Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
13 listopada 2019

Pędził jak wariat. Złapała go grupa pościgowa

Pędził jak wariat. Złapała go grupa pościgowa
fot. KMP Jastrzebie

To kolejny kierowca, który zamienił drogę w tor wyścigowy. Miał pecha - został schwytany przez policyjną grupę pościgową. Stracił prawo jazdy. 

W niedzielę około godziny 7.37 w trakcie patrolu przez grupę SPEED ulicy Pszczyńskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej audi, którego kierowca pozwolił sobie na jazdę w terenie zabudowanym z prędkością 106 km/h.

- Kierującym osobówką okazał się 28-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego. Mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy oraz ukarali go mandatem karnym. Teraz mężczyzna przez trzy miesiące, nie będzie mógł korzystać ze swoich uprawnień do kierowania pojazdami - relacjonuje asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Natomiast w piątek, patrol ruchu drogowego w trakcie posterunku stałego na ulicy Połomskiej, dokonywał pomiaru prędkości.

- Około godziny 8.45 mundurowi zatrzymali kierującego samochodem osobowym kia, który w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 82/50 km/h. Kierującym okazał się 29-letni mieszkaniec Rybnika. W trakcie kontroli okazało się, że kierujący nigdy nie miał uprawnień do kierowania pojazdami oraz wielokrotnie był już karany za jazdę bez uprawnień. Z uwagi, iż karanie mandatem nie skutkowało, stróże prawa sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Samochód został odholowany na parking strzeżony - mówi asp. Halina Semik.

 

 
Polub i udostępnij
Czytaj też

Policjanci apelują: Nie dajcie się zabić! Policjanci apelują: Nie dajcie się zabić!

Pędził przez miasto. Dostał 16 punktów karnych Pędził przez miasto. Dostał 16 punktów karnych

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (19)
Haha14.11.2019 17:06

No a taki gruby z pizzeri w centrum tez niema prawka miał dzwona jakieś 1.5tygodnia temu i znowu jeździ autem ....

Dżordż prosto z drzewa14.11.2019 16:18

@Za niskie kary

100/100

I konfiskata samochodu, czyli narzędzia potencjalnej zbrodni. A w razie, jeśli to nie auto sprawcy, to natychmiast albo nawet jeszcze szybciej delikwenta do Chwilówki, nich zaciągnie kredycik i spłaca właściciela. Tak, tylko tak!

Za niskie kary14.11.2019 11:40

Strata prawa jazdy i kara finansowa 50 tysięcy, to powinna być podstawa na dzień dobry. Złapany za kierownicą po utraceniu prawka powinien zapłacić 20 tysięcy. W złotówkach i w ciągu tygodnia. Inaczej dostaje skierowanie do obozu pracy, gdzie będzie przebywał tak długo jak nie odpracuje tych pieniędzy. A stawki są niziutkie, bo muszą zarobić na swe utrzymanie w obozie.
Tak ustawa już jest przygotowywana.

Podatnik13.11.2019 20:33

Po pierwsze.
Mandaty da tych co bez papieru jeżdżą są stosunkowo za MAŁE!!!

Po drugie.
Coś z tymi prędkościami jest zawsze w granicach "limitu" żeby zabrać i nie podpaść.

Po trzecie.
Miałem okazję w mieście być złapany za jazdę rzekomo 95km/h. Fakt miałem grubo ponad 50 ale nie aż tyle. Uratowała mnie kamerka na przedniej szybie. Kazali jechać po krótkiej pogaduszce między sobą. Mam wrażenie że mieli zapis prędkości znajomego kolesia i na niego szukali następnego jelenia.

Po czwarte.
Dziś w Zebrzydowicach rano drogówka z laserowego miernika "strzelała" po domach. Pytanie - kalibrowali czy sprawdzali z jaką prędkością się przemieszczają? Głośno ostatnio że domy pędzą 16km/h.

To sem ja13.11.2019 17:32

Co do drugiego przypadku, pełna zgoda.
Ale ta 50-ka na drodze dwujezdniowej to skandal!!!

Maksiu13.11.2019 17:00

"Obwodnica to jest dramat szczególnie na Bziu"
- gdzie na Bziu widziałeś obwodnice?

Gość13.11.2019 13:08

Prawidłowo kosić ile wlezie, Obwodnica to jest dramat szczególnie na Bziu co tam wyprawiają. W centrum z kolei wyprzedzanie na przejściu dla pieszych to standard w Jastrzębiu. W internecie podoba mi się odpowiedź policjanta na owe wyprzedzanie "Dziś nie nałożę na Pana mandatu, dziś zabiorę Panu prawo jazdy niech sąd zdecyduje co z Panem zrobić" Brawo. Tak ma być.

Gość13.11.2019 12:27

Czepiacie się.

Ci biedni kierowcy zapewne do takiego zachowania zostali sprowokowani. Czy objęto ich opieką psychologa?

Poza tym wszystiemu winna jest droga. Bo gdyby dokładnie w tamtym miejscu było rondo to jechałby wolniej.

Mirek 13.11.2019 12:24

Coś podejrzane są te mierniki prędkości- wszyscy piraci drogowi pędzą po jastrzębskich drogach z prędkością 104-106 km/h.
I tak od poczatku roku .

WC prezes13.11.2019 12:17

Kolejnego mniej i bardzo dobrze.

Pokaż wszystkie opinie (19)