Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
12 listopada 2019

Urzędnicy otrzymają wyższe wynagrodzenia

Urzędnicy otrzymają wyższe wynagrodzenia
fot. pixabay

Urzędnicy magistraccy, ale także pracownicy pozostałych jednostek miejskich mogą liczyć na podwyżkę płac. Pochłonie ona prawie 8 mln zł.

Podwyżki otrzymają nie tylko pracownicy urzędu, ale też MOK, MOSiR, OPS, DPS, MZK, JZK, a także administracji obsługi szkół i przedszkoli.  Większe wynagrodzenia wynikają z podniesienia przez rząd płacy minimalnej.

- Od nowego roku płaca minimalna wzrośnie do 2600 zł, dlatego w budżecie zabezpieczyliśmy pieniądze na podniesienie pensji tym osobom, które obecnie takiej kwoty nie osiągają. Jednak podniesienie płacy minimalnej skutkuje dużym spłaszczeniem pensji pomiędzy stanowiskami. Taka sytuacja powoduje ogromny dyskomfort dla pracodawcy, ale też duże niezadowolenie pracowników. Planowany na przyszły rok budżet pozwala na podwyżki na poziomie około 350 zł brutto na etat kalkulacyjny i taka pula środków została w nim ujęta - wyjaśnia Anna Hetman, prezydent miasta.

Płace pracowników wszystkich jednostek organizacyjnych miasta mają wzrosnąć już na początku roku.

- Zależało mi na tym, by podwyżkę otrzymali wszyscy pracownicy, a nie tylko ci z minimalną płacą. Wszystko wskazuje na to, że to się uda. Rynek pracy w ostatnich latach bardzo się zmienił i obecnie jest to już rynek pracownika. O ile nasze jednostki mogą konkurować z firmami, oferując pracownikom stabilność zatrudnienia, o tyle przegrywają w kwestii wynagrodzeń. Stąd też każdego roku staramy się zabezpieczać środki na podwyżki, a proponowana kwota na ten cel na 2020 rok wynosi 8 mln zł. Mam nadzieję, że Rada Miasta uchwali budżet - podkreśla prezydent Anna Hetman

Polub i udostępnij
Czytaj też

Spór zbiorowy w JSW. Poszło o podwyżki Spór zbiorowy w JSW. Poszło o podwyżki

Górnicy dostali najniższe podwyżki, średnia płaca to 7,2 tys. zł Górnicy dostali najniższe podwyżki, średnia płaca to 7,2 tys. zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (31)
Gość15.11.2019 13:19

Wierchuszka UM to jedna sitwa od kilku lat. Marysia P, wielokrotnie emerytowana, jak i wszyscy inni naczelnicy.

Prezydent i zastępcy, tak jak RM, to tylko figuranci z dużym prawdopodobieństwem zmian personalnych podczas każdych kolejnych wyborów. To takie towarzystwo wzajemnej adoracji na wzór folwarku zwierzęcego Orwella ;-)

Reszta to klika. Pasą się na inspektorach, podinspektorach i referentach. Rozgoniłbym to całe towarzystwo. Całe!

Gość15.11.2019 8:20

100/100

Szwagry rulez.

Znam jeszcze kilka innych nazwisk, które wiecznie tam u nich przesiadują. Na przykład Kohut czy Klimala. Dno!

gość14.11.2019 8:57

W urzędzie niezbędna jest reorganizacja. Za dużo osób tam siedzi. Każdy z prezydentów pakował swojaków. Kompletny brak organizacji pracy za którą odpwiada sekretarz miasta. Stanowisko to od ponad 20 lat jest w ich rodzoinie, dwóch szwagrów. Obydwaj zarabiają krocie a za nic nie odpowiadają.
Podaję link do zarobku sekretarza i pracowników urzędu oraz dyrektorów w mieście.

https://bip.jastrzebie.pl/oswiadczenie-majatkowe/42910/krzysztof-kucia-sekretarz-miasta 
https://bip.jastrzebie.pl/oswiadczenia-majatkowe/4485 

do godz. 7.5613.11.2019 15:56

Potwierdzam, poprzedni i obecny sekretarz to masakra. Obaj szwagrowie biorą wielką kasę, poprzedni nic nie robi ale jako naczelnik malutkiego wydzialka czy biura bierze to ssmą kasę i nawet ośwoadczzenia majątkowego nie musi składać. Na jakości pracy w urzedzie też się nie znał. POWINNI PODZIELIĆ JUŻ DAWNO los kamola, zresztą ich kumpla, który wiecznie u nich bywał.

Gość13.11.2019 12:46

@Gość Dziś o 10:31

Czyli coś na wzór obługi informatycznej placówek przedszoklnych?

Dostała to jedna jastrzębska firma bez przetargu. Intratne zlecenie, za które można zatrudnić kilka osób w UM.

mysz13.11.2019 12:32

i bardzo dobrze.Popieram

Gość13.11.2019 10:31

Megaprzekręt to była wyciszona sprawa szerokopasmowego internetu miejskiego za bajońskie pieniądze.

I elektroniczny obieg dokumentów dla jednostek miejskich. Środki unijne, serwery, internety, tablety.

Teraz tylko czekać jak powstanie prywatna firma, która będzie tym zarządzać.

Gość13.11.2019 8:24

Mieszkańcy wywioza ich na taczkach jak dostaną podwyżkę. W upadajacej osadzie brak środków na podstawowe potrzeby a nieroby i śliskie czopki liczą na pieniadze. Won do Wodzisławia i innych wsi na obrzeżach.

Gość13.11.2019 7:56

@gość 12.11.2019 21:55

Zresztą aktualny sekretarz z politycznego nadania jest od niego nie lepszy. A prywatnie to przecież jego szwagier

Gość13.11.2019 7:03

@gość 12.11.2019 21:55

Poprzedni sekretarz miasta, czyli aktualnie naczelnik stworzonego dla niego maluteńkiego wydzialiku?

Pamiętam kiedy chciano go zwolnić ze stanowiska sekretarza. Każdego dnia przychodził do UM w towarzystwie prawnika, który nie opuszczał jego pokoju. Lepszy byłby lekarz, ponieważ odspawanie od koryta bywa bolesne.

Pokaż wszystkie opinie (31)