Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
14 listopada 2019

Górnicze związki zawodowe stracą wpływy?

Górnicze związki zawodowe stracą wpływy?
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

Likwidacja ministerstwa energii i podział jego kompetencji pomiędzy kilka resortów nie spodobał się związkom zawodowym. Pojawiają się głosy, że działacze stracą swoje wpływy.

Jerzy Markowski, były wiceminister przemysłu, handlu i gospodarki wyraził zadowolenie z likwidacji ministerstwa energii, którego działalność oceniał krytycznie.

- Niestety bywało i tak, że na dyskusjach i łajaniu ministrów związkowcy próbowali budować swoją pozycję. Jeśli tylko minister Sasin otoczy się ludźmi kompetentnymi, to jestem spokojny o branżę. Także na czele resortu środowiska staje młody człowiek, pochodzący ze Śląska, prawnik z wykształcenia. Jego poprzednik wydawał koncesje w tempie jedna na 900 dni. Jeśli nowy minister będzie tylko stosować się do obowiązującego prawa to jestem spokojny - mówił  Markowski dla portalu nettg.pl.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Minister pisze do górników w dniu Barbórki Minister pisze do górników w dniu Barbórki

JSW ma 64 związki zawodowe. Związkowców jest więcej niż pracowników JSW ma 64 związki zawodowe. Związkowców jest więcej niż pracowników

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (28)
Byczek18.11.2019 12:46

do Mirek ZZ obstawiły biura podróży i posadzili tam pociotków
do Pendzel. Zwiazek SLd to jakas pomyłka na kopalni mnie by było wstyd sie zapisac do SLD a szef słynny oliwa.

Byczek18.11.2019 12:42

Czekam na ten moment aby te tłuste kocury gdzie niekórzy biorą łapówki jak mawiają koledzy za załatwienie komus pracy i w ogóle teraz ZZ to jeden wielki syf i układy. Zeszmacenie i nic wiecej. Dobrze że się z nich dawno wypisąłem

gość16.11.2019 15:37

Napisano - Górnicze związki zawodowe stracą wpływy? Należy zacząć, na co mieli te wpłóywy, z kim, o czym o o kim chcieby dyskutować? Wiadamo, że oni tylko dbają o swoje cztery litery bo tylko tyle potrafią. Niech idą na dołó do roboty bo górnicy nie zarobią na nich i cfały aparat urzędniczy, który siedzi w biurach.

Czestmir15.11.2019 6:35

Uderz w stół a nożyce się odezwą

Kwk zofiówka 15.11.2019 6:13

A zwiazek ryby z zofiówka jeszcze istnieje bo na szkoleniach jakos cicho tam jest kiedys to tam chwali na potęgę

Pendzel14.11.2019 21:36

A Tadek M i tak bedzie miał największą władzę na kopalni

Gość14.11.2019 21:23

Trzeba tez zabrac sie za fundacje rodzin gorniczych... gornicy sa przymuszani przez dozor wyzszy kopalni do wplacania tam pieniedzy pod pseudo grozba naganny:/

Pokaż wszystkie opinie (28)