Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
Depilacja
14 listopada 2019

Najczęściej biją po alkoholu i narkotykach

Najczęściej biją po alkoholu i narkotykach
fot. pixabay

Osoby będące pod wypływem alkoholu czy narkotyków najczęściej są sprawcami przemocy w rodzinie. Może ona przybierać formy agresji fizycznej oraz psychicznej, słownej.

Sytuacja ta dotyczy zarówno sprawcy jak i osoby doznającej przemocy, w szczególności, gdy zjawisko obejmuje obydwoje partnerów. Sprawcy przemocy w rodzinie często znajdują się w stanie nietrzeźwości. Nawet 81% z nich stosuje przemoc będąc pod wpływem alkoholu.

- Wiąże się to z brakiem kontroli zachowań agresywnych. Spożywanie alkoholu może redukować zahamowania i wyzwalać zachowania dewiacyjne. Często negatywnie zmienia również aktywność mózgu, co wiąże się z rozwojem zachowań agresywnych. Dodatkowo, przewlekły alkoholizm może prowadzić do dysfunkcji kory mózgowej, a w szczególności płata skroniowego, co również sprzyja patologicznym zachowaniom - mówi asp. Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Mundurowi tłumaczą, że bycie pod wpływem alkoholu nie stanowi przesłanki do złagodzenia kary za stosowanie przemocy wobec bliskich, a wpływać może na jej zaostrzenie. Alkoholizm jest chorobą i w przypadku nadużywania alkoholu warto jest zgłosić się do lekarzy specjalistów.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Policjanci przechwycili 200 działek narkotyków Policjanci przechwycili 200 działek narkotyków

Wciągali amfę tuż pod okiem kamery na Wielkopolskiej Wciągali amfę tuż pod okiem kamery na Wielkopolskiej

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (20)
kononowicz17.11.2019 13:45

Hasło "piję, nie biję" na opakowaniach z alkoholem myślę, że też mogłoby chwycić za serce każdego prawdziwego alkoholika lub pijaka.

kononowicz17.11.2019 13:38

Wychodzi na to, że w takich sytuacjach nikt się nie przyznaje do tego, że alkohol szkodzi. Każdy jest niby trochę poszkodowany, dobrze że alkohol się sprzedaje, bo są wpływy z racji akcyzy, ale lepiej zapobiegawczo iść do lekarza, żeby się dowiedzieć, że alkohol jest niezdrowy w zbyt dużych ilościach, bo przypadkiem można komuś przyp.....ć, a to nie zmniejszy winy, wręcz przeciwnie, chociaż alkoholizm jest chorobą...

wniosek15.11.2019 22:31

Jeśli ktoś odkorkowuje flaszkę, lub przygotowuje działkę, powinien zostać ciężko pobity. Żeby się nie dać, trzeba wyprzedać atak.

Gość15.11.2019 9:44

Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić agresywnego heroinistę na haju.

Gość15.11.2019 8:17

To jakieś badania należy przeprowadzić, co jest bardziej wpływające na bicie kobiet.

Zamknąć kilka par w odosobnieniu i obserwować.

Podawać regularnie jednej alkohol, drugiej narkotyki a trzeciej dopalacze. Zobaczymy.

TPW15.11.2019 4:21

Zdelegalizować alkohol! Zabronić, powoduje agresje i nieszczęście. Za ziółka zamykają, bo człowiek szczęśliwy i co najwyżej głodny po.

CzakNoris14.11.2019 20:32

Jak chłop baby nie bije, to jej mózg gnije.

Pokaż wszystkie opinie (20)