Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 7°
Depilacja
15 listopada 2019

Uczniowie z Technikum Hotelarskiego uczą przedszkolaków

Uczniowie z Technikum Hotelarskiego uczą przedszkolaków
fot. ZS 2

Hotelarz to zawód z przyszłością  - tak twierdzą uczniowie Technikum Hotelarskiego w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju, którzy odwiedzili Publiczne Przedszkole nr 20.

Przedszkolacy już interesują się tym, jakie są zawody i mają swoje pierwsze upodobania.  Pedagodzy uważają, że w wieku przedszkolnym można zauważyć pewne predyspozycje co do przyszłego zawodu.  Dobrą okazją ku temu są spotkania najmłodszych z uczniami szkół średnich. Z wizytą do jednego z jastrzębskich przedszkoli wybrali się uczniowie Technikum Hotelarskiego w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego.

- W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery  2019 uczniowie 4. klasy Technikum Hotelarskiego opowiadali dzieciom z Publicznego Przedszkola  Nr 20 o swoim przyszłym zawodzie. Na koniec wspólnie z przedszkolakami układali serwetki na różne sposoby. Przedszkolacy chętnie wzięli udział we wspólnej zabawie -  mówi Iwona Wewióra, nauczyciel ZS 2.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Miłość w "Korfantym",  czyli słodkości w walentynki Miłość w "Korfantym", czyli słodkości w walentynki

Przez żołądek do... nauki niemieckiego w II LO Przez żołądek do... nauki niemieckiego w II LO

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (5)
kononowicz17.11.2019 13:19

No i pięknie:)

Gość15.11.2019 17:45

Niech się maluchy uczą

Dżordż prosto z drzewa14.11.2019 16:13

@do Hotel Abbasi

"Nie muszą być te hotele w Jastrzębiu."

Racja. Czyli taki kierunek nauczania będzie sprzyjał dalszemu wyludnianiu się miasta przez młodych. Pięknie!

do Hotel Abbasi14.11.2019 15:41

Nie muszą być te hotele w Jastrzębiu. Absolwenci Technikum są rozchwytywani w regionie i z powodzeniem znajdują pracę. To dobry, perspektywiczny zawód. A co mają się uczyć na górnika czy sprzedawcę w markecie?

Hotel Abbasi14.11.2019 15:38

A gdzie w Jastrzebiu sa te hotele, ktore zatrudnia przyszlych absolwentow?