absolwent IV Liceum Ogólnokształcącego - klasa humanistyczna) za tytuł laureata Olimpiady Ogólnopolskiej z Wiedzy o Społeczeństwie. Oceny celujące z realizowanego indywidualnego toku  nauki z historii i wiedzy o społeczeństwie.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Zarządzanie parkingiem przez telefon? Wynalazek na medal Zarządzanie parkingiem przez telefon? Wynalazek na medal

Jastrzębscy stypendyści Ministra Edukacji Narodowej Jastrzębscy stypendyści Ministra Edukacji Narodowej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (10)
Gość11.11.2019 7:10

Nie mów, Andrzej P. opuszcza tonącą łajbę?

Szczury pierwsze czują niebezpieczeństwo.

gość10.11.2019 0:53

Na ewno polepszy się sytuacja w szkołach bo odchodZI nareszcie z magistratu naczelnik wydziału edukacji.

Rodzic09.11.2019 19:18

Serdeczne gratulacje!

Alicja09.11.2019 17:17

6 nagród dla jastrzebskich uczniów z 1 tylko szkoły. Brawo dla niech i ich nauczycieli. :)

Hotel Abbasi08.11.2019 12:52

"Ja osobiście od obecnego Ministra Edukacji nagrody bym nie przyjął."

Bierz, w razie czego powiesz, ze wziales z niesmakiem.

Do Gość Dziś o 8:1408.11.2019 11:51

My też.
Uczniowie

Gość08.11.2019 8:14

Ja osobiście od obecnego Ministra Edukacji nagrody bym nie przyjął.

Hotel Abbasi08.11.2019 8:05

Niby fajnie, ale minister to wyjątkowo niewybitby typ jest.

Nauczyciel 08.11.2019 7:47

Ogromne gratulacje. Po raz kolejny wspaniały wynik w tym zakresie. A miasto tego nie dostrzega i więcej nagród Prezydenta przyznaje innym szkołom.

Czestmir08.11.2019 7:22

To nie wynalazcy jastrzębskiej ławeczki ekologicznej zostali stypendystami jakiegoś grantu naukowego?

Wstyd.

Przecież im się to po prostu należało!