Biznes na okrągło

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 4°
12 listopada 2019

Klasa rehabilitacyjno-medyczna ZS 2 w szpitalu

  • Klasa rehabilitacyjno-medyczna ZS 2 w szpitalu
  • Klasa rehabilitacyjno-medyczna ZS 2 w szpitalu
  • Klasa rehabilitacyjno-medyczna ZS 2 w szpitalu
  • Klasa rehabilitacyjno-medyczna ZS 2 w szpitalu
Więcej zdjęć:
fot. ZS2

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego, a dokładnie klasy rehabilitacyjno-medycznej oraz pożarnictwa i ratownictwa medycznego odbyli niecodzienne lekcje w jastrzębskim szpitalu. Być może jest to ich pierwszy krok na drodze kariery zawodowej w kierunku medycznym.

Klasa rehabilitacyjno-medyczna w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego miała ciekawe lekcje, które zostały przeprowadzone w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2. Młodzież zapoznała się ze specyfiką pracy lecznicy. Uczniowie odwiedzili Oddział Rehabilitacji, Dializy, Centralną Sterylizatornię, Izbę Przyjęć. Mieli okazję do bezpośrednich rozmów z personelem.

- Dyrekcja szpitala bardzo sobie ceni współpracę z Zespołem Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju. Od kilku lat uczniowie klasy o profilu rehabilitacyjno-medycznym biorą udział w zajęciach organizowanych przez naszą placówkę i poznają specyfikę jej działalności. Być może zaowocuje to wyborem przez młodzież przyszłej drogi zawodowej w kierunku medycznym - powiedziała Marcelina Kowalska, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

Uczniom, jak sami przyznali, podobała się wycieczka do jastrzębskiego szpitala. Mogli obejrzeć go z nieco innej strony, niż pacjenci, poznać specyfikę jego pracy.

- Na pewno szpital jest ciekawy miejscem do zobaczenia, z tej drugiej strony. Warto zapoznać się z zawodami medycznymi, które są tam wykonywane. Wbrew pozorom to nie są tylko stanowiska lekarskie - mówił jeden z uczniów „Dwójki”.

 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Miłość w "Korfantym",  czyli słodkości w walentynki Miłość w "Korfantym", czyli słodkości w walentynki

Przez żołądek do... nauki niemieckiego w II LO Przez żołądek do... nauki niemieckiego w II LO

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (4)
Gość14.11.2019 14:49

Widać ze coś się dzieje w Dwójce

Antywegiel13.11.2019 23:11

Wspaniała inicjatywa, pyszny pomysł.

Rodzic13.11.2019 17:51

Rewelacja. Wydarzenie na miarę co najmniej ogólnopolską, jak nie światową.

Gość13.11.2019 12:14

Szkoła sukcesu.