Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 6°
15 listopada 2019

Autobus PKM wycofany z ruchu przez drogówkę

Autobus PKM wycofany z ruchu przez drogówkę
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W środę jeden z autobusów komunikacji miejskiej został wycofany z ruchu przez policjantów ruchu drogowego. Rzecznik MZK uspokaja, że doszło tylko do drobnej awarii. 

Do zdarzenia doszło w środę, kiedy oficer dyżurny jastrzębskiej policji otrzymał zgłoszenie o autobusie, którego stan techniczny zagraża pasażerom.

W trakcie kontroli drogowej mundurowi ujawnili, iż częściowo brakuje śrub do płyty zabezpieczającej silnik w przedziale pasażerskim, oraz wycieki płynów eksploatacyjnych. Stróże prawa zatrzymali dowód rejestracyjny oraz nie pozwolili, aby autokar jechał dalej. Pasażerowie, musieli opuścić pojazd a autobus, został odholowany przez właściciela

Jak się okazało autobus należał do Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej.

- Autobus miał drobną usterkę niezwiązaną z bezpieczeństwem jazdy. Chodziło o brak odpowiedniego mocowania osłony silnika. Usterka tego samego dnia została usunięta - mówi Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy Międzygminnego Związku Komunikacyjnego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Limit pasażerów w autobusach Uwaga! Limit pasażerów w autobusach

Ludzie przestają jeździć autobusami Ludzie przestają jeździć autobusami

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (36)
antyPKM18.11.2019 11:29

Co na to Pan szereda, który cały czas jest za ratowaniem tego trupa? PKM to trup.

Gość18.11.2019 8:20

"Czy obydaj po politologii jak większość osób na stanowiskach kierowniczych."

No ba, jak nie jak tak. Liczy się papier.

W dodatku z politologii zaocznej, eksternistycznej lub korespondencyjnej prywatnej Wyższej Uczelni Czegośtam.

Gość17.11.2019 18:29

No napewno usunieto usterke wycieku plynow natychmiast, ciekawe ktory diagnosta to podbije:) przy takim gabarycie pojazdu taka usterke usowa sie conajmniej jeden dzien pod warunkiem ze sa czesci

kononowicz17.11.2019 13:30

Pewnie jakiś pasażer chwilę przed kontrolą zabrał sobie śrubkę i się posikał na widok kontroli. Stąd ten wyciek. Jakby oddal śrubkę, to sprawę udałoby się załatwić na miejscu.

Yeti17.11.2019 12:49

Tu co drugi autobus wygląda kiepsko,skąd oni je wzieli???

gość16.11.2019 20:56

Rzecznik MZK taki sam jak rzecznik np. magistratu. Oni służą swemu chlebodawcy i zrobią wszystko co im każą!!! Czy obydaj po politologii jak większość osób na stanowiskach kierowniczych.

Uchaty16.11.2019 16:26

Skoro został zabrany dowód rejestracyjny to oznacza, że pojazd stwarzał zagrożenie więc niech Pan Rafał nie pier*oli głupot XD

dysydent16.11.2019 12:32

Ten pseudo rzecznik powinien pracować w koncernie Boeinga, tam by dopiero mieli z niego ubaw. Na pytanie o wycieki płynów eksploatacyjnych w samolocie odpowiedział by że to drobna usterka niezwiązana z bezpieczeństwem lotu.

Ja16.11.2019 9:34

Szukanie sensacji, portale nie mają co pisać, więc piszą o śrubach. Aaa wywieźli wraka z Przyjaźni, wiec nie zapomnijcie o artykule !! Ps. Autobus komunikacji miejskiej tym nie autokar.

Gornik16.11.2019 2:20

Za chwilę nie będzie czym jeździć po Jastrzębiu

Pokaż wszystkie opinie (36)