Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
15 listopada 2019

Autobus PKM wycofany z ruchu przez drogówkę

Autobus PKM wycofany z ruchu przez drogówkę
fot. Damian Hetman / jastrzebieonline.pl

W środę jeden z autobusów komunikacji miejskiej został wycofany z ruchu przez policjantów ruchu drogowego. Rzecznik MZK uspokaja, że doszło tylko do drobnej awarii. 

Do zdarzenia doszło w środę, kiedy oficer dyżurny jastrzębskiej policji otrzymał zgłoszenie o autobusie, którego stan techniczny zagraża pasażerom.

W trakcie kontroli drogowej mundurowi ujawnili, iż częściowo brakuje śrub do płyty zabezpieczającej silnik w przedziale pasażerskim, oraz wycieki płynów eksploatacyjnych. Stróże prawa zatrzymali dowód rejestracyjny oraz nie pozwolili, aby autokar jechał dalej. Pasażerowie, musieli opuścić pojazd a autobus, został odholowany przez właściciela

Jak się okazało autobus należał do Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej.

- Autobus miał drobną usterkę niezwiązaną z bezpieczeństwem jazdy. Chodziło o brak odpowiedniego mocowania osłony silnika. Usterka tego samego dnia została usunięta - mówi Rafał Jabłoński, rzecznik prasowy Międzygminnego Związku Komunikacyjnego.

Polub i udostępnij
Czytaj też

Uwaga! Zmiana trasy autobusów Uwaga! Zmiana trasy autobusów

Kierowcy znowu będą sprzedawać bilety jednorazowe Kierowcy znowu będą sprzedawać bilety jednorazowe

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (36)
antyPKM18.11.2019 11:29

Co na to Pan szereda, który cały czas jest za ratowaniem tego trupa? PKM to trup.

Gość18.11.2019 8:20

"Czy obydaj po politologii jak większość osób na stanowiskach kierowniczych."

No ba, jak nie jak tak. Liczy się papier.

W dodatku z politologii zaocznej, eksternistycznej lub korespondencyjnej prywatnej Wyższej Uczelni Czegośtam.

Gość17.11.2019 18:29

No napewno usunieto usterke wycieku plynow natychmiast, ciekawe ktory diagnosta to podbije:) przy takim gabarycie pojazdu taka usterke usowa sie conajmniej jeden dzien pod warunkiem ze sa czesci

kononowicz17.11.2019 13:30

Pewnie jakiś pasażer chwilę przed kontrolą zabrał sobie śrubkę i się posikał na widok kontroli. Stąd ten wyciek. Jakby oddal śrubkę, to sprawę udałoby się załatwić na miejscu.

Yeti17.11.2019 12:49

Tu co drugi autobus wygląda kiepsko,skąd oni je wzieli???

gość16.11.2019 20:56

Rzecznik MZK taki sam jak rzecznik np. magistratu. Oni służą swemu chlebodawcy i zrobią wszystko co im każą!!! Czy obydaj po politologii jak większość osób na stanowiskach kierowniczych.

Uchaty16.11.2019 16:26

Skoro został zabrany dowód rejestracyjny to oznacza, że pojazd stwarzał zagrożenie więc niech Pan Rafał nie pier*oli głupot XD

dysydent16.11.2019 12:32

Ten pseudo rzecznik powinien pracować w koncernie Boeinga, tam by dopiero mieli z niego ubaw. Na pytanie o wycieki płynów eksploatacyjnych w samolocie odpowiedział by że to drobna usterka niezwiązana z bezpieczeństwem lotu.

Ja16.11.2019 9:34

Szukanie sensacji, portale nie mają co pisać, więc piszą o śrubach. Aaa wywieźli wraka z Przyjaźni, wiec nie zapomnijcie o artykule !! Ps. Autobus komunikacji miejskiej tym nie autokar.

Gornik16.11.2019 2:20

Za chwilę nie będzie czym jeździć po Jastrzębiu

Pokaż wszystkie opinie (36)