Explozja Tańca

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 0°°
15 listopada 2019

Którędy do kina? Jak będzie wyglądała Strefa Centrum?

Którędy do kina? Jak będzie wyglądała Strefa Centrum?Fragment Studium zagospodarowania terenu C-70 przygotowanego przez firmę ARKUS BPD Sp. z o.o. na zlecenie właściciela terenu, firmy Atrium Jastrzębie-Zdrój z o.o.

Zagospodarowanie Strefy Centrum wzbudza ogromne emocje w mieście. Część mieszkańców, chce, aby znajdowała się tam nowoczesny obiekt rekreacyjno-usługowy, inni - wolą miejsce to przeznaczyć na park.

Według koncepcji właściciela terenu w Strefie Centrum ma się znajdować nowoczesny obiekt rekreacyjno-usługowy. W jego skład wchodziły by sale kinowe, kluby fitness i restauracje oraz budynki konferencyjno-biurowe i nowoczesne mieszkania, a wszystko to z maksymalnym poszanowaniem zieleni. Zlokalizowane pomiędzy nimi place z fontannami, oczkami wodnymi i zielenią miałyby stanowić miejsce spotkań i integracji.

Odbyły się trzy spotkania konsultacyjne z mieszkańcami na temat Strefy Centrum. Duża część z nich oczekuje zagospodarowania tego terenu zgodnie z zamierzeniami inwestora. Nie mniejsza część mieszkańców domaga się, za pośrednictwem organizacji ekologicznych, aby nie doszło do tej inwestycji, a obszar ten pełnił funkcje zielonych płuc miasta - czegoś w rodzaju parku.

W środę w jastrzębskim magistracie odbyły się warsztaty, gdzie problematyka i dyskusja była zawężona do zagadnień przestrzennych, komunikacyjnych, architektonicznych i krajobrazowych w kontekście projektu nowego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

Co dalej ze Strefą Centrum? Jesienią decyzja Co dalej ze Strefą Centrum? Jesienią decyzja

Kino Samochodowe już w piątek. Zapisy trwają Kino Samochodowe już w piątek. Zapisy trwają

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (66)
Daniel19.11.2019 11:01

Dokument własny Urzędu Miasta Jastrzębie pt. "Inwentaryzacja i Waloryzacja przyrodnicza miasta Jastrzębia-Zdrój" z 2012 mówi wyraźnie teren ten "?pełni ważną funkcję w ekosystemie miasta będąc ostoją wielu rzadkich gatunkach ptaków" oraz że "?dobrym pomysłem wydaje się nadanie obiektowi charakteru parkowego". Wysoką wartość przyrodniczą i rekreacyjna tego terenu potwierdza także opinia Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska. Miasto zamówiło także dodatkowa ekspertyzę Głównego Instytutu Górnictwa- który nie tylko potwierdził wartość przyrodniczą tego terenu ale wyraźnie stwierdził: "...Z uwagi na rozległość terenu, specyfikę krajobrazową czy wiek drzewostanu i dużą liczbę drzew wyróżniających się .... nie jest możliwie wykreowanie podobnego obiektu w innym miejscu miasta Jastrzębia Zdroju!".

Gość18.11.2019 7:55

@Daniel

"Tysiące mieszkańców miasta poparło swoimi podpisami inicjatywę zielonego centrum"

No to przecież mają, co chceli, więc w czym problem? Zarośla, krzaczory i chwasty = zielone centrum Jastrzębia.

Osadnik 17.11.2019 14:26

Płuca które mają swój urok haha taa jak całe to Jastrzębie ,dziennie jak patrzę z balkonu to tej nieudolności napatrzeć się nie umiem.

linka7817.11.2019 13:35

Przy tym kierunku w jakim zmierza miasto to ja tam widzę jadłodajnię dla żuli, dom opieki seniora i budynki socjalne dla mieszkańców rozpadającego się cudbloku z ul. Północnej.

Tadzik17.11.2019 13:27

@Daniel
Bardzo serdecznie dziękuję za Pana obronę. Razem uda nam się powstrzymać nowe sklepy zagrażające sieci moich sklepów

Loczek17.11.2019 13:08

@hotel abbasi

Jest też bardzo dobry polski film pod tytułem "Łukasz".

gość16.11.2019 22:34

Prezydent przesiedzi kolejne cztery lata i nic nie zrobi, żadnego inwestora nie ściągnie. Czy zdąży wybudować tem wiadukt??? Przy tych zdolnościach raczej nie! Po co jej tylu pracowników w tym urzędzie?

Racjonalny16.11.2019 22:17

To jest tak duży obszar, że można zrobić część usługowo-rozrywkową i część "zieloną".
Jak już coś powstanie w tym miejscu, to wtedy uwierzę, że to się stało. Spór o to miejsce trwa już od ponad dekady.

Hotel Abbasi16.11.2019 20:02

@Daniel

Nie bulwersuj sie. "Inwestor" od 13 lat nic tam nie wybudowal i nie wybuduje.
To jastrzebska wersja "Smazalnia story". Dziwi bardzo ostatnia aktywnosc urzednikow i niektorych radnych (w tym jednego polanalfabety, ktory batrdzo lubi byc fotografowany).
Generalnie jesli prywatny teren jest uzytkowany niezgodnie z przeznaczeniem, mozna wszczac procedure wywlaszczenia. Skonczyloby sie to oplata wartosci rynkowej za teren i niech spada. Przejscie tego terenu w rece prywatne jasne nie jest, wiec "inwestor" wyczul pewnie koniunkture na odszkodowanie.

Daniel16.11.2019 16:17

W tekście jest dosyć ordynarne fałszerstw! Pisanie że : Duża część z chce tego co inwestor a nie mniejsza część mieszkańców chce żeby obszar ten pełnił funkcje zielonych płuc miasta - to kłamstwo. Tysiące mieszkańców miasta poparło swoimi podpisami inicjatywę zielonego centrum, na konsultacjach za inwestorem były tylko pojedyncze osoby (poza urzędniczkami) - natomiast zdecydowana większość mieszkańców była za parkiem, terenami zielonymi i rekreacyjnymi !!!.

Pokaż wszystkie opinie (66)