Życzenia Wielkanocne

Drogi Użytkowniku,

Dziękujemy za zainteresowanie portalem JastrzebieOnline.pl.

W związku z nowymi regulacjami o ochronie danych osobowych zaktualizowaliśmy chcemy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych przez serwis JastrzebieOnline.pl. Dbamy o to aby Twoje dane były bezpieczne. Jednocześnie informujemy o stosowaniu plików cookies.

Zaktualizowaliśmy w tym celu regulamin portalu oraz politykę prywatności i plików cookies – prosimy o zapoznanie się z nimi.

Klikając przycisk „przejdź do portalu” akceptujesz nowe postanowienia wymienionych dokumentów.

Zamknij komunikat
Pogoda na dziś zobacz prognozy
 13°
15 listopada 2019

Którędy do kina? Jak będzie wyglądała Strefa Centrum?

Którędy do kina? Jak będzie wyglądała Strefa Centrum?Fragment Studium zagospodarowania terenu C-70 przygotowanego przez firmę ARKUS BPD Sp. z o.o. na zlecenie właściciela terenu, firmy Atrium Jastrzębie-Zdrój z o.o.

Zagospodarowanie Strefy Centrum wzbudza ogromne emocje w mieście. Część mieszkańców, chce, aby znajdowała się tam nowoczesny obiekt rekreacyjno-usługowy, inni - wolą miejsce to przeznaczyć na park.

Według koncepcji właściciela terenu w Strefie Centrum ma się znajdować nowoczesny obiekt rekreacyjno-usługowy. W jego skład wchodziły by sale kinowe, kluby fitness i restauracje oraz budynki konferencyjno-biurowe i nowoczesne mieszkania, a wszystko to z maksymalnym poszanowaniem zieleni. Zlokalizowane pomiędzy nimi place z fontannami, oczkami wodnymi i zielenią miałyby stanowić miejsce spotkań i integracji.

Odbyły się trzy spotkania konsultacyjne z mieszkańcami na temat Strefy Centrum. Duża część z nich oczekuje zagospodarowania tego terenu zgodnie z zamierzeniami inwestora. Nie mniejsza część mieszkańców domaga się, za pośrednictwem organizacji ekologicznych, aby nie doszło do tej inwestycji, a obszar ten pełnił funkcje zielonych płuc miasta - czegoś w rodzaju parku.

W środę w jastrzębskim magistracie odbyły się warsztaty, gdzie problematyka i dyskusja była zawężona do zagadnień przestrzennych, komunikacyjnych, architektonicznych i krajobrazowych w kontekście projektu nowego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.

 

Polub i udostępnij
Czytaj też

W Walentynki  duże serce przed kinem W Walentynki duże serce przed kinem

Strefa Centrum. To jeszcze nie koniec Strefa Centrum. To jeszcze nie koniec

Dodaj opinię
Dodając opinię akceptujesz regulamin. Nie obrażaj, nie używaj wulgaryzmów, pisz na temat i nie pisz całych zdań wielkimi literami.
Opinie (66)
Daniel19.11.2019 11:01

Dokument własny Urzędu Miasta Jastrzębie pt. "Inwentaryzacja i Waloryzacja przyrodnicza miasta Jastrzębia-Zdrój" z 2012 mówi wyraźnie teren ten "?pełni ważną funkcję w ekosystemie miasta będąc ostoją wielu rzadkich gatunkach ptaków" oraz że "?dobrym pomysłem wydaje się nadanie obiektowi charakteru parkowego". Wysoką wartość przyrodniczą i rekreacyjna tego terenu potwierdza także opinia Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska. Miasto zamówiło także dodatkowa ekspertyzę Głównego Instytutu Górnictwa- który nie tylko potwierdził wartość przyrodniczą tego terenu ale wyraźnie stwierdził: "...Z uwagi na rozległość terenu, specyfikę krajobrazową czy wiek drzewostanu i dużą liczbę drzew wyróżniających się .... nie jest możliwie wykreowanie podobnego obiektu w innym miejscu miasta Jastrzębia Zdroju!".

Gość18.11.2019 7:55

@Daniel

"Tysiące mieszkańców miasta poparło swoimi podpisami inicjatywę zielonego centrum"

No to przecież mają, co chceli, więc w czym problem? Zarośla, krzaczory i chwasty = zielone centrum Jastrzębia.

Osadnik 17.11.2019 14:26

Płuca które mają swój urok haha taa jak całe to Jastrzębie ,dziennie jak patrzę z balkonu to tej nieudolności napatrzeć się nie umiem.

linka7817.11.2019 13:35

Przy tym kierunku w jakim zmierza miasto to ja tam widzę jadłodajnię dla żuli, dom opieki seniora i budynki socjalne dla mieszkańców rozpadającego się cudbloku z ul. Północnej.

Tadzik17.11.2019 13:27

@Daniel
Bardzo serdecznie dziękuję za Pana obronę. Razem uda nam się powstrzymać nowe sklepy zagrażające sieci moich sklepów

Loczek17.11.2019 13:08

@hotel abbasi

Jest też bardzo dobry polski film pod tytułem "Łukasz".

gość16.11.2019 22:34

Prezydent przesiedzi kolejne cztery lata i nic nie zrobi, żadnego inwestora nie ściągnie. Czy zdąży wybudować tem wiadukt??? Przy tych zdolnościach raczej nie! Po co jej tylu pracowników w tym urzędzie?

Racjonalny16.11.2019 22:17

To jest tak duży obszar, że można zrobić część usługowo-rozrywkową i część "zieloną".
Jak już coś powstanie w tym miejscu, to wtedy uwierzę, że to się stało. Spór o to miejsce trwa już od ponad dekady.

Hotel Abbasi16.11.2019 20:02

@Daniel

Nie bulwersuj sie. "Inwestor" od 13 lat nic tam nie wybudowal i nie wybuduje.
To jastrzebska wersja "Smazalnia story". Dziwi bardzo ostatnia aktywnosc urzednikow i niektorych radnych (w tym jednego polanalfabety, ktory batrdzo lubi byc fotografowany).
Generalnie jesli prywatny teren jest uzytkowany niezgodnie z przeznaczeniem, mozna wszczac procedure wywlaszczenia. Skonczyloby sie to oplata wartosci rynkowej za teren i niech spada. Przejscie tego terenu w rece prywatne jasne nie jest, wiec "inwestor" wyczul pewnie koniunkture na odszkodowanie.

Daniel16.11.2019 16:17

W tekście jest dosyć ordynarne fałszerstw! Pisanie że : Duża część z chce tego co inwestor a nie mniejsza część mieszkańców chce żeby obszar ten pełnił funkcje zielonych płuc miasta - to kłamstwo. Tysiące mieszkańców miasta poparło swoimi podpisami inicjatywę zielonego centrum, na konsultacjach za inwestorem były tylko pojedyncze osoby (poza urzędniczkami) - natomiast zdecydowana większość mieszkańców była za parkiem, terenami zielonymi i rekreacyjnymi !!!.

Pokaż wszystkie opinie (66)