Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
13 listopada 2019

Średnia płaca urzędnika to 2970 zł. Chcą wzrostu o 1100 zł

Średnia płaca urzędnika to 2970 zł. Chcą wzrostu o 1100 zł
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Średnia płaca w Urzędzie Miasta w Jastrzębiu-Zdroju wynosi 2970 zł brutto.  Jak informują związki zawodowe magistratu od kilku lat nie było poważnych podwyżek. Działacze domagają się wzrostu płac o 1100 zł brutto.

 - W tym roku np. dostaliśmy 70 zł brutto. To był jeden z głównych powodów, dla których podjęliśmy decyzję o założeniu związku zawodowego - mówi Katarzyna Guzy, przewodnicząca „Solidarności” w UM Jastrzębie-Zdrój. 

Związkowcy upomnieli się o podwyżki u prezydent miasta Anny Hetman już w lipcu. Kolejne spotkania w sprawie wzrostu płac odbyły się we wrześniu i w październiku. Podczas tych rozmów  nie przedstawiono stronie związkowej żadnych konkretnych propozycji. – Usłyszeliśmy od pani prezydent, że miasto dopiero w połowie października zdobędzie dane dotyczące m.in. wpływów z podatku PIT czy wysokości subwencji oświatowej, więc nie wiadomo, ile pieniędzy będzie w przyszłym roku w miejskim budżecie. 24 października podczas kolejnych rozmów znowu powiedziano nam, że nie ma jeszcze kompletnych danych, w związku z czym nie otrzymamy konkretnej odpowiedzi na nasze postulaty. W tej sytuacji pozostał nam tylko spór zbiorowy – wskazuje Katarzyna Guzy. 

25 października „Solidarność” działająca w jastrzębskim magistracie rozpoczęła procedurę sporu zbiorowego. Domaga się podwyżek dla wszystkich pracowników o 1100 brutto do końca 2020 roku  oraz gwarancji, że w kolejnych latach pensje pracowników będą rosnąć co najmniej o tyle, ile w danym roku wzrośnie płaca minimalna.

– Nie mogliśmy dłużej czekać. Do połowy listopada miasto musi przekazać do Regionalnej Izby Obrachunkowej założenia budżetu na przyszły rok. Jeśli RIO je zaakceptuje, przesunięcie jakichkolwiek większych kwot w budżecie będzie bardzo trudne.  Wówczas  usłyszelibyśmy pewnie, że podwyżek nie będzie, bo w budżecie nie przewidziano na to pieniędzy i kolejny rok trzeba będzie spisać na straty – tłumaczy przewodnicząca. 

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Spór zbiorowy w JSW. Poszło o podwyżki Spór zbiorowy w JSW. Poszło o podwyżki

Górnicy dostali najniższe podwyżki, średnia płaca to 7,2 tys. zł Górnicy dostali najniższe podwyżki, średnia płaca to 7,2 tys. zł

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (45)
gość16.11.2019 21:14

W urzędzie i jednostkach miasta nie zarabiają mało. Ta średnia płaca 2.970 złó wynika z przerostu liczby pracowników. Największe pocieszenie dla placówek oświatowych jest, że odszedł sławetny naczelnik wydziału edukacji - dlaczego i dokąd poszedł? Przekonajcie sie o tym ile zarabiają praownicy tych jednostek na podstawie ich oświadczeń majątkowych, oto link:
https://bip.jastrzebie.pl/oswiadczenia-majatkowe/4485 

Czestmir15.11.2019 6:16

@J23
"Nie chcemy pracować w gminach ościennych"
A dlaczego nie? W takim razie po co do nas przyjeżdżają do UM mieszkańcy okolicznych miast i gmin? Do pracy.

"nam chodzi o zarobki pomoc referenta, referentow, podinspektorow i inspektorów"
Przecież pisze wyraźnie, że mało zarabia urzędnik, bez rozdrabniania o zajmowane stanowisko. Czyli wszyscy?

Do J2314.11.2019 21:34

To czemu nie robisz u siebie w gminie jak tam lepiej płacą? Tylko zabierasz robotę naszym mieszkańcom?
A może tak jak ludzie piszą nie nadajecie się do niczego to wasi was nie chcą a tu pociotki dali wam miejsce a i tak nic nie robicie.

J23 14.11.2019 18:50

Nie mówimy o zarobkach dyrektorów, czy naczelników, nam chodzi o zarobki pomoc referenta, referentow, podinspektorow i inspektorów, im się należy za wszystko ,to są mrówki w um i jednostkach . Tak mało zarabiają, a tak dużo robią.pomyslcie o tym.

J23 14.11.2019 18:44

Wszyscy dostali, to czas na urząd i jednostki w Jastrzębiu. Wszyscy w gminach ościennych dawno zarabiają po 3tys. na rękę. i jeszcze więcej, a my Nie chcemy pracować w gminach ościennych, my jesteśmy patrioci lokalni i walczymy o nas,nasze domostwa i rodziny. Trzeba tu pracować i płacić podatki w naszym ukochanym Jastrzębie Zdrój.Pozdrawiam wszystkich

Czestmir14.11.2019 16:19

I znowu ten głupkowaty osad górniczy pisze wszystkie komentarze pod różnymi pseudonimami.

Ale tym razem się z nim wyjątkowo zgadzam.

Profesor mniemanologii stosowanej14.11.2019 12:36

Nieodwołanie i dożywotnio każdy pracownik UM powinien mieć przyznany darmowy deputat węglowy.

I karnet do kina oraz kupon rabatowy do sieci dyskontów spożywczych, uwzględniający w zakupach alkohol.

Ponadto każdy pracownik UM powinien mieć przyznany samochód służbowy z kierowcą i ryczałtem za paliwo.

Gość14.11.2019 11:17

Bardzo dobrze, że chcą podwyżek.

Ponieważ te podwyżki im sie po prostu należą za ciężką pracę.

Być może po tej podwyżce dogonią wreszcie swoimi zarobkami podobne stanowiska w Godowie i Mszanie.

Gość14.11.2019 10:40

@Lukasz

Ile razy w tygodniu chodzisz tam rejestrować samochód?

No, chyba, że jesteś handlarzem. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że w miarę uczciwym.

Ciekawy z Ruptawy14.11.2019 10:14

Patrząc na te publikowane oświadczenia majątkowe, dochodzę do wniosku, że budżetówka ma się świetnie.

Biadolenie o podwyżkę to zwykłe mydlenie oczu.

Przecież jest tam czarno na białym!

Pokaż wszystkie opinie (45)