Explozja Tańca

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
12 listopada 2019

Klasa rehabilitacyjno-medyczna ZS 2 w szpitalu

  • Klasa rehabilitacyjno-medyczna ZS 2 w szpitalu
  • Klasa rehabilitacyjno-medyczna ZS 2 w szpitalu
  • Klasa rehabilitacyjno-medyczna ZS 2 w szpitalu
  • Klasa rehabilitacyjno-medyczna ZS 2 w szpitalu
Więcej zdjęć:
fot. ZS2

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego, a dokładnie klasy rehabilitacyjno-medycznej oraz pożarnictwa i ratownictwa medycznego odbyli niecodzienne lekcje w jastrzębskim szpitalu. Być może jest to ich pierwszy krok na drodze kariery zawodowej w kierunku medycznym.

Klasa rehabilitacyjno-medyczna w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego miała ciekawe lekcje, które zostały przeprowadzone w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2. Młodzież zapoznała się ze specyfiką pracy lecznicy. Uczniowie odwiedzili Oddział Rehabilitacji, Dializy, Centralną Sterylizatornię, Izbę Przyjęć. Mieli okazję do bezpośrednich rozmów z personelem.

- Dyrekcja szpitala bardzo sobie ceni współpracę z Zespołem Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju. Od kilku lat uczniowie klasy o profilu rehabilitacyjno-medycznym biorą udział w zajęciach organizowanych przez naszą placówkę i poznają specyfikę jej działalności. Być może zaowocuje to wyborem przez młodzież przyszłej drogi zawodowej w kierunku medycznym - powiedziała Marcelina Kowalska, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

Uczniom, jak sami przyznali, podobała się wycieczka do jastrzębskiego szpitala. Mogli obejrzeć go z nieco innej strony, niż pacjenci, poznać specyfikę jego pracy.

- Na pewno szpital jest ciekawy miejscem do zobaczenia, z tej drugiej strony. Warto zapoznać się z zawodami medycznymi, które są tam wykonywane. Wbrew pozorom to nie są tylko stanowiska lekarskie - mówił jeden z uczniów „Dwójki”.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Koniec nauki. Czas na wakacje! Koniec nauki. Czas na wakacje!

Po wakacjach uczniowie wracają do szkół Po wakacjach uczniowie wracają do szkół

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Gość14.11.2019 14:49

Widać ze coś się dzieje w Dwójce

Antywegiel13.11.2019 23:11

Wspaniała inicjatywa, pyszny pomysł.

Rodzic13.11.2019 17:51

Rewelacja. Wydarzenie na miarę co najmniej ogólnopolską, jak nie światową.

Gość13.11.2019 12:14

Szkoła sukcesu.