Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
14 listopada 2019

Najczęściej biją po alkoholu i narkotykach

Najczęściej biją po alkoholu i narkotykach
fot. pixabay

Osoby będące pod wypływem alkoholu czy narkotyków najczęściej są sprawcami przemocy w rodzinie. Może ona przybierać formy agresji fizycznej oraz psychicznej, słownej.

Sytuacja ta dotyczy zarówno sprawcy jak i osoby doznającej przemocy, w szczególności, gdy zjawisko obejmuje obydwoje partnerów. Sprawcy przemocy w rodzinie często znajdują się w stanie nietrzeźwości. Nawet 81% z nich stosuje przemoc będąc pod wpływem alkoholu.

- Wiąże się to z brakiem kontroli zachowań agresywnych. Spożywanie alkoholu może redukować zahamowania i wyzwalać zachowania dewiacyjne. Często negatywnie zmienia również aktywność mózgu, co wiąże się z rozwojem zachowań agresywnych. Dodatkowo, przewlekły alkoholizm może prowadzić do dysfunkcji kory mózgowej, a w szczególności płata skroniowego, co również sprzyja patologicznym zachowaniom - mówi asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mundurowi tłumaczą, że bycie pod wpływem alkoholu nie stanowi przesłanki do złagodzenia kary za stosowanie przemocy wobec bliskich, a wpływać może na jej zaostrzenie. Alkoholizm jest chorobą i w przypadku nadużywania alkoholu warto jest zgłosić się do lekarzy specjalistów.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Jechała wężykiem i miała przy sobie narkotyki Jechała wężykiem i miała przy sobie narkotyki

33-letnia kobieta zatrzymana z narkotykami 33-letnia kobieta zatrzymana z narkotykami

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
kononowicz17.11.2019 13:45

Hasło "piję, nie biję" na opakowaniach z alkoholem myślę, że też mogłoby chwycić za serce każdego prawdziwego alkoholika lub pijaka.

kononowicz17.11.2019 13:38

Wychodzi na to, że w takich sytuacjach nikt się nie przyznaje do tego, że alkohol szkodzi. Każdy jest niby trochę poszkodowany, dobrze że alkohol się sprzedaje, bo są wpływy z racji akcyzy, ale lepiej zapobiegawczo iść do lekarza, żeby się dowiedzieć, że alkohol jest niezdrowy w zbyt dużych ilościach, bo przypadkiem można komuś przyp.....ć, a to nie zmniejszy winy, wręcz przeciwnie, chociaż alkoholizm jest chorobą...

wniosek15.11.2019 22:31

Jeśli ktoś odkorkowuje flaszkę, lub przygotowuje działkę, powinien zostać ciężko pobity. Żeby się nie dać, trzeba wyprzedać atak.

Gość15.11.2019 9:44

Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić agresywnego heroinistę na haju.

Gość15.11.2019 8:17

To jakieś badania należy przeprowadzić, co jest bardziej wpływające na bicie kobiet.

Zamknąć kilka par w odosobnieniu i obserwować.

Podawać regularnie jednej alkohol, drugiej narkotyki a trzeciej dopalacze. Zobaczymy.

TPW15.11.2019 4:21

Zdelegalizować alkohol! Zabronić, powoduje agresje i nieszczęście. Za ziółka zamykają, bo człowiek szczęśliwy i co najwyżej głodny po.

CzakNoris14.11.2019 20:32

Jak chłop baby nie bije, to jej mózg gnije.

WC prezes14.11.2019 16:53

Biją, piją, i co jeszcze a kobiety to święte ?

Profesor mniemanologii stosowanej14.11.2019 15:32

@Gość

"Najgorzej jak sobie kobieta wypije. Zero zahamowań i obce penisy w głowie ."

Penisy żeby tylko w głowie. Ale jeżeli nawet, to którym otworem najczęściej?

gość14.11.2019 14:23

jak zwyjke patologia rodzi patologię. Uważam, że jest to wina kobiet, że na to pozwalają, nigdzie nie zgłaszają, w tajemnicy trzymają i myślą, że nikt obok nie słyszy. Zachowują się niczym niewolnice Izaury. A alkoholoce są panami i władcami i myślą, że wszystko mogą więc durne baby cierpią.

Pokaż wszystkie opinie (20)