Explozja Tańca

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
8 listopada 2019

Konferencja gospodarcza w Jastrzębiu

Konferencja gospodarcza w Jastrzębiu
uM Jastrzębie / Robert Sitek

„Od tradycji do innowacji. Transformacja gospodarcza gmin górniczych” – to hasło trzeciej edycji konferencji gospodarczej, która 18 listopada odbędzie się w Jastrzębiu-Zdroju.

Konferencja jest poświęcona wyzwaniom jakie stoją przed gminami i miastami związanymi ze sprawiedliwą transformacją regionów górniczych oraz strategią energetyczno-klimatyczną Unii Europejskiej do 2050 roku. Eksperci i przedstawiciele samorządów poruszą także tematy związane z koniecznością wspierania inwestycji i rozwoju przedsiębiorczości, promocją gospodarczą, innowacyjnym wykorzystaniu węgla kamiennego oraz ochroną środowiska.

Gościem Honorowym konferencji będzie Pan Profesor Jerzy Buzek – Przewodniczący Europejskiego Forum Energii, który wygłosi wykład inauguracyjny na temat: Sprawiedliwa transformacja regionów górniczych oraz strategia energetyczno-klimatyczna Unii Europejskiej do 2050 roku.

W panelu dyskusyjnym wezmą udział: Pani Anna Hetman - Prezydent Jastrzębia-Zdroju, Pan Waldemar Socha – Prezydent Żor, Pan Piotr Kuczera -Prezydent Rybnika, Pan Roman Szełemej – Prezydent Wałbrzycha, Pan Franciszek Dziendziel-Wójt Pawłowic, Pan Dr Artur Dyszko-Zastępca Prezesa Zarządu JSW ds. Strategii i Rozwoju oraz Prezes Fundacji JSW, Pan Marek Zychla- Prezes Śląskiego Związku Pracodawców Lewiatan, Pani Marta Anczewska-Ekspert WWF, Pan Andrzej Zabiegiński Wiceprezes KSSE, Pan Bartosz Sokoliński Dyrektor Biura Rozwoju i Innowacji ARP S.A..

Podczas Debaty Eksperckiej na pytania uczestników związane z transformacją regionów górniczych poza uczestnikami panelu odpowiedzą Pani Poseł Gabriela Lenartowicz oraz Pan Poseł Krzysztof Gadowski.

W trakcie spotkania zostaną wręczone Nagrody Gospodarcze Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój edycja 2019, których celem jest uhonorowanie tych przedsiębiorców Jastrzębia-Zdroju, którzy wnoszą znaczący wkład w rozwój miasta i przyczyniają się do promocji gospodarczej Jastrzębia-Zdroju także poza jego granicami.

Na konferencji zostanie podpisany List Intencyjny o współpracy na rzecz rozwoju przedsiębiorczości pomiędzy miastem Jastrzębie-Zdrój a Śląskim Związkiem Pracodawców Lewiatan. Na spotkaniu miasto oficjalnie przystąpi do memorandum o współpracy w zakresie ochrony środowiska i transgranicznego współdziałania gospodarczo-biznesowego, którego Inicjatorem jest Izba Gospodarcza w Wodzisławiu Śląskim oraz Okresni Hospodarska Komora Karvina.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jastrzębie miastem o dobrych i stabilnych finansach Jastrzębie miastem o dobrych i stabilnych finansach

Stal Mielec wygrywa z GKS-em Stal Mielec wygrywa z GKS-em

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (27)
Hmm...11.11.2019 19:40

Oooo...robi się ciekawie...Radyjowiec to urzędas...fiu fiu fiu...sie bym się nie spodziewał bym sie :))

Grażyna11.11.2019 16:17

Hotel abbasi, radio Teheran, a może telewizja kabul, a może w końcu zajmiesz się swoją robotą za którą tak ten znienawidzony urząd ci płaci. Albo ulżyj sobie i się zwolnij.

Hotel Abbasi11.11.2019 15:34

"mining communes"
https://www.paih.gov.pl/20191118/III_meeting_in_jastrzebie_zdroj 

Jak sie uzywa translatora z gugla, to trzeba sprawdzic, co wychodzi,
inaczej miasto sie osmiesza.

Gość11.11.2019 11:30

Kąferencja jest tótaj barco poczebna.

Tylko sókcesy wybitnej pani bórmistż som w stanie być docenionymi na takiej kąferencji.

Sóper, pani bórmiszcz, sóper! Bilety jósz zostały wypszedane. Ale hentni mogom jeszcze kupić tylko u konikuf.

Pan Czepialski11.11.2019 7:59

Jak mniemam, do tej upadającej osady górniczej zjadą managerowie, prezesi, dyrektorzy największych firm oraz głowy państ światowej czołówki G-7? W takim razie ranga tegorocznej konferencji CIUT zyska od zeszłorocznej.

Anna H11.11.2019 7:09

Co tam forum, to tylko mydlenie oczu.

Czekam na Dubai.

Jestem już spakowana, moi poddani.

Gość11.11.2019 6:06

Wszyscy jesteście w błędzie. Konferencja będzie poświęcona szerokim możliwościom podjęcia pracy i robienia kariery zawodowej w Republice Czeskiej. Niektórzy już się zwiedzieli, wystarczy spojrzeć na przepełnione autokary mknące każdego dnia do naszego południowego sąsiada. Nie trzeba znać języka, ani mieć predyspozycji. Praca na produkcji lekka, łatwa i przyjemna w przyjaznej atmosferze bez polskiej zawiści. Zarobki zachodnie. Pięć dni w tygodniu po osiem godzin z wypłatą na ręke 8700zł. Do tego premie, bonusy, socjal, darmowe obiady i transport. Odliczenia od czeskiego podatku sięgające 10 000zł przelewu na konto z ich US.

Zdzich10.11.2019 19:05

Moze ta bedzie lepsza konferencja. Poprzednia tto katastrofa. 10 przedsiębiorców i 2 klasy gorniczowy

Gość10.11.2019 18:24

Może drugi Licheń otwórzmy w Jastrzębiu i sprowadzajmy pielgrzymów. Dewocjonalia i miejsca w hotelach szły by jak świeże bułeczki. Do tego jakiś święty wodotrysk i cudowne zioła z Prymatu?

Gość10.11.2019 12:46

Druga kadencja upadku miasta. Janecki rozpoczął a Hetman zakończy. Rządy nauczycieli wyk9nczyky miasto. Glosujecie na starych którym nie zależy i ich nie rozliczyć ie bo idą na emeryturę. Żenujący mieszkańcy glosujacy bez używania rozumu.

Pokaż wszystkie opinie (27)