Explozja Tańca

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
8 listopada 2019

Uwaga! To zagrożenie może pozbawić was życia

Uwaga! To zagrożenie może pozbawić was życia
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Zaczyna się sezon grzewczy. Dlatego warto przypomnieć sobie, jakie zagrożenia wiążą się z zatruciami tlenkiem węgla, czyli popularnym czadem.

Jak ostrzega straż pożarna, powinniśmy zwrócić uwagę na  uszczelniony lub zatkany komin, brak wentylacji w łazience, szczelnie zamknięte okna i drzwi, niewłaściwie wentylowane kominki. Zagrożeniem jest również też używanie pojazdów napędzanych benzyną w zamkniętych pomieszczeniach.

Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla umiera w Polsce ponad sto osób, a blisko dwa tysiące ulega podtruciu.

Zagrożenie wzrasta w okresie grzewczym i jest szczególnie duże w domach oraz mieszkaniach, w których urządzenia grzewcze oraz przewody kominowe i wentylacyjne są wadliwe lub źle użytkowane.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Ciało 64-latka znalezione na Kusocińskiego Ciało 64-latka znalezione na Kusocińskiego

Ruszyli na pomoc, kobieta się tylko kąpała Ruszyli na pomoc, kobieta się tylko kąpała

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (14)
Gość18.11.2019 16:32

Założenie czujek czadu, czy gazu w całym bloku to koszt wielokrotnie mniejszy niż remont jednego mieszkania, a co dopiero remont budynku po wybuchu gazu... Jak czytałem w Krajowym Sztabie Ratownictwa Społecznej Sieci Ratunkowej, składki członkowskie to śmieszna kwota, a pilnują budynku 24 godziny na dobę i jak tylko czujnik wykryje stężenie gazu, czy czadu to natychmiast wysyłają Straż Pożarną.
Faktycznie dziwne, że administracje wolą ponosić olbrzymie koszty remontów budynków zamiast skorzystać z tej społecznej sieci alarmowej.

Gość15.11.2019 12:40

Nie rozumiem dlaczego ludzie nie zakładają alarmu z czujnikiem gazu ?! Ja mam taki czujnik przy systemie alarmowym, opłacam głupie parę złotych składki członkowskiej w Krajowej Sieci Alarmowej Sztabu Ratownictwa i śpię spokojnie, Wiem, że jeżeli zacznie ulatniać się gaz to natychmiast będzie alarm i zaraz przyślą straż pożarną, a przy okazji przez całą dobę pilnują czy ktoś nie włamał mi się do mieszkania.

Wiem, że rencistom i emerytom, których nie stać na zakup centralki alarmowej dają ją za darmo. Mają też opcję, że jak ktoś dostanie zawału serca to jednym przyciśnięciem w noszonym przy sobie breloczku lub telefonie mogą wezwać Pogotowie Ratunkowe. To samo dotyczy napadu. Myślę, że wielu ludzi nie wie, że taka sieć działa i dlatego co jakiś czas dochodzi do takich strasznych nieszczęść. Wielu ludzi mogłoby żyć. Pytałam ich dlaczego się nie reklamują. Odpowiedzieli, że są organizacją całkowicie non profit i nie mają pieniędzy na opłacanie reklam, a te co mają przeznaczają na zakup sprzętu dla rencistów, żeby jak największej liczbie rencistów pomóc.

Media chętnie pokazują, piszą i mówią o ludzkich tragediach, ale ani słowem nie wspominają o tym, że dzięki działaniom społecznego Sztabu Ratownictwa SKSR ci ludzie mogliby żyć dalej. Uważam, że warto o tym mówić.

do Gość 09.11.2019 16:3011.11.2019 18:36

Nie zgodzę się z twoją wypowiedzią.
Ktoś w moim ciągu kominowym ma takie ustrojstwa - blok 10 piętrowy.
Zgłaszane do SM. Przychodzą na kontrole ale wcześniej wieszają karteczki z ogłoszeniem o kontroli. I właśnie w tych dniach nie słychać i czuć zapachów z katarek wentylacyjnych.

Gość09.11.2019 16:30

Do
Gość
08.11.2019 17:59
Od zainteresowania okapami elektrycznymi i wentylatorami w łazienkach są przeglądy kominiarskie zlecane przez spółdzielnie mieszkaniowe a nie sama spółdzielnia więc zasięgnij najpierw informacji a nie bełkocz bzdur.

gość09.11.2019 11:10

Czujnik czadu kosztuje bardezo mało i każde mieszkanie powinno go posiadać. Mam go od kilkunasty lat za dużą kasę i jest OK!!! Ludzie oszczędzaja na tym co nie powinni. Przywyczaili się, że im się wszystko należy.

Gość08.11.2019 17:59

Niech spółdzielnie się zainteresują okapami elektrycznymi i wentylatorami łazienkowymi podłączonymi do ciągu kominowo-wentylacyjnego.
W co 3 mieszkaniu takie ustrojstwo działa anie powinno!

Gość08.11.2019 14:11

do
Oko proroka
Dziś o 8:35

Może jeszcze spółdzielnia ma ci zasponsorować lody wykonane przez pracownice spółdzielni ?

Gość08.11.2019 13:21

Ale czad!

Kwadrat08.11.2019 11:33

Wg. mnie tlenkiem węgla ale nie będe się kłócić.

Czestmir08.11.2019 10:15

@Oko proroka

Tak się akurat składa że mam domek ale również posiadam mieszkanie więc znam obie strony medalu z autopsji

Pokaż wszystkie opinie (14)